REKLAM

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Sergen Yalçın, Aboubakar, Ghezzal, Rosier, Salih Uçan, Dorukhan...

21

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Haber Global'de yayınlanan "Az Önce Konuştum" programında Candaş Tolga Işık'ın canlı yayın konuğu oldu.

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Sergen Yalçın, Aboubakar, Ghezzal, Rosier, Salih Uçan, Dorukhan...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Haber Global'de yayınlanan "Az Önce Konuştum" programında Candaş Tolga Işık'ın canlı yayın konuğu oldu.

İşte Başkan Çebi'nin yaptığı açıklamalar:

-Sergen hoca çok istedi-

"Bir şeyi kafanıza taktığıınızda hırs önemli bir şey. Çocuklara hep bunu söyledik. Bu sene de inşallah otoriteler öyle söylerler. Bize iyi gidiyor. Futbolcularımızın oyun kalitesi oldukça iyi. Hocanın büyük etkisi oldu. Aile havası oldu. Sergen hoca çok istedi."

-Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta olmadı-

"Sergen hoca çok zeki ve akıllı biri. Keşke Beşiktaş'a 3-5 sene evvel gelebilseydi. Sergen hocanın dokusu Beşiktaş'a uydu. Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta olmadı. Onun kumaşı Trabzonspor'a oldu. Alacağı için Tahkim haklarımızı kullandık."

-Bu insanlar sahaya çıkmadığı zaman insanlar tarafından linç ediliyor-

"Birçok konuda olduğu gibi medya söylediklerimizi cımbızladı. Hakemler sahaya çıktığında her birinin birer tane adı var. Bu insanlar sahaya çıkmadığı zaman insanlar tarafından linç ediliyor. O yüzden 'Derbiler, yabancı hakemler tarafından yönetilsin' dedim.Sezon boyunca hakemlere 6-7 veririm. Ben okulda 6-7 aldığımda annem bana kızıyordu. 10 üzerinden 6 iyi sayılmaz."

-Dosya halinde TFF'nin önüne öneri olarak koyulacak-

"Kulüpler Birliği'nde başkan vekilimiz bir çalıştay düzenledi. Onu realize etmek üzereler. Dosya halinde TFF'nin önüne öneri olarak koyulacak"

-Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yarı fiyatına takım kurduk-

"Çok para harcadığınızda şampiyonluğu yarım golle kaybedilmiyor mu? Paranın bu işin çözümü olduğunu düşünmüyorum. İyi bir aile ortamı yaratmıyorsanız başarılı olamazsınız. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yarı fiyatına takım kurduk."

-400 Milyon gelirle 700-800 milyon faiz ödüyoruz-

"Kulüpler borçlu. 3.5 milyar borç olan bir kulüp 700-800 TL milyon faiz ödüyor. Biz daha faizleri ödeyemiyoruz. 400 Milyon gelirle 700-800 milyon faiz ödüyoruz. Bunun üzerine bankalarla yaşamak zorundasınız. Bankalar sizi idare ediyor. Futbolcu aldığında TFF, 'limiti geçmeyeceksin' diyor. Bizler ne kadar transfer istesek de bu işler böyle yürümüyor. Altyapıdan iyi oyuncular ortaya çıkaracaksın ya da dışarıdan iyi oyuncular bulacaksınız."

-Uçakta gelirken 'Bende hakkınız var' dedi-

"Aboubakar, Porto'da mutsuzdu. Ben onu zamanında çok seviyordum. Onu gögüsledim. Sağlık raporunu tam alamıyordu. Mevcut sakatlığını tekrarlarsa onunla ilgili protokol yaptık. Sağolsun Aboubakar da bunu kabul etti. O da Beşiktaş'ta oynamak istedi. Uçakta gelirken 'Bende hakkınız var. Sayenizde futbol hayatımı geri kazandım' dedi."

-Beşiktaş'ın verebileceklerinden fazlasını veremem-

"Beşiktaş'ı riske atamam. Beşiktaş'ın verebileceklerinden fazlasını veremem. Veremediğiniz zaman avukatlarla faizini geri alıyor. Kulübü korumak zorundayız. Taraftarlarımın da bana güvenmesini istiyorum. Taraftarın transfer konusunda baskı yapmasını doğru bulmuyorum. Baskı altında hata yaparız. Bizleri hoşgörü ve sabırla beklesinler. Zaten kendimizi ispat ettik."

-Bize en az Aboubakar kadar biri lazım-

"Aboubakar ile başladığımızda yanında Larin vardı. Larin daha sonra sola geçti ve başarılı oldu. Güven de İtalya'ya gitmek istedi. Umut için de dışarıda oynamasını istedik. Boşta kalacaktı. Devre arasında oluşan bu durumda Cenk Tosun'u aldık. Ona da çok güvendim. Sakatlık yaşadı. Sakatlığının mevcut sakatlığı ile hiçbir şekilde alakası yok. Kendisi zeminin çok sert olduğunu söyledi. Doktor zeminden kaynaklandığını söyledi. Bize en az Aboubakar kadar biri lazım. Dolayısıyla bu sene forvet konusuna farklı bakacağız."

-Hata yapmışız, 6 maç çok ağır geldi-

"Sezonu kapadığımızda birçok oyuncumuz sakattı. Ben sezon başında takımların düşmemesi yönünde karar vermiştim. Hata yapmışız. 6 maç çok ağır geldi."

-110 milyon TL nakit, 675 Milyon TL da kefalet verdim-

"Ay bittiğinde futbolcuların tüm maaşı ödendi. Bugüne kadar böyle bir şey olmamıştı. Eskiden 3-4 ay geriden ödüyorduk. Şimdi onları hallettik. Futbolcu performansında yüzde 90 etkisi ile aldık. Kefalet ile bunları hallettik. Kimse bizi anlamıyor. Hiçbir şey yapmadığımızı düşünüyorlar. 110 milyon TL nakit, 675 Milyon TL da kefalet imzası verdim. Kampanyada 75-80 milyon para topladık."

-Kesin destek olacak' dediklerim, destek vermedi-

"Hiç beklemediğimiz insanlar, inanılmaz yardımlar etti. 'Kesin destek olacak' dediklerim, destek vermedi. Bir tanesi 'başkanım bu paralar burayı kurtarmaz' dedi. Diğeri de' verdiğimiz paralar heba ediliyor, canımız yanıyor ve bu yüzden vermiyoruz' dedi. Bize güvenip verenler de oldu. Bırakmam seni kampanyasında maddi yönden daha çok manevi olarak önemliydi. Bu şampiyonluğun anahtarı Bırakmam Seni kampanyasıdır. Bu kampanya bizi bağladı. Göremedikleri takımımıza dokundular. Taraftarı sıcak tuttuk."

-Ailemin bu kadar para vereceğinden haberim yoktu-

"Ailemin bu kadar para vereceğinden haberim yoktu. Bilseydim ben daha az verirdim. Benim açıklamamı beklemişler."

-Ben Ali Koç'a açıklamanın doğrusunu videolu attım-

"Ali Koç'u ben hala sever, sayarım. Birbirimizi ne kadar sevip saysak da rakip olunca çatışmamak mümkün değil. Bana kırgın olduğunu düşünmüyorum ama varsa öyle bir şey üzülürüm. Bir gazeteci, 'Fenerbahçe derbisine verilen hakemin Koç Holding'de çalıştığını söyleniyor' dedi. Bunun üzerine ben de 'Evet, ben de duyuyorum ancak beni ilgilendirmiyor. Maç bittikten sonra yorumlayabilirim' dedim. "Ondan sonra başladılar, ben hakemi etki altına almışım. Ya nasıl etki? Fenerbahçe derbisindeki hakem, Beşiktaş'ı doğradı. Kaleciyi atması lazım, atmadı. O kaleci, ertesi hafta Fenerbahçe'ye 3 puan getirdi. Fenerbahçe maçında darbeyi biz yedik. Atılan bizim oyuncumuz, atılması gereken onların oyuncusu. Ali Bey'in ne şikayeti olabilir ki? Ben Ali Koç'a açıklamanın doğrusunu videolu attım. İnanmadı, 'Gazeteciye sen mi sordurdun' gibi şeyler söyledi. Yapacak bir şey yok. Belki de inandı."

-Kazanırsak alkışlamayacak mıydı? Neden kızıldı?-

"Galatasaray'ın başarılı bir kulüp olduğunu söyledim. Orada Fatih Terim'in futboldan geldiğini ve 'tabii ki alkışlayacaktır' dedim. Sporun ahlakında bunlar normaldir. Onlar için orada sporculuk önemlidir. Bu doğal bir şey. Ben de onu ifade ettim. Kazanırsak alkışlamayacak mıydı? Neden kızıldı? Konuşmanın akışına baktığımızda söylediklerimde bir şey yok."

-Dorukhan'ı uçakta yanıma çağırdım-

"Dorukhan'ın kontratı bitti. Uçakta yanıma çağırdım. Avrupa'da futbol oynamak istiyor. Dışarıda oynamak istiyorsa güle güle demekten başka bir şey olmaz. 'Baktın Temmuz ayında olmadı, gel görüşelim.' dedim. Buradan giden her çocuğumuza kapıyı açık bırakacağız. Şampiyonada kendini denemek istiyor. Biz de ona izin verdik."

-Atiba, oynamak istediği sürece oynayacak-

"Atiba'nın heykeli için erken. 10 sene daha top oynayacak gibi duruyor. Top oynarken de heykel dikilmez. Bıraktığında heykeli yapacağız. Onun heykeli bizim dönemimize denk gelmeyebilir. Bilic, Atiba için çok ısrar etmişti. Eneramo'yu da istemişti. Biri tuttu, diğeri tutmadı. Atiba'ya ilaç veremiyorsunuz. İğne yapılmasını istemiyor. Organik yaşıyor. Onun da sözleşmesi bitti. Masaya oturacağız. Oynamak istediği sürece oynayacak. Atiba, Beşiktaş'a uyuyor"

-Biz teklif ederiz, hoca kaç yıl  istiyorsa yazsın-

"Sergen Hoca çok zeki ve akıllı birisi. İçinde fırtına kopsa bile dışarı yansıtmıyor. Ne düşündüğünü anlamıyorsun. Tam bir futbol adamı. Beşiktaş'a karşı çok hassas. Çok önemsiyor. Mesafeli birisi. Herkesle mesafesini iyi tutuyor. Futbol oynamış bir insan. Biliyor ki herhalde başarılı oldu. Durup dururken kimse başarılı olmaz. Hocamızı seviyoruz. Uzun yıllar beraber olmak istiyoruz. Biz teklif ederiz, hoca kaç yıl  istiyorsa yazsın. İyi bir Beşiktaşlı"

-Paramızın yetmediği birçok futbolcu yerine Ghezzal geldi-

"Ghezzal'ın sözleşmesi bitti. Görüşmeler yeni başlayacak. Hepsi ailelerini özledi. Gidip, dinlenecekler. Hepsi ile uçakta konuştum. Hepsi Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi. Paramızın yetmediği birçok futbolcu yerine Ghezzal geldi. Enseyi karartmamak lazım. Motorsikletle kağıt imzaladılar. Allah da bize yardım ediyor."

-Rosier'i ya kiralayacağız ya da bonservisi ile almaya çalışacağız-

"Rosier'de başarılı bir sezon geçirdi. Ya kiralayacağız ya da bonservisi ile almaya çalışacağız. Belki kulübü 1 sene daha oynamasına izin verebilir"

-Salih Uçan'a niyet var-

"Salih Uçan'a niyet var ama henüz öyle bir anlaşma yok."

-Necip, her yerde Beşiktaş'a katkı veriyor-

"Necip, her yerde Beşiktaş'a katkı veriyor. Dolayısıyla böyle birinin kadroda olması bizim için avantajdır."

-Avrupa'da bir kupa almak çok isterim-

"Fenerbahçe'yi yendiğimiz maçta şampiyon olacağımıza iyice inandım. Son 2-3 maçta çok tedirgin oldum. Sportif başarı anlamında Avrupa'da bir kupa almak çok isterim. Öteki anlamda takımın borçlarının azaldığı süreci de çok görmek istiyorum"

-Atiba'ya taraftar, Necip'e ben, Adem'e hocası karar verebilir-

"Adem Ljajic, kalabilir. Performansını son maçlarda iyi gördük. Artık onada hoca karar verecek. Atiba'ya taraftar, Necip'e ben, Adem'e hocası karar verebilir. Herkesin bir yeri var."

-Cenaze evinde düğün olmaz-

"Karagümrük maçını kaybedeceğimizi düşünmüyordum. Karagümrük gerçekten iyi oynadı. Çok dirençliydiler. Hak ederek kazandılar. O gün de bizim için şampiyonluğu ilan edebileceğimiz bir maçtı. Futbolcu gol attığında tabii ki sevinecek. Buraya kadar sorun yok. Ancak soyunma odasında çekilmiş olan kutlama eğlenme tarzındaki videoların dışarı sızdırılmasına anlamakta güçlük çektiğimi ifade ettim. Bundan bir ima çıkaranlar olmuş. Ben sadece üzüntümü dile getirdim. Cenaze evinde düğün olmaz. Bunu söylemek istedim."

-Şu anda inanılmaz teklifler alıyoruz-

"Yaklaşık 1 sene evvelki bütçenin 4/1'ine oynuyoruz. Daha evvelkilerin 7/1'ine oynuyoruz. Milli takım bizim oyunculardan oluşuyor. Dağılmak üzere olan Banvit'in oyuncularını aldık. Bu bir projedir. Şu anda inanılmaz teklifler alıyoruz. 2-3 sene basket takımını idare edecek teklifler alıyoruz. Oradaki başarının mimarı Ahmet Kandemir'dir. Biz onu çok yönlü değerlendiriyoruz. Oraya Umut Şenol bakıyor ama diğer yöneticilerden de çok destek alıyor"

-Hak ettikleri şeyleri eksik vermişiz, onlarla helalleşmemiz lazım-

"Kadın Takımı, uzun zamandır beraber oynuyor. Başarı buradan kaynaklanıyor. Birbirlerini tanıyorlar. Geçmiş dönemdeki hocası başarılıydı. Yenisi de iyi. Kadın önemli. A Takımın kaptanı da onlar. Bugün baktım, kaptan kızımız buralar bizden sorulur gibiydi. Keyif aldım. Onları da iyi motive ettik. Hak ettikleri şeyleri eksik vermişiz. Onlarla helalleşmemiz lazım."

-Söz veriyorum, en az 1-2 tane kadın yönetici istiyorum-

"Berna Çebi'nin "Yönetimlerde kadın olmalıdır" sözünün ardından Çebi; "Söz veriyorum en az 1-2 tane kadın yönetici istiyorum. Bir de Beşiktaşlı hanımefendileri ancak tanıyabiliyorum. Bana soruyorsanız 13 tanenin tamamını bile yapabiliriz. Başkan bile yapabiliriz."

-Şimdi o da bitti-

"Cumartesi-Pazar kendimizi eve adapte ederdik. Şimdi o da bitti. Çok yorgunum. Anormal yorgunum."

-Hocama, çalışanlara, futbolculara çok teşekkür ediyorum-

"Beşiktaş için hizmet etmeye devam edeceğiz. Yola devam. Sportif başarıyı sağlarken, ekonomiyi düzlüğe çıkarmak istiyoruz. Hocama, çalışanlara, futbolculara çok teşekkür ediyorum. Taraftarıma teşekkür ediyorum. Kutlamanın olduğu gece çok üzüldüm. Mutluluğu kalabalık yaşamak isterdim. İnşallah gitmeden bir kere daha yakalarız"

Ahmet Nur Çebi'nin eşi Berna Çebi ise şu ifadeleri kullandı:

-Hepimiz razı geldik-

"Ahmet Nur Çebi çalışmayı çok seviyor. Başarıyor da. Çalışsın. Başkanlığı çok istiyordu. Çocuklarla konuştuk. Hepimiz razı geldik. Ben 'Haydi' dedim. Onlar koştular. Kadın gerçekten çok güçlü. Gücünü göstermesi gerekiyor. Tekrar tebrik ediyorum ve gurur duyuyorum."

-Karagümrük maçından sonra Ahmet çok düşmüştü-

"Karagümrük maçından sonra Ahmet çok düşmüştü. 'Asla tereddüt etme, siz şampiyon olacaksınız' dedim."

-Beşiktaş'ın takvimine göre her şeyimizi ayarlamaya başladık-

"Evimizde Beşiktaş ve Beşiktaş'ın takvimine göre her şeyimizi ayarlamaya başladık. Bile bile bu işe girdik. Hiç de pişman değilim. Çok güzel yerlere geldi."

-Kızlarımın ağladığını çok görmem ama ağladılar-

"Oğlum muhteşem sevindi. O sevindiği için daha çok sevindim. Kızlarımın ağladığını çok görmem ama ağladılar. Ortancı kızım babam mutlu olduğu için o kadar mutluyum ki dediğini duydum. Daha ne olsun. Bize bu gururu yaşattığı için ona teşekkür ediyorum"

-Telefonda konuşurken duyuyorum-

"Ahmet evde Beşiktaş'ı konuşmuyor. Telefonda konuşurken duyuyorum. Ben gönülden Beşiktaş'lıyım."

-Ona söylemedik ve sürpriz yaptık-

Bırakmam Senin kampanyasına verdiği destekle ilgili Berna Çebi; "Biz Mesut Urgancılar ile gündüz konuştuk. Karar verdik. Ona söylemedik ve sürpriz yaptık. O da şaşırdı"

-Bence başarının sebeplerinden biri buydu-

"Futbolcular Ahmet'i başkan olarak değil, ağabey olarak görüyorlar. Bence başarının sebeplerinden biri buydu. Ahmet'i destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Ben de üstüme düşen görevi yapacağım."

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 21 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Beşiktaş 40 26 6 8 +45 84
2 Galatasaray 40 26 6 8 +44 84
3 Fenerbahçe 40 25 7 8 +31 82
4 Trabzonspor 40 19 14 7 +13 71
5 Sivasspor 40 16 17 7 +11 65
6 Hatayspor 40 17 10 13 +9 61
7 Alanyaspor 40 17 9 14 +13 60
8 Karagümrük 40 16 12 12 +12 60
9 Gaziantep FK 40 15 13 12 +8 58
10 Göztepe 40 13 12 15 0 51
11 Konyaspor 40 12 14 14 +1 50
12 Başakşehir 40 12 12 16 -12 48
13 ÇRizespor 40 12 12 16 -16 48
14 Kasımpaşa 40 12 10 18 -10 46
15 Yeni Malatya 40 10 15 15 -4 45
16 Antalyaspor 40 9 17 14 -14 44
17 Kayserispor 40 9 14 17 -17 41
18 BB Erzurumspor 40 10 10 20 -24 40
19 Ankaragücü 40 10 8 22 -19 38
20 Gençlerbirliği 40 10 8 22 -32 38
21 Denizlispor 40 6 10 24 -39 28

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.