REKLAM

Sergen Yalçın'dan flaş açıklamalar! Uilenberg, Pjanic, Aboubakar, Balotelli, Şampiyonlar Ligi, Milli Takım...

14

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın'dan flaş açıklamalar! Uilenberg, Pjanic, Aboubakar, Balotelli, Şampiyonlar Ligi, Milli Takım...

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın moderatörlüğünde yayınlanan "Az Önce Konuştum" programının canlı yayın konuğu oldu.

İşte Sergen Yalçın'ın yaptığı açıklamalar:

-Şenol hocaya destek olmamız gerektiğini düşünüyorum-

"Bizim meslekte işler iyi giderken çok fazla kimseye ihtiyacınız olmuyor. Burada taraftarın, camianın, halkımızın desteğine zor anlardayken ihtiyaç var. Ben Şenol hocaya destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Futbolda işler her zaman iyi gidecek diye bir şey yok. Sonuç çok sağlıklı olmadı ama destek vermek lazım diye düşünüyorum hocamız ve oyuncularımıza. Hepsi ülkemizin değerleri. Bugün hocamızın yerinde herkes olabilir, biraz destek olmak lazım. Çok konuşmayı, kaos yaratmayı, fikir beyan etmeyi çok seviyoruz. Bu oyuncularımız ve hocamız bizi EURO 2020'ye götüren kadro, Dünya Kupası'na götürebilirler ve başarabilirler. Destek olmayı çok daha sağlıklı görüyorum."

-Uilenberg sözleri-

"Yaptığı çok önemli değil. Bloomberg mi, neydi? Uilenberg. Bu adam bir yerlerde seminerler veriyorlardır. Bayern Münih teknik direktörü hakemlere çok baskı yapıyor diyebiliyor mudur? Bu arkadaşa birileri bir şey fısıldamıştır. Diğer teknik direktörler baskı yaratamıyorlar mı? Buna kim ne fısıldamış? Sen, Beşiktaş camiasını nasıl karşına alıyorsun? Beşiktaş camiası sana haddini bildirir, onu bil bir defa."

"TFF'den bir yetkili varsa bağlansın. Bu adama, böyle bir röportaj yapma imkanı nasıl vermişler? Sen hakem eğitmenisin. Sen, hakemlere beni hedef gösterdin. Acaba seminerde benimle ilgili ne söyledin? Sen basına benim hakkımda böyle çekinmeden konuşuyorsan. Uilenberg, Sergen Yalçın da demiyor. Beşiktaş Teknik Direktörü diyor. Sen kimsin böyle bir açıklama yapıyorsun? Senin vasfın ne? Neymiş! Hakemler üzerinde baskı oluşturuyorum. Hakemlere atın diyorsun. Kimsin sen? Kesin, 3-5 maç içinde beni maçtan atarlar. %100."

"Bloomberg misin, Uilenberg misin, sen kimsin Beşiktaş camiasını karşına alıyorsun? TFF'den rica ediyorum, haddini bildirin. Bu arkadaşa kimle muhatap olduğunu hatırlatın. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz."

"TFF bünyesindeki bir adam nasıl böyle bir açıklama yapabilir? Ben şimdi yarın maçtan atılırsam, bunu kim açıklayabilir? Bir hakem beni atarsa, bunu açıklamak zorunda kalacak. Ben bunu soracağım çünkü. Beni kenardan atman için ne yaptım diye soracağım. Uilenberg artık bir taraftır ve Beşiktaş'ın karşısındadır. Şu anda TFF'nin yapması gereken tek şey, bu arkadaşın işine son vermek. Ben artık hakem camiasından çekiniyorum. Artık kulübede oturur, maç izlerim. Oluşan bu ortamdan sonra."

"Biz kendi ülkemizin, kendi gücümüzün farkında olmalıyız. O beni hedef gösterirse ne olcak? Peki ben onu hedef gösterirsem ne olcak? Bunu düşünsün!"

-Böyle bir iş olur mu?-

"İkinci olsan başarısızsın. Böyle bir iş olur mu? O yüzden zor bir iş yapıyoruz. Gönül ister ki, her sene şampiyon olalım. Ancak Türkiye'de ikincilik başarısızlık sayılıyor. Teknik direktör arkadaşlarımızı savunmak istiyorum. Bu çok zor iş. Ne kadar seviyoruz kaos yaratmayı. Madem öyle, alın belge teknik direktörlük yapın. Eleştiriyoruz, eleştiriyoruz, eleştiriyoruz. Ben de yorumcuyken eleştiriyordum."

-İspanya'yı o an o aklıma geldiği için dedim-

İspanya'da takım çalıştırma hedefiyle ilgili Sergen Yalçın; "İspanya'yı o an o aklıma geldiği için dedim. İspanyolca dersini hoşuma gittiği için alıyorum. Fransızca zor, İspanyolca hoşuma gidiyor. Altında hiçbir şey yok. Aklıma bir gün böyle bir fikir geldi, kurs almaya başladım."

-Teknik direktörlük o yüzden daha zor-

"Futbolculuk çok kolay. Binersin arabana, antrenmana gidersin, sonra antrenmandan çıkarsın nereye gidersen gidersin. Teknik direktörlük o yüzden daha zor."

-Olayları bence çok abartıyoruz-

"Chelsea maçındaki performansımı çok abartıyoruz, takım çok iyiydi. Olayları bence çok abartıyoruz. Herkese karşı kazanabilirsin, herkese de kaybedebilirsin."

-Pjanic cevabı-

“Pjanic, Sergen Yalçın’a rağmen alındı' deniyor doğru mu?” sorusuna Sergen Yalçın; "Benimle alakası yoksa Pjanic'i kim almış? Oyuncuyu bulan benim, oyuncuyla öğlen facetimeda görüşen benim, oyuncuyu getiren benim, bana rağmen mi gelmiş oyuncu? Rachid Ghezzal'ın menajerleri aradı ve söylediler. 'Şaka yapıyorsunuz' dedim. Pjanic'e ilk sorduğum şey 'Bize gelmek istiyor musun?' dedim. Öyle bir elektrik aldım ki, 'istiyorum' dedi. Ben de 'gel' dedim."

-Aboubakar'ın sakatlığı-

"Vincent Aboubakar sakattı. Gittiği yerde oynuyor mu? O zaman bir sihirli değnek değmiş. Demek bir anda iyileşti. Orada havalar sıcak ya, sıcak adalelere iyi geliyor. Sakatlık bölgesi, bu kadar uzun sürecek bir bölge  değil. Son bir iki hafta belki zorlamadı. Zorlasaydı oynayabilirdi diye düşünüyordum, Sivasspor maçında oynadı ve sakatlandı. Belki zorlasa daha ağır olurdu. Süre uzun sürdü, 1-2 maç kaldığında çok da zorlanmak istemedi diye düşündüm."

-"Bir gün 'Murat, biz bu maçı nasıl kazanacağız?' dedim-

"Bir gün 'Murat, biz bu maçı nasıl kazanacağız?' dedim. Maçın ismini vermeyeyim. Murat da bana bakıyor, 'kaldı ne yapacağız?' diye. Bazen kendimize gülüyoruz, kamera gösterecek rezil olacağız. Hep stresli olmuyor."

-Oyuncuları idare etmek bizim işimiz-

"Zor olsa ne fark eder, kolay olsa ne fark eder. Oyuncuları idare etmek bizim işimiz, onun için teknik direktörlük yapıyoruz. Bir oyuncu performansı aşağı düşmüşken oynatmak ona zarar verebilir. Bana güvenin. Bir oyuncu oynamıyorsa sebebi vardır."

-Balotelli'yi ben istemedim, istemek zorunda mıyım?-

"Balotelli'yi ben istemedim, istemek zorunda mıyım? Beşiktaş'a, büyük takıma santrfor alıyorsun. Kafada soru işaretleri oluşmamalı. 3-4 senedir çok oynamadı, sakatlığı yok, kaliteli ama uygun görmedim. Kafama yatmadı."

-Adam benim 20 yaşında yaptıklarımı anlatıyor, hem de yalan yanlış-

"Ben 50 yaşındayım, geçen programda adam benim 20 yaşında yaptıklarımı anlatıyor, hem de yalan yanlış. Ben sana soruyor muyum '20 yaşında ne yapıyordun?' diye... Hayatında hata yapmayan insan var mı?"

-Avrupa Ligi’nde devam etmek istemem-

"Çok zor ama ben bu gruptan Şampiyonlar Ligi ilk ikide çıkmak isterim. Şahsi fikrim; Avrupa Ligi’nde devam etmek istemem. Bizi çok yorar. Şampiyonlar Ligi'nde niyetimiz çıkıp savaşmak ve kazanmak. O tempoya ayak uydurmamız lazım. Dortmund 118 koşar da ben 107 koşarsam problem başlar. Ben o seviyeyi yakalarsam, dişe diş oynarsam benim şansım olabilir. Tamamen onun üstüne çalışıyoruz. Kendini bilmiyorsan, hiçbir yerde yarışamazsın. Kendini ne yukarıda ne aşağıda görmelisin. Haddini bilmelisin."

-Tümer'e buradan sevgilerimizi iletelim diyeceğim ama durumları biliyorsun-

"100 yıldaki golü Tümer Metin abartıyor. Topu biraz yanlışlıkla uzağa attım. İsteyerek o topu öyle atabilecek yetenek var mı? Tümer'e buradan sevgilerimizi iletelim diyeceğim ama durumları biliyorsun. Yine de iletelim, güzellik bizde kalsın."

-Hagi ve Alex olsa, ikisini de oynatırım-

"Hagi ve Alex olsa, ikisini de oynatırım. İkisi de oynar. İkisi de çok iyi oyuncu. Onlardan birini oynatırken, ona göre bir sistem kurmak zorundasın."

-O arkadaş sallıyor, bir daha baksın-

"Ligde en az koşan takım Beşiktaş'mış..." mesajı üzerine Sergen Yalçın; "O arkadaş sallıyor, bir daha baksın." dedi.

-Ersin ve Rıdvan neden oynuyor?-

"Yabancı kuralı getirilirken 'Türk oyuncunun önü kesiliyor' dendi. Ersin ve Rıdvan neden oynuyor? Kesilmemiş önleri. Sorun bizde değil, sorun Anadolu'da. Anadolu'da bulmak çok zor. Sen yine iyi Türk oyuncuları alıyorsun, Anadolu bulamıyor."

-O sıçramayı bir türlü yapamadı-

"Güven'den ilk geldiğimde çok beklentim vardı. Birçok şeye sahip oyuncu. O sıçramayı bir türlü yapamadı. O sıçramayı yapmasını bekliyorum. Oyunculuğu ile ilgili sorunumuz yok. Benim beğendiğim bir oyuncu. Geç oyunculuktan sıçrama vardır, o sıçramayı yaparsa yırtacak, bekliyoruz."

-Zorlanmamaktan daha iyidir, zorlanmak; bu benim lafım kaydetsinler-

"Yeri gelecek 4-5 Türk ile oynayacağız. 50 maç var, hepsinde yabancı kullanacağız diye kural yok. Fazla Türk ile de oynarız. Bizi zorlar mı? Zorlasın, zorlanmak güzeldir. Zorlanmamaktan iyidir, zorlanmak. Bu benim lafım kaydetsinler. Bunu bana yazsınlar."

-Onu bir yerlerde kesin kullanacağım-

"Can Bozdoğan'ın fiziğini gördün mü? İşte Avrupa'yla aramızdaki fark bu. Can Bozdağan'ın sol ayağı iyi, yetenekli oyuncu. 6-8 oynuyor. 8'e daha yakın oynuyor. Oldukça gelecek vadeden bir oyuncu. Ondan olabilir. Onu bir yerlerde kesin kullanacağım. Kendisiyle de konuştum"

-Ljajic'ten bir şey beklemiyoruz-

"Ljajic'ten bir şey beklemiyoruz, bekleseydik bizimle beraber oldurdu. Gönlüm çok rahat. Fazlasıyla bireysel toplantı yaptım, falasıyla anlattım, ne istediğimizi anlattım, bizim ve camiamozın ondan beklentisini anlattık, nasıl olması gereketiğini, her şeyi anlattım ama bi türlü kurtaramadık, oyuncuyu olaya dahil edemedik. O yüzden devam edemeyeceğiz"

-Evlenmeyi istiyorum-

"Evlenmeyi istiyorum ama istemekle olmuyor. Tabii ki bir çocuğum olsun istiyorum ama futbol hayatı bana benzemesin. Oynarken başkaydı."

-Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye de teşekkür etmek lazım-

"Geçen seneyle bu senenin alaksı yok. Geçen sene inanılmaz bir kaos ortamı vardı. Karman çormandı. Bu sene hiçbir sorun yaşamıyoruz. Taraftarımız da bize güveniyor. Belki oyuncuları almakta geç kaldık ama kimse tepki göstermedi. Çok güzel bir güvenilir ortam oluştu, çok güzel birliktelik ve inanç var. Bizim her şeyimiz taraftarımız. Taraftarımızın bizimle beraber olması inanılmaz mutluluk verici. Bu sene yaptığımız transferler için Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye de teşekkür etmek lazım. İnanılmaz sponsorluklar buldu ve inanılmaz transferler yaptılar."

-Geçen senenin en başarılı oyuncusu Ersin-

"Geçen senenin en başarılı oyuncusu Ersin. Bakın bakalım Beşiktaş, en son ne zaman 20 yaşında kaleciyle oynamış ve şampiyon olmuş. Demek en başarılımız Ersin'miş. Beşiktaş’ın şampiyonluğunda kalesini korumuş. Bence en önemli tarafı bu.

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 14 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Fenerbahçe 7 5 1 1 +5 16
2 Altay 7 5 0 2 +5 15
3 Beşiktaş 7 4 2 1 +7 14
4 Trabzonspor 6 4 2 0 +7 14
5 Hatayspor 7 4 1 2 +8 13
6 Konyaspor 6 3 3 0 +4 12
7 Alanyaspor 6 4 0 2 -3 12
8 Kayserispor 7 3 2 2 +2 11
9 Karagümrük 7 3 2 2 +1 11
10 Galatasaray 7 3 2 2 0 11
11 Sivasspor 7 2 3 2 +3 9
12 Adana Demir 7 2 3 2 +1 9
13 Antalyaspor 7 2 2 3 -3 8
14 Gaziantep FK 7 2 2 3 -4 8
15 Başakşehir 7 2 0 5 0 6
16 Yeni Malatya 7 2 0 5 -7 6
17 Kasımpaşa 6 1 2 3 -3 5
18 Göztepe 7 1 2 4 -4 5
19 Giresunspor 7 0 2 5 -7 2
20 ÇRizespor 7 0 1 6 -12 1

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.