REKLAM

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Dorukhan Toköz, Abdullah Avcı, Sergen Yalçın, Hulk...

33

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, A Spor'da açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Dorukhan Toköz, Abdullah Avcı, Sergen Yalçın, Hulk...

İşte Ahmet Nur Çebi'nin yaptığı açıklamalar:

-Hocamız onu kazandırmaya çalışıyor-

"Göreve geldiğimiz dönemden bu yana 2 transfer döneminde söz sahibi olabildik. Olaya böyle bakmalıyız. Sezon başında giden oyunularımızın yerine farklı isimler getirdik. Larin başarılı bir sezon geçiriyor, bizim için transfer sayılır. Hatta Ljajic de öyle. Hocamız onu kazandırmaya çalışıyor. Yazın düzgün ve planladığımız şekilde sonuçlandı. Ara transfer dönemi sağlıklı değildir. Takımlarında yer bulamayan oyuncular gündemde olur. Şansınız iyi gitmezse, ara transferde yaptığınız transfer 2-3 yıl önünüzde engel olabiliyor. O yüzden ara transfer döneminde transfer yapmaya sıcak bakmıyorum."

-Gündeme Hulk, Mandzukic gibi isimler geldi ama...-

"Cenk Tosun Beşiktaş'ta önemli işler yapmış bir futbolcudur. Türk futbolu adına da çok kıymetlidir. Benim için önemliydi. Geçen yaz almak istiyordum. Gündeme Hulk, Mandzukic gibi isimler geldi ama benim prensiplerim var. Yapılacak transferler Beşiktaş'ı zor durumda bırakmamalıdır. Bundan taviz vermeyeceğim. Çünkü şu anda sıkıntıların sebebi gelişi güzel yapılan transferlerdir. Kadroda yer almayan oyuncular gitmek istemediler. Yüksek kontratlar, Beşiktaş'ın önünü maalesef kapadı."

-Abdullah Avcı ile 3 yıllık kontrat düşünmezdim-

"Abdullah hoca ile yapılan kontrat uzun vadelidir. Ben onunla 3 yıllık kontrat düşünmezdim. Onların gitme hakları oluyor. Kulüp maalesef eli kolu bağlı onları seyrediyor. Kontratta aradaki farkı ödememiz gerektiği yazıyor. Abdullah Avcı'nın Beşiktaş'a zarar vermek isteyeceğini hiçbir şekilde düşünmüyorum."

-Dorukhan ile anlaştık, menajerleri araya girdi-

"Dorukhan ile uzlaştık, anlaştık. Menajerleri araya girdi ve yurt dışında futbol oynatma istekleri onu ön plana çıkardılar. Bizim teklifimiz onun önünde duruyor. Atmak isterse atar. Hulk'ta da böyle oldu. Teklifte bulunuyoruz, kendileri başka bir teklifle geliyor. Ben bir milim ilerlemiyorum. Kulübümün menfaatini düşünüyorum. Dorukhan da önündeki kontratı imzalarsa gelir oynar. Zorla güzellik olmaz. Dorukhan'ın yurt içi transferi beni tabii ki rahatsız eder. Fakat ben bundan dolayı teklifi arttırmam. Dorukhan ve menajeri yurt dışını düşündüğünü söylediler. Ben de onlara hak verdim. Bu ay sonuna kadar zamanı var. Ya bu ayın sonuna kadar kontrat işi bitireceğiz ya da Dorukhan başka yerde topunu oynamaya devam edecek."

-Cenk Tosun ile daha sonrası için de hayallerim var-

"Şimdi başarılı olan futbolcularımız ile kontratları uzatmayı amaçlıyoruz. Cenk Tosun'u buraya getirirken daha sonrası için de hayallerim var."

-Maç oynanırken hayretlere düştüm-

"Biz şampiyonluk hedefimizden hiç vazgeçmedik. Pahalı futbolcu ile bu işler olmuyor. Bunu kamuoyundan herkes takip ediyor. Son 2 maç 5 puan kaybettik. Futbolun bir zevk, eğlence aracı olması gerekiyor. Bazı takımların kapalı futbol oynaması, Türk futbolunun marka değerini kaybettiriyor. Marka değerini yukarıya çekebilecek futbol oynanmıyor. Antalyaspor maçında 6-7 kişi defansa çekildi. Hakemin sert hareketlere taviz verdiğini gördüm. 'Herhalde hakem futbolun kesilmesini istemiyor' diye düşünürken, maç oynanırken hayretlere düştüm. Maç çok durdu. Hakemler kartlarını göstermeli. 2 maç öncesi kalecime topu elinde fazla tuttu diye kart gösteriyordun, bu tarafta oyuncular yerden kalkmıyor. Hoş değil"

-Başka bir kulübün bayiliğini yapmasın-

"Ali Şafak Öztürk bey benim muhattabım değil. Antalyaspor ile ilişkisi yok. Onun Antalyaspor takımı taraftarı olduğunu da düşünmüyorum. Çok ilişkisi varsa neden görev başında değil? Başka bir kulübün bayiliğini yapmasın. Bu söylemler yanlış. Bizim camiamızın adını da artık ağzına almasın."

-Taş üstünde taş bırakmam, yer yerinden oynar-

"Hakemlerin yaptığı iş, önemli bir iş. Adaletli ve vicdanlı olmalılar. Ligin en iyi futbol oynayan takımı Beşiktaş'tır. Ancak çok ilginç söylemler de var. Diyorlar ki; 'Beşiktaş'ın önü kesilecek. Beşiktaş'ı şampiyon yapmayacaklar.' Eğer hakemler Beşiktaş'ın önünü kesecek tarzda yönetim benimseyeceklerse, taş üstünde taş bırakmam. Yer yerinden oynar. Beşiktaş, gereken tepkiyi de çok sert verir. Umarım böyle şeyler olmaz"

-Hoca ne zaman isterse onunla yolumuza devam edeceğiz-

"Benim için en kolay ve doğru yol Sergen hoca ile yola devam etmektir. Ben kendisi ile devam etmeyi düşünüyorum. Bugünün konusu bu değil. Hoca ne zaman isterse onunla yolumuza devam edeceğiz. O da tamamen şampiyonluğa odaklandı."

-Hocam bana 'Cenk Tosun'dan memnun değilim' diye bir şey demedi-

"İşin ekonomisini ben yönetirim, hocam teknik kısmı ile ilgilenir. İhtiyaçlarını hocamız bize söylüyor. İşin doğası da bu olmalıdır. Cenk Tosun doğru bir transfer. Hocam bana 'Cenk Tosun'dan memnun değilim' diye bir şey demedi. Böyle bir futbolcu tartışılmaz. Biz doğru işler yapıyoruz."

-TFF, 'Ben açıklamıyorum' derse ben çıkar açıklarım-

"Sürekli olarak ara transfer döneminde yapılan transferlerin TFF'nin lisans kurulunun koymuş olduğu limitlere uygunsuz olduğu yönünde söylemler var. Biz bunların böyle olup olmadığını bilemeyiz. Biz kuralına uygun yürütüyoruz. Dışarıda başka kulüplerin limitleri bir şekilde deldiği yönünde söylemler var. TFF ve o kulüpler zor durumda bırakılıyor. Lütfen TFF yetkilileri hangi kulübün limitlerinin ne olduğunu ve bunların ne kadar kullanıldığını ve kimlere ne bedeller verildiğini bir şekilde açıklasın. Eğer TFF, 'Ben açıklamıyorum' derse ben çıkar açıklarım. Bizim limitimiz belli ve o rakamlar içinde kaldık."

-Gidin diyoruz, gitmiyorlar-

"Gücümüz kadar destek olduk. İmkanımız el verdikçe olmaya da devam edeceğiz. Bağış kampanyasında da elimizden geleni yaptım. Kampanyaya katılmayan dostları desteğe bekliyoruz. Ekonomik olarak Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durumu şöyle söyleyebilirim. Borcunuz yüksekse faizler de yüksek oluyor ve kolay ödenebilir rakamlar değil. Bütün paralar temlik edildi. Peki bu kulüp nasıl yönetilecek? 16.5 milyon Euro'luk sözleşmelerle kulübü borca sokup gittiler. Ben önüme bakamıyorum ki. Sürekli arkadan çeken bir mekanizma var. Transfer limitlerinin hepsi biz gelmeden kullanıldı. Uzun süreli futbolcu kontratları Beşiktaş'ı sıkıntıya sokuyor. Gidin diyoruz, gitmiyorlar. Beşiktaş, kamuoyu bu olayı iyi değerlendirsin. Nasıl bu durumdayız, nasıl bu hale geldik, görsünler"

-Niyetim tüzüğün bana tanıdığı süre içerisinde görevimi başarıyla yapmak"

"Yönetim kurulumun yarısı Covid-19 oldu. Ben 2 kere maruz kaldım. İnsanlar bizi eleştiriyorlar. Hasta olduk, evde yattık. Herkesin kendi canı çok kıymetli. Hakaretler görüyorum. İyi niyetimden kimse şüphe etmesin. Beşiktaş'ı zor durumda bırakacak bir şey benden kimse beklemesin. Hiç boşu boşuna benden bunu beklemesinler. Bu tipte adaylar varsa tercih bunlara kullanılabilir. Maç bitiyor, adam bize hakaret ediyor. Senin canın yanıyor, benim ki yanmıyor mu? Niyetim tüzüğün bana tanıdığı süre içerisinde görevimi başarıyla yapmak"

-Kulüpler Birliği Başkanlığı tercihim değil-

"Türk futboluna hizmet etmek şereftir ama Kulüpler Birliği Başkanlığı tercihim değil. Olmuyorsa her 2 görevi omuzlarıma almayı vazife kabul ederim"

"2-2.5 milyon Euro'luk teklifler alıyoruz"

"Basketbolda proje koyduk. Aslında bunu futbolda da yapmak istiyoruz. Tabii ki ekonomi yönünden onu zamana yaymalıyız. O yüzden Bilal'i Eskişehir'den alıp geldik. Türkiye'nin çok değerli bir futbolcusu İngiltere'den geliyor ve ülkenin geleceği olacak bir futbolcu Beşiktaş'a geliyor. Bu bizim vizyonumuzu ortaya koyuyor. Baskette bunu erken başlattık. Neredeyse küme düşecek denilen kadro şu anda başarıya gidiyor. 2-2.5 milyon Euro'luk teklifler alıyoruz. Beşiktaş böyle olmalı. Biraz sabır gerekiyor."

-İmkanı olanlar varsa Feda etsinler-

"Kombine konusunda fedakarlık yapanlara teşekkür ederiz, yapmayanları bir şekilde memnun ederiz. İmkanı olanlar varsa Feda etsinler. Biz bir aileyiz. Biz eskiye göre 1 eksik ile oynuyoruz. Taraftarımız yok."

-Sergen hoca başından beri savaşıyor-

"Anadolu takımları da artık iyi top oynuyorlar. Başarılılar. Konyaspor'a karşı ilk maçtan dolayı içimde uhte var. Umarım futbolcularım o günkü maçı hatırlar. Kupa ve şampiyonluk bizim vazgeçmeyeceğiz hedeflerimiz. Sergen hoca başından beri savaşıyor."

-Yabancı konusunu ben gündeme getirdim ve Mustafa bey de...-

"İş, UEFA'ya kalmadan TFF çıkıp açıklamalı. Bu Mustafa Cengiz beyi de rahatlatır. Yabancı konusunu ben gündeme getirdim ve Mustafa bey de destek verdi ama 'Herkese bu hak tanınsın' dedi. Biz 'Elimizde kontratı devam edenlere hak verin' dedim. Ben sadece elinde kontratı olan futbolcuların ekonomik anlamda kulüplere zarar vermemesi adına söyledim. Bu konu başka bir yere getirildi."

-Hocamızın yapılan transferlere gönülsüzlüğü yok, bunu açıkça söylüyorum-

"Birlik ve beraber olmalıyız. Maddi ve manevi destek olursak başarı bugün ya da yarın gelecektir. Yarınları bugünün 1 saati için feda etmeyelim. Yarınlar uzun ve önemli. Şampiyon olacağız ve sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hocamızın yapılan transferlere gönülsüzlüğü yok. Bunu açıkça söylüyorum. TFF, lütfen bu limit konusunu açıklasın. Hepimiz emek veriyoruz. Hakemler, adaletsizliğe yer vermeyin. Genç hakemleri destekleyen biri olarak bunu diyorum. Futbolu kalitesizleştirmeyelim, futbol oynanasın"

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 33 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 GALATASARAY 27 18 3 6 32 57
2 BEŞİKTAŞ 26 18 3 5 31 57
3 FENERBAHÇE 27 17 4 6 21 55
4 TRABZONSPOR 27 15 6 6 8 51
5 HATAYSPOR 27 13 7 7 15 46
6 ALANYASPOR 27 12 7 8 14 43
7 GAZİANTEP 27 11 10 6 9 43
8 FATİH KARAGÜMRÜK 27 11 8 8 7 41
9 GÖZTEPE 27 9 9 9 5 36
10 ANTALYASPOR 27 7 14 6 -5 35
11 SİVASSPOR 26 7 12 7 -1 33
12 KONYASPOR 26 8 8 10 2 32
13 YENİ MALATYASPOR 27 7 10 10 -3 31
14 KASIMPAŞA 27 8 5 14 -13 29
15 KAYSERİSPOR 26 7 7 12 -12 28
16 RİZESPOR 27 6 10 11 -13 28
17 BAŞAKŞEHİR FK 27 6 8 13 -16 26
18 ERZURUMSPOR 27 6 8 13 -17 26
19 ANKARAGÜCÜ 26 6 5 15 -15 23
20 DENİZLİSPOR 26 5 6 15 -23 21
21 GENÇLERBİRLİĞİ 26 5 6 15 -26 21

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.