REKLAM

Emre Kocadağ’dan flaş transfer açıklamaları! Alex Teixeira, Hulk, Diego Costa, Dzeko, Rosier, Ghezzal, Kaan Ayhan...

34

Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Emre Kocadağ, TRT Spor'un canlı yayın konuğu oldu.

Emre Kocadağ’dan flaş transfer açıklamaları! Alex Teixeira, Hulk, Diego Costa, Dzeko, Rosier, Ghezzal, Kaan Ayhan...

Beşiktaş Kulübü Yöneticisi Emre Kocadağ, TRT Spor'da açıklamalarda bulundu.

İşte Kocadağ'ın yaptığı açıklamalar:

-Taraftardan büyük destek bekliyoruz-

"Bakü'de sokaklarda maske yok. Burada da yeni sezonda zannedersem seyirciye döneceğiz. İnşallah tamamen seyircili olur. Kulüplerin gelirlerden faydalanma anlamında geri dönüşü olur. Taraftar futbolu çok özledi. İnşallah taraftarlarımızın özlemini gidereceğiz. Çok da ilgi var. Kombineler ile alakalı çalışma yaptık. Localara talep var. Taraftardan büyük destek bekliyoruz."

-Son 5-6 sene de Avrupa'da en çok puan toplayan takım Beşiktaş oldu-

"Beşiktaş olarak ülke puanında üstümüze düşeni yaptık. Son 5-6 sene de Avrupa'da en çok puan toplayan takım Beşiktaş oldu. Diğer takımlar bunu yapamadı. Galatasaray'a başarılar diliyorum. Onlar da daha çok puan toplamamıza yardım ederse direk katılma şanslarımız devam eder."

-Bu kadar kötü olduğunu tahmin etmiyorduk-

"2013'te mevcut yöneticiler ile beraber olduğumuz yöneticiler oldu. 2 dönem Ahmet Başkanla çoğu başarılı olunan dönemde görev yaptık. Elimizden geleni yaptık. Ahmet Başkan 2. Başkan olduğu dönemde büyük katkılar ve emekler verdi. Feda sürecinde kenetlenildi. Başarı ile beraber ayrılıklar geldi. Ben 18 yaşında bu kulübün kapısından kongre üyesi olarak girdim. O gün bugün Beşiktaş'ın içinde varoldum. 29-30 yaşlarında yöneticilik yapma şansım oldu. Beşiktaş'ta görev almak onurdur. İstifadan sonra başkanı ikna ederek aday çıkardık. Kongre de bizi seçti. Büyük bir zafer aldık. Geldiğimiz zaman durumların kötü olduğunu tahmin ediyorduk ama bu kadar kötü olduğunu tahmin etmiyorduk. İnşallah aldığımızdan daha iyi bırakmak bize nasip olur."

-İyi ki Sergen hocayı getirmişiz-

"Geldiğimizde Abdullah Avcı takımın başındaydı. Kulübün işlemesini gerektirecekler şeyler lazımdı. Başkanımız ve yönetim kurulu maddi anlamda fedakarlıklar yaparak teker dönmeye başladı. Abdullah hoca ile güzel bir ilişki kurduk. Bir seri yakalandı. Ödemelerde yapılan rahatlama, takımdaki oyuncuların havaya girmesi ile güzel bir hava yakalanmıştı. Abdullah Avcı ile yolları ayırdıktan sonra Sergen Yalçın ismi gündeme geldi. Gençlik yıllarımızda Sergen hocaya hayranlığımız vardı. Başkanımız ile Sergen Yalçın isminin doğru olacağına inandık. Yönetim Kurulu da tamamen bu isme onay verdi. Anadolu'da bir çok kulüpte çalıştı, başarılı oldu. Gittiği takımlara ve oyunculara değer kattı. Futboldan çok iyi anlıyor. Sonuca baktığımızda gülen taraf biz olduk. İyi ki Sergen hocayı getirmişiz."

-Başkanımız maddii anlamda çok büyük yüklerin altına girdi-

"Kulüpleri yönetmek çok zor. Bugün en küçük esnafın bile 100-200 TL'ye bile ihtiyacı oluyor. Başkan, bugün bile çok büyük miktarın altına kefalet verdi. Beni Ümraniye'ye gönderdi. Biz rahatız. Kulüpte borçla boğuşan bir ekip var. Başkanımız maddii anlamda çok büyük yüklerin altına girdi."

-Gerçek Beşiktaş taraftarı buna izin vermiyor-

"Bizim yönetimde çoğulcu bir yönetim anlayışı var. Başkan demokratik bir şekilde yönetiyor. Ben anlayışı bende olmaz. Futboldan dolayı ön planda olmuş olabilirim. Bütün yöneticiler büyük emek veriyor. Bazen bazı isimler hiç yoktan sosyal medyada linç ediliyor. Taşın altına eline koymuş insanları şevklendirmek yerine günahsız yere insanlar ön plana atılıyor. Hesaplar, sosyal medyada görülmeye çalışıyor. Gerçek Beşiktaş taraftarı buna izin vermiyor. Kongre üyeleri buna izin vermiyor. Bu yönetim kurulu güzel işler yapıyor. Beşiktaş haklarını da savunuyor. Başkan da yönetim kurulundan gayet memnun. İyi bir ekip olduk. İnşallah görev süremiz dolana kadar iyi şeyler yapacağız. İlk senemizde şampiyon olduk. Kimse şans vermiyordu."

-Biz geçen sene de şampiyon olabilirdik-

"Devre arasında Boateng aldık. Fırsat transferi oldu. Büyük hizmetleri oldu. Sergen hoca ile beraber ivme yakalandı. 1-2 maç daha hakem hatalarına maruz kalmasaydık, biz geçen sene de şampiyon olabilirdik."

-Burak Yılmaz, Beşiktaş'ı yaşayan bir futbolcudur-

"Burak Yılmaz çok büyük fedakarlık yaparak gitti. 5 Milyon TL gibi bir fedakarlık yaptı. Burak Yılmaz, Beşiktaş'ı yaşayan bir futbolcudur. Onunla gurur duyuyoruz. Bizden ayrııldı belki ama kendisi için bambaşka yol açtı. 35-36 yaşında Fransa'da şampiyon oldu. Şimdi bir transferi daha konuşuluyor."

-Beşiktaş Kulübü istediği oyuncuyu transfer edecek güçtedir-

"Avrupa'ya hazır bir takım ile gidemedik. Paok kötü bir takım değildi. Onlar daha hazır durumdalardı. Bizi yendiler. O dönemdeki mağlubiyetlerde de bir hayır vardır. Orada yoğun eleştiri aldık. Belki sizler de eleştirdiniz. Biz o gün de söyledik. Beşiktaş Kulübü istediği oyuncuyu transfer edecek güçtedir. Fakat bizim yoğurt yiyiş tarzımız başkadır. Biz popülist yaklaşımda bulunmuyoruz. Güçlü başkanın araba tekerlerini döndürmesi bile önemlidir. Araba Edirne'den girdi, Artvin'den çıkacak. O arada benzinleri koymazsanız o araba yolda kalır. Bazen benzin koysanız bile bir şey olmaz. O zaman araba bozuluyor. Biz yeteri kadar ortaya koyduk. Güçlü tabiri o parayı har vurup, harman savurmak değil."

-Biz asaletimizden dolayı sessiz kaldık-

"Sergen hocaya fiyatları söylediğimizde 'Bu para, bu oyuncuya verilmez' diyor. Beşiktaş gerçekleri var. Biz buna göre transfer yaptık. Lige de kötü başlayınca eleştirilmek, sosyal medyadaki saldırılara gögüs germek kolay değil. Sezon başında bütün medya, sosyal medya Beşiktaş'ı ezmeye çalıştı. Biz buna göğüs gerdik. Biz asaletimizden dolayı sessiz kaldık. 4.haftada da hem taraftar hem takım gerekli reaksiyonu gösterdi. Takımı uğurladılar ve takım ateşlendi."

-Hocamızla devam etmemiz gerektiğini söylediler-

"Beşiktaş yönetim kurulunda her şey konuşulabilir. Yönetim kurulunda kendi fikrini söyleyemeyen insanın Beşiktaş'a faydası olmaz. Önemli olan doğru kararın oradan çıkıp uygulanmasıdır. Beşiktaş yönetim kurulunda Sergen Yalçın'a karşı Erdal Torunoğullar'ının Mesut Urgancılar'ın Adnan Dalgakıran'ın yapıcı eleştirileri olduğunu ben biliyorum. Bir an önce imzalanmasını istediler. Gereksiz eleştirilere gerek yok. Son süreçlerde ve daha öncesinde bu adı geçen yöneticiler de diğer yöneticiler de gayet dik durdular. Hocamızla devam etmemiz gerektiğini söylediler. Biz hocamızla yola çıkarken uzun vadeli düşündük. 4.hafta 'kötü gitti, hocamızı değiştirelim' diye kanaatte bulunmadık."

-Hiçbir şekilde başka bir isimle görüşmedik-

"Spor medyasına gündem olsun diye Sergen hocanın imza süresini uzattık. Son yıllarda olmadığı kadar çekişmeli geçen ve burun farkı ile gelen bir şampiyonluk oldu. Bu süreçten sonra hocamız dinlenmek istedi. Ankara dönüşü hocaya görüşme talebimizi ilettik. Hocanın transferde yetki alma gibi istediği olmadı. Süreci manipüle eden sosyal medya oldu. Sosyal medyada bazı insanlar bizim başımıza belalar. Bu işi habercilik anlamında yapanları tenzi ediyorum. Bizimle açıktan olmasa da muhalefet yapanlar var. Bunlar çıkıp Aziz Başkan gibi açıktan yapmıyorlar. Trol dedikleri oluşumlarla bu işler manipüle ediliyor. Artık söylemediğimiz şeylere bile inanmak durumunda kalıyorsunuz. Sergen Yalçın bir profesyonel. Onun kontrat şartlarını konuşması kadar doğal bir şey yok. Biz de bazı şeyleri konuşacağız. Başkanın bazı tercihleri olabilir. Bizim söylemlerimiz olabilir. Hala hocası olmayan takım var. Diğer takım da seçim sürecinden dolayı hocası belli değildi. Biz başından sonuna kadar bu işin olacağına emindik. Bu süreçte hiçbir şekilde başka bir isim ile görüşmedik. Bizim B planımız yoktu. Bizim her görüşmemizde para ya da transfer görüşmüyoruz. Başka sosyal muhabbetler de yaptık. Çoğu zaman kontrat bile konuşmadık. Medyanın bu işe yaklaşımı bu işi köpürttü. Belki bu kadar uzamasaydı bunlar konuşulmayacaktı. Vicdanen bir hata görmüyorum. Olması gereken süreç yaşandı."

-Hoca ile iki kere görüşüldü-

"Başkan hoca ile görüşme görevini bana verdi. Biz bir şekilde futbol şubesini idare ediyoruz. Görüşmeleri biz yürüttük. Hoca ile iki kere görüşüldü. Biri başkanın evinde, diğeri benim evimde görüşüldü. Başkanın evime gelmesi eleştiriliyor. Beşiktaş menfaati için ne gerekiyorsa onu yaparız. Beşiktaş başkanlığının değerini bu indirip, kaldırmaz. Biz Beşiktaş için faydalı olanını yaptık. Türkiye'nin en formda hocası 1 sene daha bizimle beraber olacak. Hala işin senaryo ve drama kısmını farklı şekilde yorumlayanlar var. Beşiktaş ve Sergen Yalçın'ın ayrımı kime yarardı onların söylemi."

-Hulk'ta 2-3 senelik bir sözleşmeye girecektik-

"Hoca isim çok fazla vermez. Bölge söyler. Sonra onu görmek ister. Geçen seneki transferlerde bazı oyuncularla bitirme aşamasına geldik, bitiremedik. Hocayı ikna edemeden getirdiğimiz oyuncular oldu diyebiliriz. Burada gönül kırgınlığı oldu. Bizim bir Scout ekibi var. Onlar yıl boyunca bazı oyuncuları izliyor ve tavsiye ediyor. Bizler hocaya sunuyoruz. Hocanın önerdikleri de oluyor. Burada işin ekonomik kısmına bakıyoruz. Devre arasında Hulk ile iyi bir noktaya gelmiştik. olabilirdi. Orada bir Cenk Tosun alternatifi çıktı. Böyle bir fırsat gelince... Hulk'ta 2-3 senelik bir sözleşmeye girecektik, bunları düşünmek zorundaydık. Adam daha iyi olabilir ama dezavantajları var. Hulk'la devre arasında ilgilendik. Yeniden kendi aramızda tartışacağız."

-Biz Beşiktaş'ın kriterlerine uygun şekilde transfer yapacağız-

"Limit konusu bir gerçek. Bu gerçeği biz yaratmadık. Bütün kulüpler bu sorunlarla karşılaştı. Bu limitler neden zamanında konulmadı? Biz Beşiktaş'ın kriterlerine uygun şekilde transfer yapacağız."

-Bu sene de fırsat transferlerimiz olacak-

"Şampiyonlukta en büyük etkenin kim olduğu tartışılıyor. Süreç yine manipüle ediliyor. En büyük etken gününde yapılan ödemelerdir. Bu açık. Ondan sonra hocanın katkısı çok büyük. Başkanın yönetimin katkısı çok büyük. Arkadaşlık çok önemli. Pandemi olmasına rağmen en zor zamanımızda taraftarımız bizi uğurladı. İlk kamplar yapılacak. Sonra kiralanacak oyuncular konuşulacak. Kiraya verecekleri takımlarda öncelik Beşiktaş'tır. İstanbul çok güzel şehir. Türkiye süper bir ülke. Yabancı oyuncular buraya bayılıyor. Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir takım. Müthiş bir camia. Gelen oyuncular hep üzerine koymuş. Biz bu stratejiyi böyle belirledik. Bu sene de fırsat transferlerimiz olacak. Acele etmemize gerek yok."

-İspanya kampına kadar transferlerin...-

"İspanya kampına kadar transferlerin yüzde 80'inini tamamlamak istiyoruz. Bizim öncelikle hedefimiz ayın 24-25'ine kadar bitirebildiğimiz oyuncularla anlaşmak ve ikinci kampa beraber gitmek."

-Ghezzal ve Rosier cevabı-

"Heyecan ve kalite katacak oyuncular olcak. Taraftarlarımıza bu borcumuz. Başarıyı yakalamış ve devam ettirmek isteyen biri ekip var. Takımı korumak istiyoruz. Rosier ile bir noktaya geldik. Oyuncu kalmak istiyor. Oyuncu isimleri vermemiz transferleri kötü anlamda etkileyebilir. Ghezzal da kalmak istiyor. Biz de istiyoruz. İki oyuncunun bağlı olduğu kulüpler var. Bu kulüplerin istediğimiz noktalara gelmesi vakit alacaktır. Oluyorsa olacak, olmuyorsa alternatiflerimiz var. Beşiktaş Kulübü de belli bir yere kadar buna sabreder. Bu kulüpte birçok oyuncu gitti geldi. Beşiktaş'ın hedefleri var."

-Sol bek ile ilgili talebi olmadı-

"Mevki anlamında sayısal olarak eksik olduğumuz bölgeler var. 2 tane daha santrfor mutlaka oraya takviye yapmak istiyoruz. Taraftarlarımız bize güvensin. Yüzde 90'nın üzerinde başarı sağladık. Hocamız eksik bölgeleri söylüyor. Sol bek ile ilgili talebi olmadı. N'Sakala ve Rıdvan o bölgeyi iyi götürüyor. Rıdvan'ın da oynama şansı bulduğu bir yapı var. Welinton gayet iyi performans göstermiş. Josef iyi bir karakter."

-Atiba ve Gökhan Töre-

"Salih Uçan ile kampa başlayacağız. Atiba ile uzatacağız. Gökhan Töre ile uzatmayı planlıyoruz."

-Biz ona 'anlaşamazsan gel kapımız açık' dedik-

"Dorukhan ile çok görüştük. Ona devam etmek istediğimizi söyledik. O kendi kariyerini yurt dışında devam ettirmek istediğini bize iletti. Dorukhan karakterli bir çocuk. Biz onu çok seviyoruz. Biz ona 'anlaşamazsan gel kapımız açık' dedik."

-Ersin'e resmi bir teklif yok-

"Ersin, Türkiye'nin en genç şampiyon kalecisi. İyi bir performans ortaya koydu. Risk olarak gözüküyordu. Bizim için de soru işareti vardı. Hocamız bu konuda elimizi rahatlattı. Utku da bizim evladımız. Hemen hemen aynı seviyedeler. Bu sene onlara yatırım yapmış olduk. Emek verdik. Bir takım teklif edecekse emeğin karşılığını isteriz. Oyuncu ile konuşuruz. Şartlar oluşursa karar veririz. Ersin'e resmi bir teklif yok."

-Dzeko ile görüşmemiz normal-

"Santrfor bölgesine 2 tane takviye yapmamız lazım. Üst düzey santrfor olması için girişimlerimiz var. Dzeko olur, başkası olur. Şu an için daha olan bir şey yok tabii. Dzeko ile görüşmemiz normal. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir kulüp."

-Alex Teixeira ve Fernando cevabı-

"Josef, Beşiktaş'ı çok seviyor. Brezilya'da da çok seviliyor. Biz o noktada transfer yapılacaksa onun referansını soruyoruz. Bu oyuncular bilindik oyuncular. Bir tanesi serbest, diğeri sözleşmesi devam ediyor. İkisi de Beşiktaş'ta oynayabilecek kapasitede oyuncular. Serbest oyuncuların hepsi için görüşüyor. Mevki anlamında kalabalıklığımız var. Oradan biri eksilirse duruma bakılır."

-Ben Aboubakar'dan ne aldığımıza bakıyorum-

"Aboubakar daha önce de gelmişti. Bu sene de bizim transfer listemizde olan oyuncuydu. Sakatlığı ile alakalı birçok eleştiri vardı. Biz risk aldık. Aboubakar'dan 16 gol 5 asist katkısı aldık. Rakiplerin 2-3 santraforu birleşse o katkıyı verememiş. Çok güzel bir iş yapmışız ve faydalanmışız. Sonraki süreçte Aboubakar'ın sakatlık süreci zaten vardı. Son haftalara o süreç denk geldi. Biz de Sivas maçında oynamasını çok istedik. Ben Aboubakar'dan ne aldığımıza bakıyorum. İçimiz rahat. Sağlık kurulumuzun söylemlerine bakarım. O dönemde hocalarımız ile görüştüm. Oyuncu 'Ağrım var' diyor. Oyuncunun beyanı esastır. Var mı bir şeyler, var. Takım içinde daha fazla sakatlık yaşayıp, fedakarlık yapanlar oldu mu, oldu."

-Diego Costa'nın bonservisi elinde, bizim şartlarımıza uyarsa olur-

"Bizim burada isim söylememiz taraftarımızı heyecanlandırıyor. Tahminler yürütülüyor. Benim şuan isim veriyor olmam bizim transfer sürecimize zarar verir. Kaliteli heyecan verecek kadro kuracağız. Türkiye'de şampiyonluğu tekrar alabilecek kadro kurmak istiyoruz. 1.santrafor anlamında iyi isimlerle görüşüyoruz. Diego Costa'ya tabii ki ilgimiz var. Birçok kulüp ilgileniyordur. Diego Costa'nın bonservisi elinde, bizim şartlarımıza uyarsa olur. Birçok kulüp ilgileniyordur. Ancak projeye inanıyor mu, biz oyuncuya inanıyor muyuz, hoca inanıyor mu? Bu denklemler bir araya gelirse transfer olur. Bir oyuncuya yakınız gibi bir şey yok. Hocanın yıldız anlamında takıntısı yok. Üst düzey oyuncuları kadroda görmek istiyor. Çünkü bu takım şampiyonlar ligi oynayacak. Zor süreçte bu tip oyuncular takımı ayağa kaldırabilir. Bir takımda 11 tane yıldız olmaz. Orada üst düzey maçlarda görev almış tecrübeli oyuncuları iskelete yerleştirmek lazım. Hocanın da bu talepleri gayet normaldir."

"Larin bu sene gerçekten büyük performans gösterdi. Bizi de mutlu etti. Belçika'da ona iyi gelmiş. Karakterli bir oyuncu. Henüz bir teklif yok. Devre arası teklifler geldi. Şampiyonluk yolunda bu teklifleri değerlendirmek istemedik. Biz onunla uzatmayı düşünüyoruz. Larin tarzı oyuncuların rakamları belli."

-Kaan'ı tabii ki görmek isteriz. Kulübü ile temas kurmayı planlıyoruz-

"Kaan ile Türk oyuncu olarak Milli takımın en iyi oyunculardan biri. Kaan'ı tabii ki görmek isteriz. Kulübü ile temas kurmayı planlıyoruz. Beklentiler önemli. Sörloth ile ilgilenmiyoruz."

-Kiralamak isterlerse talip oluruz-

"Gedson Fernandes ile ilgili bize bir teklif geldi. Bir ara konuşuldu. Şu an için gündemde değil. Satmak istiyorlar. Kiralamak isterlerse talip oluruz."

-Kenan Karaman ile belli bir noktaya kadar geldik-

"Kenan Karaman ile belli bir noktaya kadar geldik. Henüz tamamlanmayan süreç var. O noktada henüz istişareler var. Olabilecek transfer. Transferlerin çoğunu Erdal Torunoğulları götürüyor. Beraber yürüttüğümüz oyuncular var. Erdal Torunoğulları da büyük emek harcıyor. Geniş menajer çevresi var. Kulüplere direk ulaşabiliyoruz."

-Boyd'a çok talip var-

"Boyd'a çok talip var. Bunları değerlendiriyoruz. Hocanın vereceği kararı bekliyoruz. Orada belli olur" 

-Teklif gelirse değerlendiririz-

"Adem Ljajic devam ediyor. Teklif gelirse değerlendiririz. Şu an için sözleşmeli oyuncumuz"

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 34 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Beşiktaş 40 26 6 8 +45 84
2 Galatasaray 40 26 6 8 +44 84
3 Fenerbahçe 40 25 7 8 +31 82
4 Trabzonspor 40 19 14 7 +13 71
5 Sivasspor 40 16 17 7 +11 65
6 Hatayspor 40 17 10 13 +9 61
7 Alanyaspor 40 17 9 14 +13 60
8 Karagümrük 40 16 12 12 +12 60
9 Gaziantep FK 40 15 13 12 +8 58
10 Göztepe 40 13 12 15 0 51
11 Konyaspor 40 12 14 14 +1 50
12 Başakşehir 40 12 12 16 -12 48
13 ÇRizespor 40 12 12 16 -16 48
14 Kasımpaşa 40 12 10 18 -10 46
15 Yeni Malatya 40 10 15 15 -4 45
16 Antalyaspor 40 9 17 14 -14 44
17 Kayserispor 40 9 14 17 -17 41
18 BB Erzurumspor 40 10 10 20 -24 40
19 Ankaragücü 40 10 8 22 -19 38
20 Gençlerbirliği 40 10 8 22 -32 38
21 Denizlispor 40 6 10 24 -39 28

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.