REKLAM

Başkan Hasan Arat'tan Dursun Özbek'e gönderme!

7

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Başkan Hasan Arat'tan Dursun Özbek'e gönderme!

İşte o açıklamalar;

- PIRIK PIRIL GÖKKUŞAĞINI GÖRMEK İÇİN YAĞMURU YAŞAMAK GEREKİR -

"Bazen sporcular kritik bir maça güneşli bir havada çalışır ama maç saati geldiğinde bir yağmur bastırır. Böyle bir gün bugün. Pırıl pırıl gökkuşağını görmek için yağmuru yaşamak gerekir. Onursal Başkanımız Seba'nın ilk golünü attığı Eski Açık'ta buluştuk. Kurucularımızdan onursal başkanımıza, Beşiktaş'ın tarihinde şehit düşmüş gazi olmuş bu tribünlerden geçmiş tüm Beşiktaşlılar'a Allah'tan rahmet diliyorum. Beşiktaş ilk kadın sporcusunu eskrim şubesinde yetiştirmiş. 1936 Berlin Olimpiyatları'na Halet Çambel katılmış. Çambel'in yanındaki hanımefendi Suat Fetgeri. Sayın Fetgeri'nin kızı. Halet Çambel, Beşiktaşlı Türkiye'nin ilk kadın profesörü ve Hititoloji konusunda dünyanın en önemlilerinden biriydi. Dün akşam Beşiktaş'ın sporcusu Nesrin Baş, 62 kiloda 2024 Paris Olimpiyatları'na katılmaya hak kazandı. Bu bizim hayalimizdi, tebrik ediyoruz."

- BEŞİKTAŞ HALKIN TAKIMIDIR -

"Kulübümüzün anayasası olan tüzüğümüzde çağın gerekliliklerine uygun, size verdiğimiz sözlere ve vaatlere uygun, üzerinde profesörlerin çalışarak yaptığı değişiklikler bugün sunulacak. Yeni tüzüğü okumadım ama şöyle diye başlayan sözleri üzülerek izliyoruz. Beşiktaş'ta yaşanan değişimi görmemekte ısrar edenler var. Tüzükteki değişikliklerin faydası olacaktır. Beşiktaş halkın takımıdır, genel kurulumuz ne derse o olur."

- 23 MAYIS BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR -

"Beşiktaş, kurulduğu 1903'ten bugüne dek en üst düzeyde yarışın içindedir. Beşiktaş için yarış bitmez, 23 Mayıs bizim için çok önemlidir. Biz 3 Aralık'ta emaneti almaya nasıl geldiysek bu emaneti yine gelecek nesillere bırakacağız. Beşiktaş bu tüzük değişikliğini tamamladığı zaman gururla dolaşacaksınız. Oluşan yenilikleri Türkiye'deki başka kulüpler örnek alacaktır. Beşiktaş bugün bir kez daha Türk sporunun ilklerini genel kurula sunacak. Teknolojideki değişim hızı şaşırtıcı boyutlarda. Gelişen teknolojik hız, gelecekteki tüzük değişikliklerinde önmeli konuların gündeme gelmesine neden olabilir. Albert Einsten ne demiş, 'Zekanın ölçüsü değişme yeteneğidir' demiş. Şimdi genel kurulumuz üyelerimizde huzurunuzda bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Tüm büyük değişikliklerden önce kaos gelir. Biz bir kaosun içinde seçime gittik. Hala sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Bu tüzük yönetimin tüzüğü değildir. Yönetim sadece kendi projelerinde öngördüğü bazı maddeleri Tüzük Kurulu'na sunmuştur. Bu sunumlar internet sitesinde paylaşıldı."

- BEŞİKTAŞ'IN HALK İÇERİSİNDE BÜYÜMESİNİ SAĞLAYACAKTIR -

"Bu tüzük, Beşiktaş'ın halk içerisinde büyümesini sağlayacaktır. Programımızda yer alan üniversiteli gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız, bebeklerimiz için Beşiktaş üyeliğinde avantajlar gelmektedir. Şehit aileleri, gaziler, olimpik ve paralimpik sporcular için üyelikte kolaylıklar gelmektedir. Örneğin, Nesrin Olimpiyatlar'a katıldığı anda kulübe otomatik üye olacaktır. Şehit aileleri ve yakınları, gazilerimiz... Örnek vermek gerekirse, acı örnektir ama, 10 Aralık 2016'daki faciada kaybettiğimiz 47 şehidimiz var. Bunların yakınlarından üye olmak isteyen otomatikmen üye olacaktır."

- TÜRKİYE'DEKİ TÜM KULÜPLERE ÖRNEK OLACAKTIR -

"Bu tüzükteki yönetim talepleri, ilklere imza atarak Türkiye'deki tüm kulüplere örnek olacaktır. Sözlerimizden biriydi bu. Beşiktaş dijital app'in lansmanı haziranda olacaktır. Bu tüzük sonrasında eğer genel kurulumuz onaylarsa, elektronik ortamda genel kurul olacaktır. Bu toplantıya katılamayan evinden oylamaya katılabilecek. Elektronik ortamda yönetim kurulu, oylama, kulübe üye olmak, başkan adaylarımıza imza vermek, üyeliklerle ilgili tüm işlemleri yapabilmek mümkün olacaktır. Kulübümüzdeki evrak yığını da tarihe karışacaktır. Daha iyiye gitmek için iyiden vazgeçmekten korkmayacağız. Beşiktaş gelecek yıllarda benzer yeniliklere uymak için örnek olmayı ilke edinmelidir."

- İKİ İMZA ŞARTI OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK -

"Değişim kaçınılmazdır. Büyüme isteğine bağlıdır. Kelimeler ise çoğu değişimin başladığı yerlerdir. Değerli Beşiktaşlılar, tüzük taslağını Sayın Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Doktor Veli Ozan Çakır, Spor Kulüpleri Dairesi Başkanı Emre Şahin bizzat inceleyerek gerekli değişiklikleri yaparak kurulumuza teslim etmiştir. Kısa zamandaki bu çalışmadan ötürü sayın devlet görevlilerimize camiam adına teşekkür ediyorum. Bu tüzük, yönetimde keyfiliğe esastan son vermektedir. Gördüğümüz kritik bir nokta vardı. Yönetim kurulu başkanı tek imzayla her şeye imza atabiliyordu. Böyle şey olmaz dedik. Kurula özellikle bildirdik. İki imza şartı olması gerektiğini söyledik. Biri hata yaparsa diğeri kontrol edebilir. Bir başkan tek başına Beşiktaş'ın en kritik davalarından birinin ibralaşmasına hukuki gerekçe olmadan imza atamazdı, attılar! Bundan sonra kimse kendi isteğiyle hukuki gerekçe olmadan bu imzayı atamayacak."

- DAVADA ÇOK KUVVETLİ BİR YERE GELDİK -

"Akaretler'i 2044'e kadar kiralıyorlardı. Fulya'yı kaç yıllığına kiraladılar, 25 yıllığına. Biz bu tüzükte diyoruz ki, yönetim kurulları 10 yıldan fazla kiralayamaz. Bu bina bizim dediğimiz zaman, 30 yaşa kadar olan kişiler bu binanın bize ait olduğunu bilmiyordu. Üzerinde kiracının ismi yazıyordu. Haklı serzenişimizi dile getirdik, yazının kalkmasını ve binanın geri teslimini istedik. Kendisi endişelerimizi hassasiyetle dinledi. O zaman gereğini yerine getireceğini söyledi. Hukuk Kurulu Başkanımız Sayın Mimir ve İkinci Başkan Sayın Yücel geri adım atmadı, tahliye davası açtık. Davada çok kuvvetli bir yere geldik. Yazı sökülmeye başlandı."

- BEŞİKTAŞ MALLARINI TEK TEK GERİ ALACAK -

"Beşiktaş mallarını tek tek geri alacak. Herkesten alacak. Haksızlığa son verecek Beşiktaş."

- BİNAYI KOMPLE BEŞİKTAŞ'A DEVREDECEKSİNİZ -

 "Biz kira artırımı istemiyoruz. Anlaşmaya gitmeyeceğiz. Binayı komple Beşiktaş'a devredeceksiniz. Bunu camiamızla paylaşacağız. Beşiktaş Fulya meselesindeki en önemli adımlarından biri çözülecek. Burada bitmiyor. Sorunlar çok büyük. Akatlar'da aynı sorun var, Fulya'da gece kulübemiz var, Pendik'te nargilehanemiz var. Dün Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Akpolat ile konuştum. Yarın 1903 Mehmet Üstünkaya Tesisleri boşaltılıyor. Kulübümüz orayı devralacak. Sayın İmamoğlu ile konuştuk, Çilekli'yi geri alacağız."

- BEŞİKTAŞLI SUSTURULMAYACAK -

"Bu gökkubbede hepimiz birlikteyiz, tek derdimiz var; vatanımız Türkiye ve Beşiktaş. Fikir ayrılıkları olabilir, hiç önemli değil. Herkes fikrini bu kürsüde medenice konuşur Beşiktaş'ı yıpratmadan. Beşiktaş'ta bundan sonra herkes konuşacak, kenarlarda köşelerde dedikodu yapıp iftira atmayacak. Gelecek kürsüde konuşacak. Şöyle duydum, bu böyleymiş demeyecek. Bu Beşiktaş'ta özlenen tablodur. Beşiktaşlı susturulmayacak. Bu kürsüden kovalanan üyelerimiz vardı. Herkesi dinleyeceğiz. Hakaret, iftira içermeyen her teknik konuyu düzenleyeceğiz."

- SON 23 YILDA YAŞANANLAR BİR DAHA YAŞANMAYACAK -

"Son 23 yılda yaşananlar bir daha yaşanmayacak. Biz Beşiktaş'ı büyüklerimizden gururla emanet aldık. Bizden sonrakilere gururla teslim edeceğiz."

- İFTİRA İÇERMEYEN HER TEKNİK KONUYU DİNLEYECEĞİZ -

"Bu gökkubbede hepimiz birlikteyiz, tek derdimiz var; vatanımız Türkiye ve Beşiktaş. Fikir ayrılıkları olabilir, hiç önemli değil. Herkes fikrini bu kürsüde medenice konuşur Beşiktaş'ı yıpratmadan. Beşiktaş'ta bundan sonra herkes konuşacak, kenarlarda köşelerde dedikodu yapıp iftira atmayacak. Gelecek kürsüde konuşacak. Şöyle duydum, bu böyleymiş demeyecek. Bu Beşiktaş'ta özlenen tablodur. Beşiktaşlı susturulmayacak. Bu kürsüden kovalanan üyelerimiz vardı. Herkesi dinleyeceğiz. Hakaret, iftira içermeyen her teknik konuyu dinleyeceğiz."

- 5700'ÜN ÜZERİNDE ÜYE TÜZÜĞE AYKIRI ÜYE YAPILMIŞ -

"5700’ün üzerinde üye tüzüğe aykırı üye yapılmış. Bunların hepsi tespit edildi, bundan sonra kimse de buna cesaret edemeyecek."

- BEŞİKTAŞ TAVSİYE VEREBİLECEĞİNZ EN SON KULÜPTÜR -

“Biz burada çalışırken bazı haddini aşan açıklamalar olmuştur. Beşiktaş JK hayır hasenat işlerinde tavsiye verebileceğiniz en son kulüptür.

- HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI BİZİM EVLATLARIMIZ YAPMIŞTIR -

"Benim camiam daha ilk günden yola çıkmış, yardımlarını yüklemiş, çadırlarını kurmuş, çorba ısıtmış, gece evleri beklemiş, her türlü fedakarlığı bizim evlatlarımız yapmıştır."

- BEŞİKAŞ AĞIR TAŞTIR ALTINDA KALIRLAR -

"Kalkıp da haddini bilmeden Beşiktaş’a dilini uzatanlar, çok ağır taşın altında kalırlar, dikkat etsinler."

- KENDİ YANAĞINI OKŞATMAMIŞTIR -

"Beşiktaşlı deprem bölgesine gitmiş, çocukların başını, yanağını okşamıştır. Kendi yanağını okşatmamıştır!"

Haber kaynağı:Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 7 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 35 31 3 1 64 96
2 Fenerbahçe 35 28 6 1 58 90
3 Trabzonspor 35 18 4 13 13 58
4 Rams Başakşehir 35 16 7 12 10 55
5 Beşiktaş 35 16 6 13 6 54
6 Corendon Alanyaspor 35 12 13 10 3 49
7 Kasımpaşa 35 14 7 14 -6 49
8 Çaykur Rizespor 35 14 7 14 -7 49
9 EMS YAPI SİVASSPOR 35 12 12 11 -9 48
10 BITEXEN ANTALYASPOR 35 11 12 12 -4 45
11 Yukatel Adana Demirspor 35 10 14 11 3 44
12 Yılport Samsunspor 35 11 9 15 -5 42
13 MONDİHOME KAYSERİSPOR 35 11 11 13 -9 41
14 Ankaragücü 35 8 15 12 -3 39
15 VavaCars Fatih Karagümrük 35 9 10 16 -2 37
16 Tümosan Konyaspor 35 8 13 14 -14 37
17 Gaziantep FK 35 9 8 18 -15 35
18 Atakaş Hatayspor 35 7 13 15 -10 34
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 35 8 9 18 -31 33
20 İstanbulspor 35 4 7 24 -42 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.