REKLAM

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Demba Ba, Aboubakar, Rosier, Ghezzal, Larin, Cenk Tosun...

29

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın toplantısı düzenledi.

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Demba Ba, Aboubakar, Rosier, Ghezzal, Larin, Cenk Tosun...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın toplantısı düzenledi.

İşte Başkan Çebi'nin yaptığı açıklamalar:

-Art niyetli buluyorum-

"Beşiktaş'ın şampiyon olamayacağı yönündeki açıklamaları art niyetli buluyorum. Doğru bulmuyorum. 3 puan öndeyken tereddüt varmış gibi algı yapanların, 6 puan geride olanların 'şampiyon biz olacağız' açıklamalarına neden cevap vermiyorlar?"

-Bu senenin şampiyonu Beşiktaş olacaktır-

"Ben ve arkadaşlarım şerefli şampiyonlukları kovalayan bir ekibiz. Bu ahlaki yapımızdan yolumuzu değiştirmeyeceğiz. Ekibim, yöneticilerim, teknik kadrom ve futbolcularım ile birlikte bizler inandık. Bütün camiamız buna inansın. Bu senenin şampiyonu Beşiktaş olacaktır. 13. sıradayken de aynı şeyleri söylüyordum. Onurlu ve şerefli şampiyonluk kovalayan Beşiktaş bunu yaşayacaktır. Ligin bitmesine 6 hafta var. Özellikle puan kaybettiğimiz maçlarda düşme hattına oynayan takımlar da vardı. Bunların bize karşı verdiği mücadeleyi rakiplerimize karşı da vereceklerinden şüphem yok. Dolayısıyla onlarında puan kaybedeceğini düşünüyorum"

-Bunları çok dikkate almayın, bunların arkasında başka hesaplar var-

"Özellikle medyada bazı yorumcuların yapmış oldukları 'Beşiktaş kötü oynuyor, Beşiktaş şampiyonluğu eliyle verdi' açıklamalarından vazgeçmelilerdir. Bunlardan vazgeçin. Camiamızda bunları çok dikkate almasın. Bunların arkasında başka hesaplar var."

-Bizim yaptıklarımızı söylemememiz, yapmadığımız anlamına gelmez-

"Çok konuşmakla icraatta başarılı olunmuyor. Ben ve yöneticilerim konuşmayarak ya da az konuşarak Beşiktaş'ın ihtiyacı olan savunmayı ve mücadeleyi vermeye devam edecektir. Bizim yaptıklarımızı söylemememiz, yapmadığımız anlamına gelmez. Beşiktaş menfaati için her türlü mücadeleyi namuslu ve onurlu şekilde yapıyoruz."

-Hissettiğimiz anda gereğini yaparız-

"TFF ve MHK birilerinin şampiyon olması için amaç güttüğüne inanmıyorum. Hakemin iyisine iyi, kötüsüne kötü deriz. Dolayısıyla hakemlerin hatalarını söylenmiş olması TFF ve MHK üzerinde tereddütümüz olduğu anlamına gelmez. Hissettiğimiz anda gereğini yaparız."

-Başakşehir'in son maçına bakıyoruz. İlginç oyunlar ve gelişmeler- 

"Çok ilginç bir sezon geçeriyoruz. Pandemi sürecindeyiz. Oldukça sıkıntılı bir süreç. 21 takıma çıktık ve fazla maç oynuyoruz. Bunlara baktığımız zaman muhteşem oyunlar izlediğimiz maçlar var. Düşme hattındaki birçok takımın şampiyonluğa oynayan takımlardan puan alma savaşı var. Başakşehir'in son maçına bakıyoruz. İlginç oyunlar ve gelişmeler. Düşme hattındaki takımların fazla olması yukarıdaki takımları çok zorlayacaktır."

-Kendinize yapılmasını istemediğiniz hareketleri başkasına yapmayın-

"Diğer kulüplerin yönetici arkadaşlar lütfen eski alışkanlıklarınızı bu lige bulaştırmayın. Kendinize yapılmasını istemediğiniz hareketleri başkasına yapmayın. Meslektaşlarınızın verdiği mücadelede onların alın terine saygı göstermenizi önemle rica ediyorum."

-Bu tip söylemler değer görmeyecektir-

"Medyada bazı Beşiktaşlıların, Beşiktaş'ın zarar göreceği söylemlerden kasıtlı olarak davranmalarından vazgeçmelerini talep ediyorum. Beşiktaş köklü ve büyük bir kulüptür. Bu tip söylemler değer görmeyecektir."

-Dilleri varmıyor, 6 hafta sonra onlara söyletiriz-

"3 puan öndeyiz. Sezon başı küme düşeceğimizi bile söyleyenler oldu. Ben takıma inanıyordum ve 13. sıradayken bile şampiyon olacağımızı söyledim. Yöneticilerimizin isteğini biliyordum. Hocamızın takıma olumlu yansıdığını biliyordum. Şu andaki algı, kesinlikle Beşiktaş'a zarar vermek için yapılan algı operasyonudur. 3 puan önde olmamıza rağmen şampiyon demeye dilleri varmıyor. Biz bekleriz, 6 hafta sonra onlara söyletiriz" dedi.

-Temenni ederim Demba Ba çıkar açıklama yapar-

"Demba Ba'yı iyi tanırım. Onurlu ve gururlu bir futbolcu. Hayatı boyunca buna emek vermiştir. Dünkü olay beni şaşırtmıştıır. Eğer bir şey varsa umarım Demba Ba, fermuarını açar. İlginç bir durum. Temenni ederim Demba Ba çıkar açıklama yapar. Yoksa da açıklama yapması gerekiyor. Camiaları zan altında bırakmamalı."

-Beşiktaş istediği takdirde Aboubakar, Beşiktaş'ta oynamaya devam edecektir-

"Aboubakar son derece naif, kafasında art niyet olmayan futbolculardan bir tanesi. Onun kontratını ben yaptım. Aboubakar, bizim futbolcumuzdur. Beşiktaş, Aboubakar'dan alabileceğinin fazlasını almıştır. Eğer onun hakkı yendiyse onun  hakkını telafi edecek bir başkanım. Beşiktaş istediği takdirde Aboubakar, Beşiktaş'ta oynamaya devam edecektir. Bizden bir isteği olmamıştır.  Aboubakar'sız da şampiyon oluruz. Onun bizde hakkı vardır. Bu konu da noktalansın. Herkes haddini bilsin. Beşiktaş şampiyonluğa giderken futbolculara oynamasınlar. Tepkimiz çok sert olabilir."

-Beşiktaş'ın ilk defa futbolcu ve teknik kadrosuna borcu yoktur-

"Kulüpler Birliği başkanlığı yaptığım dönemde Beşiktaş'ın sorunları ile ilgilendim. Beşiktaş'tan zaman çalmıyorum. Beşiktaş başkanı bütün kulüp başkanları tarafından seçilmiştir. Bu bir onur ve gurur kaynağıdır. Gitmediğimiz deplasman yok gibi. Ne kadar çalıştığım Covid sayımdan belli olmuştur. Herkes evinde otururken biz çalışıyoruz. Bu tip fuzili konuşanları kaale almıyoruz. Beşiktaş'ın ilk defa futbolcu ve teknik kadrosuna borcu yoktur. 1 ay bile yoktur. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyoruz. Kulüpler Birliği başkanı olmadan önce 2-3 ay geriden geliyorduk, şimdi 1 gün bile gecikmiyor."

-Bu sözleşme şu anda bize nefes aldırdı-

"Bankalar Birliği sözleşmesine çok emeğimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu sözleşme şu anda bize nefes aldırdı. Daha çok dikkat etmeliyiz. Lisans yönetmeliklerine uyum sağlamalıyız. Artık eski durum yok."

-UEFA, kulüpleri haksız görme kararlarından vazgeçmelilerdir-

"Avrupa Süper Ligi'ne ilk tepkiyi biz verdik. UEFA, köklü bir kurumdur. Bugüne kadar başarılı bir şekilde hareket etmişlerdir. Ama UEFA, pandemi döneminde tüm futbolcuları haklı görürken, kulüpleri haksız görme kararlarından vazgeçmelilerdir."

-Biz bu sene parasız bunu başaracağız-

"Rakiplerimizden sadece Beşiktaş kupa için oynayacak. Bu da başarımızın ikinci ispatıdır. Gelir ve gider içerisinde kalacaksınız ve eziyet çekeceksiniz. Bu iş parayla olmuyor. Biz bu sene parasız bunu başaracağız. Para verip futbolcu almak ile olmuyor. Onları oynatmak da çok önemli. Altyapıya önem veriyoruz. Gençlere yer vermeliyiz. Futbolcularımız milyonlarca para veriliyor ama statlarımıza bakılmıyor. Cenk Tosun'un sakatlanması ile hem Beşiktaş hem de Milli takım zarar gördü. Oyuncumuz zarar gördü. Stadı iyi olan takıma TFF prim vermelidir. Buradan sesleniyorum."

-Rosier ve Ghezzal cevabı-

"Rosier ve Ghezzal'ı takımımıza kazandırmak istiyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Netleşen, nokta koyduğumuz görüşme yok. Burada kalmak istiyorlar. Aboubakar da dahil oyuncularımız Beşiktaş'ta kalmak istiyor."

-Maalesef bu kurumlar içerisinde taraf tutan arkadaşlar, bu tip uygulamaları yapıyorlar-

"Biz konuşarak icraat yapmıyoruz. Beşiktaş'ın menfaati doğrultusunda gerekli hamleleri yapıyoruz. Yayıncı kuruluşa da gerekeni söyledik. Aksi halde bu kadar hoşgörülü olmayız diye söylüyoruz. Maalesef bu kurumlar içerisinde taraf tutan arkadaşlar bu tip uygulamaları yapıyorlar. Bizim görevimiz bunlara engel olmak. Gereğini yapıyoruz."

-Hatayspor maçı ertelenecek mi?-

"Artık fikstürün sonunda her takım aynı şeyi yaşıyor. Kendimize ayrıcalık talep etmeyiz, biz Beşiktaş'ız. Makul olanı biz yaptırdık. Fikstür de daha fazla değişiklik yapılmasını ben doğru bulmuyorum."

-Hakem konusunda en çok mağdur olan takım Beşiktaş'tır-

"MHK ve TFF'nin bir takımın başarılı olması için çalışacağına inanmıyorum. Fakat hakemlerin hatalarını konuşmaya devam edeceğiz. Bunları hoş görmemiz mümkün değil. Hakem konusunda en çok mağdur olan takım Beşiktaş'tır. Bu problemlerin ortadan kalkması için mücadelemizi vermeye devam edeceğiz."

-Artık ben de net bir şekilde söylüyorum, şampiyon biziz-

"Takımda erken şampiyonluk havası yok. Erken bir şampiyonlul ilanının olmaması gerektiğini söyledik. Bugüne kadar efendiliğimiz ile diğer rakiplere saygı gösterirken, artık ben de net bir şekilde söylüyorum. Şampiyon biziz. Futbolcularımında bu söylemi beni mutlu edecektir. Diğer takımların motivasyonu umarım bizim iyi futbol oynamamızdan kaynaklanıyordur."

-Bazen pandemiyi hep beraber unutuyoruz-

"Altyapnın başında Mehmet Ekşi hocamız var. Turnuva ve yarışmalar pandemiden dolayı tam uygulanmıyor. Bazen pandemiyi hep beraber unutuyoruz. Maalesef pandeminin yarattığı zararı ileride göreceğiz."

-Larin için teklif gelecektir-

"Larin'i ben çok seviyorum. Bu sezondan evvel kiraya verildiği dönemde neredeyse üstüne para vermişiz. Geri geldiğinde onu kucakladık. Bu konuda hocamıza teşekkür ediyoruz. Larin için teklif gelecektir. Sezon bitene kadar futbolcularıma gelen tekliflere cevap vermeyeceğiz."

-Cenk ne zaman 'ben geldim' derse...-

"Cenk önümüzdeki sezonun ilk yarısının sonunda kendini toparlayacaktır. Everton Kulübü'nün onunla ilgili tasarrufu ne olacak bilemiyorum. Cenk ne zaman 'ben geldim' derse o zamana kadar kapımız açık olacak."

-Başkanlığa aday olabilir-

"Atiba'yı herhalde bu gidişle genel kurul üyesi yapacağız. Başkanlığa da aday olur. Onu tek rakip olarak görüyorum. Başka da rakibimiz olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki bu şakaydı. Onu onure etmek için bunları söylüyorum"

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 29 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Beşiktaş 37 25 6 6 +47 81
2 Fenerbahçe 37 23 7 7 +30 76
3 Galatasaray 37 23 6 8 +37 75
4 Trabzonspor 37 17 13 7 +11 64
5 Sivasspor 37 14 16 7 +9 58
6 Alanyaspor 38 16 9 13 +13 57
7 Hatayspor 37 16 9 12 +9 57
8 Gaziantep FK 37 14 12 11 +8 54
9 Göztepe 37 13 12 12 +4 51
10 Karagümrük 37 13 12 12 +3 51
11 Konyaspor 37 11 12 14 0 45
12 ÇRizespor 37 11 12 14 -11 45
13 Antalyaspor 38 9 16 13 -13 43
14 Başakşehir 37 11 10 16 -14 43
15 Yeni Malatya 37 9 14 14 -6 41
16 Kasımpaşa 37 10 10 17 -12 40
17 Kayserispor 37 9 12 16 -16 39
18 Ankaragücü 37 10 8 19 -15 38
19 BB Erzurumspor 38 9 10 19 -24 37
20 Gençlerbirliği 37 9 8 20 -29 35
21 Denizlispor 37 6 10 21 -31 28

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.