REKLAM

Başkan Ahmet Nur Çebi’den flaş açıklamalar! TFF, Galatasaray, Fenerbahçe!

10

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park'ta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Ahmet Nur Çebi’den flaş açıklamalar! TFF, Galatasaray, Fenerbahçe!

İşte o açıklamalar;

- YILIN ŞAMPİYONU OLARAK SEZONU TAMAMLAYACAĞIZ -

 "Beşiktaş olarak hazırlıklarımızı tamamladık. 2-3 tane takviyeyle önümüzdeki yılın şampiyonu olarak sezonu tamamlayacağız. Şenol hocamızla yola devam edeceğiz." dedi.

- BİR SAVAŞ BİRLİKTE YÜRÜTÜLÜR -

"Camiamız içerisinde bir seçim atmosferi yaratıldı. Gereksiz! Nedenini hala bilemiyorum. Beşiktaş'ı seviyorlarsa, bu yaptıkları doğru değil. Bir savaş birlikte yürütülür, kazanılır veya kaybedilir. Bir tebrik sırasında yönetimi yok saymak, ikilik yaratmaktır. Rica ediyorum, bu işler ekip işidir. Bu ekip içerisinde sizler de varsınız." dedi.

- SAKATLIKLAR YAKAMIZI BIRAKMADI -

"Çok iyi bir takım yaptık. Sakatlıklar yakamızı bırakmadı." dedi.

- ŞAMPİYONUMSU OLURSUNUZ -

"Dursun Özbek'in "6 puan olsa da ne fark eder. Ofsaytımsı maç olsa da ne fark eder?" gibi bir söylemi var. 6 puanı silip, Sivasspor maçını eklerseniz, 9 puan eder! Çok şey fark eder! Arkanıza aldığınız rüzgar, rakiplerinizin moralini bozduğunuz tavır, deprem nedeniyle 3 puan yazılması... Ofsaytımsının arkasına, penaltımsıları eklerseniz, şampiyonumsu olursunuz! Başkanlar, taraftar tavrıyla konuşmamalı. Zafer sarhoşluğudur, anlıyorum. Ama çıkıp özür dilemeli." dedi.

- GALATASARAY VE FENERBAHÇE AĞZINI AÇMADI -

"Galatasaray ve Fenerbahçe, biz konuşurken ağzını bile açmadı! Şimdi lig bitince çıkıp 'Ne fark eder?' diyorsunuz! Bu ifadeler hoş değil, spor camiası hoşlanmaz." dedi.

- ERDEN TİMUR'UN KONUŞMASINI BEKLİYORUZ -

"Erden Timur'un konuşmasını bekliyoruz. Elindekileri çok süratli şekilde açıklamasını bekliyoruz. 'Ligi bitirtmem' diyordunuz ama lig bitti! İşinize geldiği gibi konuşuyorsunuz. Kavga etmekten korkup, kaçıyorsunuz. Ama abiniz gelince, çıkıp kavgada hırlamaya başlıyorsunuz! 8 puan fark açılınca konuşuyorsunuz, demek durum bu! 5 puan fark olsa, Dursun Özbek nasıl açıklama yapacaktı? 8 puan farka çirkin açıklamayı yapıyorsanız, 5 puan farkta nasıl konuşacaktınız? Bu ifadeleri kullanacaksanız, neden beklediniz? Zamanında neden konuşamadınız?" dedi.

- TFF BAŞKANI DA BU DÜŞÜNCELERE KATILDI -

"TFF Başkanı da bu düşüncelere katıldı, bu da düşündürücü! Fark 5 olsaydı, TFF Başkanı olarak bu açıklamalarınızı nasıl değiştirirdiniz? Ne diyecektiniz? Cevabını önemle rica ediyorum." dedi.

- BİZ PUAN İSTEMEDİK, ADALET İSTEDİK -

 "Kasıtlı algı yapıldı! Biz puan istemedik, adalet istedik! Depremden üç gün sonra 'İki yol var, birini tercih edeceğiz' diyorsunuz. Demek mantıklı bir yol daha var! Bizim önerdiğimiz yol mantıksızsa, o gün neden 'İki yol var' dediniz? TFF Başkanı taraf olduğunu hissettiriyor, Beşiktaş camiası rahatsız! Bunu bir şekilde istemeyerek, anlamayarak söylediğini düşünmek istiyorum. Beşiktaş camiasından özür borcunuz var! Bunu yapmanızı talep ediyorum! TFF Başkanı olacaksanız, tüm takımlara eşit mesafede olmanızı hissettirmelisiniz." dedi.

- KELİMELERİNİZİ SEÇERKEN HASSAS OLMALISINIZ -

 "TFF Başkanı olmak kolay iş değil! Herkese eşit olacaksınız! Beşiktaş çok büyük camiadır, kelimelerinizi seçerken hassas olmalısınız!" dedi.

- BEŞİKTAŞ'IN ÖDENMEMİŞ 1 KURUŞ BORCU YOK -

"Beşiktaş'ın ödenmemiş 1 kuruş borcu yok! Bunu buraya kadar getirmek çok önemliydi. Takdir edilmeyi beklemiyoruz ama başarıları, pandemi döneminde alınmış 4 kupayı spor camiasının unutmamasını diliyorum." dedi.

- BÜYÜKEŞİ'NİN RENCİDE EDİCİ SÖZLERİ NEDENİYLE CEZALANDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ -

"TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi başarılı bulmuyorum. Bunu söylemek hakkım. Sürekli ceza almaktan herkes yoruldu. Beşiktaş Başkanı'nı bir haftada 3 kez ceza kuruluna göndermek neyi ifade ediyor? Oradaki kurullar adaletliyse, Mehmet Büyükekşi'nin Beşiktaş ile ilgili rencide edici sözleri nedeniyle cezalandırılmasını talep ediyoruz. Beşiktaş çok büyük bir camiadır, onu rencide edici kelimeler kullanamazsınız! Kullanıyorsanız, siz de o kurullarda gerekli savunmayı yapın! Bu saygısızlık değil, bu söylemlere Beşiktaş Başkanı olarak yasal bir cevap. Bize ceza verenler, bunları da mantıklı şekilde değerlendirsin." dedi.

- NATHAN REDMOND İLE GÖRÜŞMELERE SONA YAKLAŞTI -

 "Nathan Redmond ile görüşmelerde sona yaklaştık. Henüz imza yok, karşılıklı görüşmeler sürüyor. Kendisi de kalmaya istekli ve arzulu." dedi.

- BEŞİKTAŞ CAMİASI İNCİNMİŞTİR -

"Beşiktaş camiası incinmiştir." dedi.

- AKILLARA ZİYAN -

 "Kulüpler hakemlerden şikayetçi. Yaptınız ne? Getir MHK, götür MHK! Hakem görevden alındığında bir tek ben doğru olduğunu söyledim. Konyaspor maçtan sonra bir açıklama yapıyor, akıllara ziyan! Konyaspor çok hırslı oynadı, başardılar. Ama 1 puan almayı başardılar." dedi.

- BEŞİKTAŞ BAŞKANI OLDUĞUM İÇİN KONUŞAMIYORUM -

"Beşiktaş'ın penaltısı verilmedi. Ümit Öztürk gibi hakemi veriyorsunuz, yıllardır Beşiktaş'a verdiği zarar ortada. İkincilik maçına çıkıyoruz, Ümit Öztürk'ü veriyorsunuz! İçimden neler geçiyor söylemek için ama Beşiktaş Başkanı olduğum için konuşamıyorum. Dursun Özbek gibi zafer sarhoşluğu ile konuşamam. '6 puan vereyim, 3 puan vereyim' demem. Ver, haksız penaltıları da ver, görelim o zaman kaçıncı olduğunu! Herkes cümlelerine dikkat etsin." dedi.

- GALATASARAY ŞAMPİYON OLMUŞSA, FENERBAHÇE'NİN DE KATKISI VAR -

"Jorge Jesus, Fenerbahçe'nin hocası. İfadeleri ortada. Bugün Galatasaray şampiyon olmuşsa, Fenerbahçe'nin de katkısı var. Jesus'un arkasında durun, adam benim anlattığımı anlatmaya çalışıyor." dedi.

- ROMAİN SAİSS'İN KALMASINI İSTİYORUZ -

 "Romain Saiss'in kalmasını istiyoruz. Onu seviyorum ve sayıyorum. İyi bir karakter. Kendisinden ne gelecek bilmiyorum. Bir şey gelmeyip, yola devam edeceğimizi düşünüyorum." dedi.

- KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE HERKES FİKİRLERİNİ SÖYLEMEKTEN ÇEKİNİYOR -

"Kulüpler Birliği'nde herkes fikirlerini söylemekten çekiniyor. Fikirleri söylemek, cezaya sebep olamaz. Ama siz ceza verdiğiniz için herkes susuyor. Kulüpler Birliği'nde herkes ağzında konuyu yuvarlıyor. Mehmet Büyükekşi hakkında net konuşmuyorlar. Ben orada da net konuşan bir iki kişiden biriyim. Ancak başkanlarımız, TFF Başkanı ile ilişkileri kötü olmasın diye lafları yuvarlıyorlar. Bu yüzden Türkiye'de konuları çözemiyoruz. Kulüplerimiz zarar görüyor. Kulüpler Birliği'nde çoğunluk bence mevcut yönetimden hoşnut değil. Ama konuşamıyorlar." dedi.

- GELEN CEVAP ANLAŞILABİLİR DEĞİL -

"Süper Lig için UEFA'ya başvurduk. Sorumuzu anlamamışlar. Gelen cevap anlaşılabilir değil. Bizim sorduğumuz sorunun anlaşılmış olduğunu düşünmüyoruz. Biz onlardan görüş istedik. Bir kez daha başvuracağız. Eksik bir cevap geldi, yeni gelen cevabı sizlerle paylaşacağız." dedi.

- DAHA ÖNCE ALINMIŞ KARARLAR UYGULANIYOR -

"Yabancı kuralı ile ilgili fikirler soruluyor. Daha önce alınmış kararlar uygulanıyor! Yeterli mi cevap? Sürekli gündemde 8+3 var. Türk çocuklarının rekabeti öğrenmesi için yabancılarla rekabet etmeli. Çocuklarımızı eğitim için yurt dışına gönderiyoruz, futbolda da gönderebiliriz. Demokrasi önemli, çoğunluğun dediği olmalı. TFF Başkanı son değerlendirmeyi yapacaktır. Fikir almakta fayda var." dedi.

- 3 TANE ÇOK İYİ TRANSFER YAPMAK İSTİYORUZ -

"En az 3 tane çok iyi transfer yapmak istiyoruz. Ondan sonrası gidenlere bağlı olarak 5-6'ya çıkabilir." dedi.

- SEÇİM ATMOSFERİ VARMIŞ GİBİ DAVRANMAK YANLIŞ -

 "Seçim atmosferi varmış gibi davranmak yanlış. Muhalefet yapın ama seçim varmış gibi davranmayın. Kemal Kılıçdaroğlu bile seçim arifesinde adaylığını açıkladı. O sürece kadar sadece muhalefet yaptı." dedi.

- JAMES RODRİGUEZ İLE İLGİLENMİYORUZ -

"James Rodriguez ile ilgilenmiyoruz." dedi.

- MULEKA İÇİN KAPIMIZI ÇALAN ÇOK -

 "Dele Alli ile sözleşmemiz bitti. Geldiğinde çok heyecanlandığımız bir oyuncuydu. Geri dönmeyecek. Kendisinden beklediğimizi alamadık. İnsani olarak toparlanmasını temenni ediyorum. Jackson Muleka için kapımızı çalan çok. Romain Saiss'i de istiyorlar. Tayfur Bingöl'ün opsiyonu var, konuşacağız." dedi.

- BEŞİKTAŞ'IN MAL VARLIKLARINI SATMAYACAĞIZ -

"Bankalar Birliği borcunu kapatacağını söyleyenler, cebinden para çıkarmıyor! Kulübün mal varlıklarını satıyorlar. Neyi kastettiğimi biliyorsunuz. Biz de mal varlıklarımızı satsak, borç ödenir ama bunu yapmayacağız. Biz de öyle halledebilirdik." dedi.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

 

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 10 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Fenerbahçe 7 7 0 0 +15 21
2 Galatasaray 7 6 1 0 +10 19
3 Adana Demir 7 4 2 1 +9 14
4 Beşiktaş 7 4 1 2 +1 13
5 Trabzonspor 7 4 0 3 +5 12
6 Kasımpaşa 7 3 3 1 -1 12
7 Hatayspor 7 2 5 0 +5 11
8 ÇRizespor 7 3 2 2 -3 11
9 Kayserispor 6 2 3 1 +2 9
10 Antalyaspor 7 2 3 2 +1 9
11 Konyaspor 7 2 3 2 0 9
12 Sivasspor 7 1 4 2 -2 7
13 Alanyaspor 7 1 4 2 -3 7
14 Ankaragücü 7 1 3 3 -1 6
15 Karagümrük 7 1 3 3 -1 6
16 Gaziantep FK 7 2 0 5 -7 6
17 Pendikspor 7 0 4 3 -8 4
18 Başakşehir 6 1 0 5 -8 3
19 İstanbulspor 6 0 2 4 -6 2
20 Samsunspor 6 0 1 5 -8 1

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.