REKLAM

Ahmet Nur Çebi’den Galatasaray ve Fenerbahçe’ye flaş çağrı!

4

Beşiktaş Kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi bugün düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi’den Galatasaray ve Fenerbahçe’ye flaş çağrı!

İşte o açıklamalar;

- KAMUOYUNA VERDİKLERİ MESAJ ÇOK BASİTTİ -

"Galatasaray maçıyla ilgili mecburi açıklamalarımız olduğu için bu basın toplantısını düzenledik. Ali Şansalan ile ilgili Galatasaray medyasında duyduklarımız ve kamuoyuna verdikleri mesaj çok basitti." dedi.

- TÜM BAŞKANLAR İYİ BİLİYOR -

"Bizim kültürümüzde hakemlerle, teşviklerle ve primlerle maç almak gibi bir kültür yok. Zaten bunu, Hakkı Yeten ve Süleyman Seba'ya saygısını ifade eden tüm başkanlar iyi biliyor." dedi.

- SESSİZ KALMAYACAĞIMIZI BİLMENİZİ İSTİYORUM -

"Beşiktaş-Galatasaray maçı öncesi Ali Şansalan'ın maça atanmasını istediğim iddia edildi. Bu kesinlikle yanlıştı. Bizim kültürümüzde bu yok. Hakemi etki altına alabilmek için yapılmış bir çalışmaydı. Bizim kültürümüzde pusu ve linç kültürü yok. Bütün kulüp başkanları da zaten bunu bilerek kurucularımıza ve başkanlarımıza karşı saygılarını gösteriyor. Bize karşı neler yapıldığını çok iyi biliyoruz. Bunlara sessiz kalmayacağımızı bilmenizi istiyorum." dedi.

- ALİ ŞANSALAN TAKDİR HAKLARINI GALATASARAY LEHİNE KULLANDI -

"Ali Şansalan takdir haklarını Galatasaray lehine kullandı, 6 sarı kart bize gösterildi ve TFF'den ceza aldık." dedi.

- BENİM YÖNETİCİM TEHDİT EDİLDİ, HAKARET EDİLDİ -

"Asbaşkanımız Serhan Çetinkaya bir paylaşım yaptı, keşke olmasaydı. Daha biz açıklama yapmadan, hemen düğmeye basıldı. Benim yöneticim tehdit edildi, hakaret edildi. Şantajlara maruz kaldı. Bunu başkalarına yaptırıp, 'Biz yapmadık' derseniz; biz kabul etmeyiz ve bizi kandıramazsınız." dedi.

- LİNÇ OPERASYONUNU GALATASARAY YAPTIRDI -

 "Deprem döneminde de bana linç operasyonu yapıldı, bunu da Galatasaray yaptırdı! Bu troll hesaplarla bize saldırdılar. Bu hesapları yarın başkası satın alır, size saldırırlar! Linç kültürü ile bir yere varamazsınız!" dedi.

- BU HAKARETE İZİN VERMEMELİYDİNİZ -

 "Galatasaray gibi büyük bir kulüp, yönetim kurulu toplantısında Serhan Çetinsaya'nın babasını aradı. 'Benim oğlum özür dilemeyi düşünmüyor, 1 yaşındaki çocuğuna kadar küfürler edildi!' dedi. Ayrıca 'Benim mi özür dilememi istiyorsunuz?' dedi. Galatasaray bu tehditlere 'Dur' demezken, babayı baskı altına alarak özür diletmeye çalışmak doğru değil. 30 yıllık dostunuzun oğlunu tanımadığınızı söylüyorsunuz. Bu arkadaşımızı çok iyi tanıyorsunuz. Dostum dediğiniz bir kişinin oğluna bu kadar hakarete izin vermemeliydiniz. Kimseyi taciz ederek doğru yola getirme çalışması içerisinde olamazsınız. Telefon konuşmalarını kamuoyuna paylaşmanız da hiç doğru değil." dedi.

- İKİ YÜZLÜLÜKTÜR -

 "Metin Öztürk'ün açıklamalarını gördüm, bu iki yüzlülüktür. 'Babası, Dursun Özbek'i aradı' diyor. Bu yalan. Dursun Özbek aradı! 'Başkan konuşur, konu kapanır' diyorsun, peki sen neden konuşuyorsun? İşiniz bittiyse sen neden konuşuyorsun? Kimi densizlikle suçluyorsun? Kimsin sen?" dedi.

- ÇOK ŞÜKÜR GALATASARAYLI SPONSORUM DA YOK -

"Eray Yazgan diye bir Genel Sekreter, Koç ailesinin bizimle ilgili sponsorluğuyla ilgili konuştu. Ali Koç, Fenerbahçe'nin başkanı. Şirketin başında olan Rahmi Koç! Ali Koç doğmadan Beşiktaş Kulübü'ne üye olmuştur. Bizim için de çok da değerli bir insandır. Bizim, Koç ailesiyle olan ilişkimiz 1957 senesinden bu yana devam etmektedir. Ali Koç ile ilişkimiz, Koç ailesi ile alakasız. Sadece başkanlık düzeyindedir. "Karşı kıyı" diyorsunuz, bu ne demek oluyor? Bulgaristan mı, Ermenistan mı? Karşı kıyı dediğiniz Kadıköy, İstanbul'un en değerli yerlerinden biri. Sayın Dursun Özbek, ekibinize de söyleyin bu söylemlere gerek yok. 14 sene aynı sponsorlarla beraber yürüdünüz. Bizim çok şükür Galatasaraylı sponsorum da yok. Olmayacak!" dedi.

- ASIL KOALİSYON SİZİN ARANIZDA VAR  -

"Ne koalisyonu? Asıl koalisyon sizin aranızda var. İşlerinize gelince Fenerbahçe ve Galatasaray en iyi koalisyon oluyor." dedi.

- BİZ DOSTUZ, KOALİSYON DEĞİLİZ! -

"Hakem konusunda da koalisyon var! Eski hakemler gönderildi, bunlar itiraz etti. Bu hakemler geri geldi 'İyi oldu' dediler. Ben kabul etmedim, ama şimdi yine bunlar itiraz ediyor. İşlerine geldiğinde çok güzel koalisyon kurarlar! Biz dostuz, koalisyon değiliz! Kimse bizi kavga ettirmesin! Herkese gereken cevabı veririz. Susuyorsam, Süleyman Seba ve Hakkı Yeten terbiyesinden susuyorum!" dedi.

- MEHMET BÜYÜKEKŞİ KONULARI ÇÖZEMİYOR -

 "Bu iş MHK ile çözülmeyecek! 30 senedir bunu herkes görüyor. Her TFF de MHK değiştiriyor. Hep MHK suçlu, TFF'nin hiç suçu yok yani! Belki siz yanlış atama yaptığınız için sizin değişmeniz gerekir! TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi iyi niyetli ama konuları çözemiyor! Bugüne kadar göremedim! Çözemiyorsanız, gitmeyi bilmeniz lazım! Edep ve adap bunu gerektirir!" dedi.

- SABAH, AKŞAM BEŞİKTAŞ'A CEZA KESİLİYOR -

"TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, bize el ve parmak kaldırdı! Bu tavır ve tutumu devam ediyor! Rica ediyorum bu algıyı değiştirin! Sabah, akşam Beşiktaş'a ceza kesiyor! Yetmedi, futbol takımının tamamına Fair-Play'den uzak diye ceza keseceksiniz! Kesmediğiniz bir yer kaldı mı? Bu camia bu kadar mı hatalı? TFF Başkanı ve yöneticileri, Beşiktaş'ın karşısında olmadığını hissettirmeli!" dedi.

- DİĞER TAKIMLAR BENDEN DAHA AZ DEPLASMANA GİTTİ -

 "Biz hiç kimseden 5 puan falan istemiyoruz. İki kulübümüzün dışarıda kalması sonucunda bazı takımlar benden daha az deplasmana gitmiş oluyor. İki takım gelsin desin, 'dışarıda oynamam gereken maçları deplasmanda oynamak istiyorum' desinler. Hodri meydan." dedi.

- BEŞİKTAŞ BU ŞARTLARDA ŞAMPİYON OLSA BİLE TESCİL EDİLMESİNİ KABUL ETMEYECEĞİM -

"Ben bunu kabul etmiyorum. Beşiktaş bu şartlarda şampiyon olsa bile tescil edilmesini kabul etmeyeceğim. Biz bunu daha ligin yarısında söyledik. Bunu kabul etmiyorum kardeşim." dedi.

- ONDAN DAHA İYİ FUTBOLDAN ANLAYANLAR VAR -

"Mehmet Büyükekşi aday olabilir. İyi niyetle çalışıyor ama başarılı değil. Kendisini buraya gelirken desteklemedim, bir daha aday olursa da desteklemeyeceğim. Ondan daha iyi futboldan anlayanlar var bu ülkede! MHK'nin başkanını değiştireceğine, kendi gitmeyi düşünmeli." dedi.

- HANGİ HAKLA ŞİKAYET EDİYORSUNUZ -

 "Ali Şansalan en iyi hakemlerden biri. Halil Umut Meler'i en kritik maça atıyorsunuz! Bu adaletsizlik nasıl son bulacak? Bu arkadaşlar gitsin diyoruz, göndermiyorsunuz. Fenerbahçe ve Galatasaray koalisyonu bu hakemlerin geri gelmesini istedi. 19 kulüp hakemlere sallıyor, bir tek ben hariç! Siz istediniz bu hakemlerin kalmasını, şimdi hangi hakla şikayet ediyorsunuz? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın olmuyor, o yılan bir gün size de dokunuyor! Konuşmanız gereken günlerde konuşmadınız, bugün konuşmayacaksınız! Bu ne lahana, bu ne perhiz!" dedi.

- İSMİMİ DEĞİŞTİRECEĞİM -

"Bundan sonra ismimi değiştireceğim. Artık 'Ahmet Nur Sonradan Haklı Çıkan' yapacağım." dedi.

- TFF, BEŞİKTAŞ'A KARŞI ALGISINI DEĞİŞTİRİN -

"Ben buradan TFF'ye sesleniyorum. Lütfen, 'TFF, Beşiktaş'a karşı' algısını değiştirin. Ben durmayacağım, bunun bilinmesini istiyorum. Diğer kulüplere de sesleniyorum, troll hesapları kullanmayı bırakın. Sektör yarattınız. Evde al hamburgeri, bas düğmeye, yaz." dedi.

- GALATASARAY BİR SEKTÖR YARATTI -

"Galatasaray bir sektör yarattı. Evde oturuyorlar, troll olarak para kazanıyorlar. Benim troll hesaplarım yok! Diğerleri kullanıyor. Benim zaten trollere verecek param yok!" dedi.

- TFF BAŞKANI OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM -

 "TFF Başkanı olmayı düşünmüyorum! Beşiktaş Başkanı olarak devam etmek istiyorum. Beşiktaş'a başkan olmaktan keyif alıyorum." dedi.

- BİZ BİR AİLEYİZ -

 "Hepsi Beşiktaş'ın elemanıdır ama benim değil! 2.000 çalışanım var. Onları eleman gibi göremem. Onlar benim çalışma arkadaşım. Biz bir aileyiz. Ne yöneticimi, ne hocamı, ne de taraftarımız hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım." dedi.

- BİR HATA VARSA BEN DE SORUMLUYUMDUR -

"Olağanüstü şartlar gerçekleşmediği sürece, yöneticilerim, hocam ve oyuncularımla devam etmeyi düşünüyorum. Gerekmedikçe bir değişiklik olmayacak. Bir hata varsa, ben de sorumluyumdur. Başarısızlıkta ben suçluyum, bunu bilerek çalışıyorum." dedi.

- GENÇ YÖNETİCİMİZİ AŞAĞI ÇEKMEK İÇİN KULLANDIĞINI BİLİYORUM -

"Dursun abiyi çok iyi tanıyorum. Geçmişini ve nereden geldiğini biliyorum ve çok takdir ediyorum. 'Zengin aile çocuğu' yakıştırması yanlış. Bu sözü, genç yöneticimizi aşağı çekmek için kullandığını biliyorum. Dursun Bey de zengin. Erden Bey de öyle." dedi.

- BUNA SON VERELİM -

"Dursun Özbek'in 'Şampiyon belli' sözüne katılmıyorum. Sayın Galatasaray Başkanımız hiç tarzı olmayan bir durumda, nedenini anlamış değilim! İlk gördüğümde de kendisine soracağım. 'Sen çok mütevazi biriydin, sana ne oldu?' diyeceğim. Tribünlere oynamaktan vazgeçelim. Yöneticiler olarak çok yakın aile ve iş ilişkilerimiz var. Taraftara hoş olsun diye kavga mesajı vermem! Buna sona verelim." dedi.

- GEREKİYORSA BİZ DE GİDELİM -

"TFF'nin baştan aşağıya değişmesi lazım! Abdurrahman Arıcı'nın açıklaması, diğerlerinin açıklaması... Demek bir sorun var. Sorunu yaratanlarla hesaplaşmalıyız. Hakemlerin değişmesi yetmiyorsa, hepsi gidecek. Gerekiyorsa biz de gidelim! Sadece kulüpler kalsın!" dedi.

- BEŞİKTAŞ İLE DEPLASMAN SAYILARINI EŞİTLEYİN -

"Galatasaray ve Fenerbahçe'ye sesleniyorum, Beşiktaş ile deplasman sayılarınızı eşitleyin. En azından bunu yapın." dedi.

- UEFA'YA BAŞVURACAĞIZ -

"UEFA'ya başvuracağız. Ancak UEFA, TFF'nin kararını değiştiremez. Sadece görüş belirtebilir. UEFA zaten görüşünü belirtmiş! Bir kez daha soracağız." dedi.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 4 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 35 31 3 1 64 96
2 Fenerbahçe 35 28 6 1 58 90
3 Trabzonspor 35 18 4 13 13 58
4 Rams Başakşehir 35 16 7 12 10 55
5 Beşiktaş 35 16 6 13 6 54
6 Corendon Alanyaspor 35 12 13 10 3 49
7 Kasımpaşa 35 14 7 14 -6 49
8 Çaykur Rizespor 35 14 7 14 -7 49
9 EMS YAPI SİVASSPOR 35 12 12 11 -9 48
10 BITEXEN ANTALYASPOR 35 11 12 12 -4 45
11 Yukatel Adana Demirspor 35 10 14 11 3 44
12 Yılport Samsunspor 35 11 9 15 -5 42
13 MONDİHOME KAYSERİSPOR 35 11 11 13 -9 41
14 Ankaragücü 35 8 15 12 -3 39
15 VavaCars Fatih Karagümrük 35 9 10 16 -2 37
16 Tümosan Konyaspor 35 8 13 14 -14 37
17 Gaziantep FK 35 9 8 18 -15 35
18 Atakaş Hatayspor 35 7 13 15 -10 34
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 35 8 9 18 -31 33
20 İstanbulspor 35 4 7 24 -42 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.