REKLAM

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Token, Vida, Atiba, Pjanic, Tayfur Bingöl, Ali Koç, transfer...

36

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın toplantısı düzenledi.

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Token, Vida, Atiba, Pjanic, Tayfur Bingöl, Ali Koç, transfer...

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın gündemine dair açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Çebi'nin yaptığı açıklamalar:

"Önümüzdeki seçimde aday olmak için resmi başvurumu yaptım."

"Geldiğimizde Beşiktaş'ın durumu ortadaydı. 6 aydır maaşlar ödenmiyor, tüm gelirler temlik altındaydı. Biz kısa sürede gemiyi yüzdürmek için elimizden gelen çabayı gösterdik. Bunu başardığımızı düşünüyorum.”

"Beşiktaş'ın marka değerini daha yukarılara taşımak adına adaylar keşke daha fazla olabilseydi. Bunu çok arzu ettim. İki kişinin girdiği bir seçim olacak. Diğer arkadaşa da teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum."

"Geldiğimizde borç 3.3 milyar TL iken şu anda borcun 4.3 milyar TL olduğunu görüyoruz. Bu, keyifsiz bir durum. Geldiğimiz günden beri ödenen kur farkı ve faizlerin toplamı 1.2 milyar TL'dir. Bunları koyduğunuz zaten 4.5 milyar TL ediyor. Aslında pozitif bir durum görüyoruz. Denk bütçeyi gerçekleştirdik ama geçmiş borçların faizi ve kur farkı sebebiyle borcumuzun arttığı görülüyor. Gelirimiz 1,8 milyar TL giderimiz 1,8 milyar TL ,denk bütçeyi biz yakaladık."

"Geldiğimizde Amatör Şubelerin 10 milyon Euro olan zararının ertesi yıl 5 milyon Euro'ya sonra da 2 milyon Euro'ya indirildiğinin ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bunun bilançomuza oldukça önemi etkileri olacak."

"Kamuoyunun da bilmesi gerekir ki şu saat itibariyle Beşiktaş JK ve Futbol AŞ'den kimsenin bir alacağı yoktur. Çalışanlarımızın maaşlarının günü gününe ödenmesinin de mutluluğunu yaşıyoruz. Onları mutlu görmek bizi mutlu ediyor."

"Ljajic, Douglas, Lens gibi oyuncularla yapılan 3-5 milyon euroluk sözleşmeler bu borç yükünün temelidir. Önümüzdeki sene tüm bunlardan uzaklaşmış, gençlere önem veren ve ucuz maliyetlere alıp yüksek ücretlere satabildiğimiz oyuncular aldığımız, öz kaynağa dayalı bir yapı oluşturmak istiyoruz. Seçildiğimiz takdirde camiaya vereceğim mesaj bu olacaktır."

"Pandemi nedeniyle 2 yılda kaybattiğimiz 1 Milyar TL gibi bir para var. Yayın gelirlerinde özellikle büyük kayıplarımız var. Pandemi olmamış olsaydı borcumuz 1 milyar TL daha aşağıda olacaktı."

"Bu stadın iskanı yoktu. Bu stadın iskanını almak da bize nasip oldu.  Ayrıca Akatlar ve Süleyman Seba tesisleri yenilenmiştir. Geldiğimizde NO: 1903 Lokali borçlarımızdan ötürü Belediye tarafından alınmıştı. Gerekenleri yaptık, borçlarımızı ödedik ve tekrar kulübümüze kazandırdık lokali. Beşiktaşlılar çocukları ile gidip kahvaltılarına yapabilir."

 "Pandemi gibi zor bir dönemde 3 tane kupa aldık. O dönemki hocalarımıza, oyuncularımıza, yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Ligi'ne gittik. Maalesef kötü bir süreç yaşadık ve puan alamadık."

"Hakem hataları, direklere çarpan toplar, şanssızlıklar ve sakatlıklar bizi kötü etkiledi. Kaliteli bir kadro kurmuştuk ancak şanssızlıklar, engellemeler, siz ne derseniz deyin başarıya engel oldu."

Ahmet Nur Çebi'nin basın mensuplarının sorularına verdiği cevaplar:

"Uçuk kaçık bütçeler yok. Yıldız almak çok kolaydır. Parayı veriyorsunuz, borcu yapıyorsunuz, eve gidiyorsunuz. Sonra sizden gelenler acısını çekiyor. Yıldız almak değil hedefimiz yıldız yaratmak olmalıdır.Bunu yavaş yavaş gerçekleştirmek istiyoruz. Fakat 20 kişilik kadroda gençlerimize örnek olacak, marka değerine katkı sağlayacak 3-4 tane kreatif, gençlerimize örnek olabilecek futbolcular olacaktır. Özellikle santrforda bunu tercih ediyorum."

"Rıdvan, Ersin, Serdar… Hepsiyle ilgili kapımız çalınıyor. Ama nasıl fayda sağlarız bu önemli. Kafamızdaki rakamları almadığımız sürece, hiçbir çocuğumuz hiçbir yere gitmeyecek."

"Bu yasa, spor kulüplerinin daha sağlıklı yönetilmesi için yapılmıştır. Bazı noktalarda sorunlar var. Yöneticilerin geçmiş dönem borçlardan sorumlu olmayacağının net bir şekilde belirtilmesi gerekirdi ama olmadı. Bunun gibi sorunlar ileride telafi edilebilecek şeyler."

"Beşiktaş'ın genç oyuncuları iki telefon geldi diye hak ettiğinin 10 katını isteyemez. Ama menajerler var. Bizim bu çocukları menajerlerden kurtarmamız gerekiyor. Kontrat bitmeden 1-2 sene önce kontrat uzatmak gibi bir mecburiyet yok. Gerekirse bekleriz."

"Coin-Token olayına neden girmedik? Diğer kulüplerin bu konularda öyle bahsettiğiniz gibi gelirler elde ettiğini düşünmüyorum. Bu konuda bilgi eksiğiniz var. Bu konuyu delege ettim ekibime, ben de karar vereceğim son aşamada ancak halen bekletiyoruz. Token konusunda benim taraftarım, bu token'ı aldığında bundan mağdur olmasını istemem. Bu konuda sık dokuyoruz biraz. Ama Beşiktaş bu işi beceremedi diye bir algı yaratılıyor, oysa biz hukuki tüm detayları en ince noktasına kadar takip ediyoruz. Token projesinde sermayesi küçük ve teminat vermeyen şirketleri geri çevirdim. 3 takipçi kazanmak için 300 tane yalan söyleyenlere inanmayın; peşlerine takılmayın. Bunlar Beşiktaşlı değil.  Token projesinde diğer kulüplere 1 lira verenler şimdi 10 lira veriyor. İyi ki beklemişiz."

"Hakemlerle ilgili bağırdığınızda problemi çözebilseydiniz bugün halen bu problem olur muydu? Bir şeyin çözülebilmesi için gidip konuşacaksınız. Ben Beşiktaş'ın menfaatlerini korumam gereken yerde korudum. Bundan fazlası şova girer. TFF ve MHK Başkanı istifa etsin diyerek bu sorun çözülmez. Sorun hakemlerin kendisinde. 'Oradaki hakemler gitmeli, yerine gençler gelmeli' dedik. Bir operasyon yapıldı ama eksik yapıldı. Beşiktaş'a zarar verenler kaldı. Ben gerekli bütün mücadeleyi verdim. TFF'deki tüm kurullara sesleniyorum. İstifa edin. Bu bir fırsattır. Tüm kurullar taraflıdır. Tahkim, PFDK tüm kurullar istifa etmelidir. Tüm hakemler de değişmelidir. Artık daha genç, yeni isimlere, yüzlere ihtiyaç vardır. TFF'de en tepeden başlayarak... Trabzonspor - Beşiktaş maçı tekrar edilmeliydi. Kararın sonuca etki etmediğini falan söylemişler. Umarım o kararı veren tahkim kurulu yeni sezonda yerinde olmaz." 

"TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok. Öyle bir düşüncem olsaydı, Beşiktaş'ta başkanlık için yeniden aday olmazdım."

"Geri dönen hakemlere çiçek verenler, operasyonu doğru bulmayanlar ve hakemlerin geri dönüşünü sağlayanlar, maçlardan sonra hakem mağduru olduklarını söyleyenlerdir. Hem mağdur olduğunu söylüyorsunuz, bunu düzeltmeye çalışanlara da yanlış yapıyorsunuz diyorsunuz. Hakem operasyonuna dahlim olmamıştır. Ancak eksik ve yanlış yapıldı. Tamamı yapılmadığı için bu iş sulandırıldı. Özellikle çiçek verenler ve bu operasyonu doğru bulmayanlar, her hakem hatasının ardından mağdur olduğunu söyleyenlerdir."

"Valerien Ismael'in arkasında durmaya kararlıyım, Önder Karaveli'nin de arkasında durmaya kararlıydım. Sergen hocamın da. Ancak Sergen hocam, kendisi iki kere ayrılmak istediğini beyan etti. Daha fazlası 3 kupalı hocaya da eziyet etmekti, etmem. Önder Karaveli, başka bir hoca ararken başarılı oldu. Katar'da kupayı aldı, herkes alkışladı. Daha sonra hocanın arkasından yazılmayan, konuşulmayan kalmadı. Hocaya, 'Arkandayım' dedim. Önder hoca, 'Yapamıyorum' dedi ve gitti. Beşiktaş Başkanı olarak hiç hoca göndermedim. Abdullah Avcı da dahil. Gitmek isteyenlere 'gidin' dedik. "Valerien Ismael'den çok ümitliyim. Sportif direktörlük sisteminin de doğru olduğuna inanıyorum. Valerien Ismael'den neden ümitliyim biliyor musunuz? Valerien Ismael'in bugüne kadar kaçırdığı U19 maçı yok. Gençlere güvendiğini ifade ediyor."

"Benim paraya ihtiyacım varken sizce ben neden token projesini yapmadım? Burası Beşiktaş. Birilerinin zıplama ve para kazanma yeri değil. Beni gören genç girişimciler, 'Başkanım 6 ayda kulübün borcunu kapatırız' diyorlar. Allah bize de akıl fikir vermiş, bakıyoruz. Tamam çocuğun niyeti iyi olabilir ama benim için doğru olması önemli. Benim görevim, Beşiktaş'ı korumak. Kağıtlara yazılanlar ile Beşiktaş Kulübü'nü ve başkanını kandıramazsınız. Bir tanesi gelmiş, sermayesi 50 bin lira. Adamın neyine güveneceğim? Nasıl yapacaksın bu işi? Ben ikna olmadığım için bunlara noktayı koymadım. Beşiktaş, token işini herkesten çok daha iyi yapacaktır. Göreceksiniz. Ben arabasıyla evini satıp da token alıp ondan sonra cebinde 1 kuruş para kalmayan Beşiktaşlı görmek istemiyorum. Benim görevim Beşiktaş taraftarını korumak, Beşiktaş'ı üzmemek. Birileri Beşiktaş'a zarar verdiğimi düşünüyorsa, yanlış düşünüyor."

"Sosyal medyada bana ağır hakaretler olan yerler var. O insanlara sesleniyorum. Beşiktaş Kulübü'nün adresi belli, akşam altıya kadar buradayım, gelip yüzüme söyleyebilirler. Cesaretin varsa gel. Öncelikle insanız. Efendi olmakta, medeni olmakta fayda var. Bazen biz bulup buraya getiriyoruz, 'Aman başkan sarhoştum, ben yazmadım' deniliyor. Çıkarken de elimi öpmeye kalkıyor. Sosyal medyadan yazıp çizenlere burdan sesleniyorum. Her gün 10:00'dan 18.00'e kadar her gün kulüpteyim. Gelip buraya benim yüzüme söyleyebilir ve belki bilmediğiniz konularda da aydınlatırım sizi. Öyle ya, çoğu zaman yanlış yalan yazılıyor. Sosyal medyada yazılanlardan dolayı başkanlığı bırakma niyetim yok. Gelirler, oy kullanırlar, biz de evimize gideriz."

"O videoda arkadan birisi 'elinizi masaya vurun' dedi, ona cevap olarak 'şaklabanlık yapmam' dedim. O duyulmuyor. Kulüp başkanlarına ve aileye saygım var. Bir kulüp başkanı için asla böyle ifade kullanmam. Rahmi Bey bizim için değerlidir. Ali Koç'un sadece Beşiktaş maçından örnek vermesi beni zora sokabilecek bırakabilecek bir durum, ben bunu yanlış bulduğumu söyledim. Ali Koç zaten haksızlıklara, adaletsizliklere sesini yükselten bir arkadaşımız. Sadece bizim işimizi bize bırakmasını beklerdim."

"Spor medyasında çok devasa isimler var, çınarlar var. Bu insanlara şunu söylemek istiyorum; Bu sosyal medyada kendisini bir yerlere getirmek isteyenlere nasıl yer veriyorlar? Nasıl bunları tutup kollarından dışarı atmıyorlar? Gerçekten hayretle izliyorum."

"1957 yılından önceki şampiyonluklar kurallar dahilinde ve herkese eşit şekilde yapılacaksa desteklerim. Hak, adalet söz konusuysa olsun ama değilse olmasın."

"Vida ile pazarlık yapıyoruz. Sözleşmesi bittiği için arkadaşlarıyla vedalaşabilir. Eski kontratı bittiği için valizini topluyor olabilir. Anlaşamayıp, ayrılma ihtimaline karşın nezaketen bunu yapıyor olabilir. Biz kendisiyle görüşüyoruz. Beşiktaş'ın şartlarına uymadığı sürece hiçbir futbolcuyla devam etmeyi düşünmüyorum. Ama Vida falan... Onların şartları çok ağır. O şartlar yumuşamadıkça bizimle birlikte olamazlar."

"Atiba çok değerli. Eğer yabancı durumunda bizi zorlayacak bir durum söz konusu olmazsa ve kendisi de arzu ederse, onunla yola devam etmeyi istiyorum."

"Cenk Tosun'la görüştüm, görüşmeye devam ediyorum. Ancak ücret konusunda aramızda çok büyük fark var. Sevmek ayrı, gerçekler ayrı. Kendi şartlarımızda elbette isterim."

"Hakkımdaki Trabzonspor söylemleri, aşağılık söylemlerdir. Yazıklar olsun! Beşiktaşlı herkes, Beşiktaş doğumlu mu? Ben bu memleketin bir yerinde doğmak zorundaydım. Ben Trabzon'da doğdum. Trabzonsporlu değilim. Trabzonlu olmaktan gurur duyuyorum. Anlayan anlar. 60 yıllık Beşiktaşlı bir Ahmet Nur Çebi var. Yazmaya devam etsinler. Ahmet Nur Çebi'nin hiçbir hatasını bulamadıkları için buradan yazıp çiziyorlar. Yazıklar olsun."

"Pjanic'in üst solunum enfeksiyonu vardı, doktordan raporluydu. İtalya'ya gittiği gün, Pjanic'in izin günüydü. Pjanic'le ilgili pişman mıyım? Pişman olduğumu söyleyemem. Tavır ve davranışlarıyla bir abi gibiydi. Çok mütevazı ve hürmetkar bir tutumu vardı ama verdiği katkı beklediğimiz kadar olmadı."

"Abdullah Avcı'ya biz tazminat ödendi. Ona ödenen tazminatla, diğer hocalarımıza ödenen arasında pek bir fark yok. Avcı'nın tazminat alması doğru değildi ama Beşiktaş'ın bir kaybı söz konusu olmamıştır."

Tayfur Bingöl'ün Alanyaspor ile sözleşme uzatırken Beşiktaş'a oynamak istediğini söylemesi ile ilgili soruya Çebi; "28 yaşında, bizim planlamamıza göre yaşlı. Söyledikleri için teşekkür ederim. Bakalım, belki gündemimize alabiliriz."

"Ben Beşiktaş'ın hakkını milim milim koruyorum sevgili Beşiktaşlılar. Günahım yok. Bilmeden yaptıklarım için özür dilerim. Hakkınızı helal edin. Seçime gideceğiz. Tekrar buraya gelmemek de var."

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 36 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 22 17 3 2 +30 54
2 Fenerbahçe 21 14 3 4 +28 45
3 Başakşehir 21 12 4 5 +11 40
4 Beşiktaş 21 11 6 4 +15 39
5 Adana Demir 21 10 8 3 +18 38
6 Trabzonspor 22 11 5 6 +5 38
7 Kayserispor 21 10 2 9 +4 32
8 Konyaspor 21 6 9 6 +2 27
9 Karagümrük 21 6 8 7 +3 26
10 Gaziantep FK 22 6 7 9 +1 25
11 Alanyaspor 22 6 7 9 -8 25
12 Sivasspor 22 6 6 10 -5 24
13 Antalyaspor 21 7 3 11 -8 24
14 Hatayspor 21 6 5 10 -19 23
15 Ankaragücü 21 6 4 11 -9 22
16 Kasımpaşa 22 6 4 12 -14 22
17 Giresunspor 21 5 6 10 -18 21
18 İstanbulspor 22 6 3 13 -22 21
19 Ümraniyespor 21 3 5 13 -14 14

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.