REKLAM

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımının imza töreni gerçekleşti!

5

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımının yeni transferleri için imza töreni düzenlendi.

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımının imza töreni gerçekleşti!

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada;

Erkek Basketbol Takımımızın yeni transferleri için Beşiktaş Stadyumu’nda; Basketbol Şube ve Akatlar Spor Kompleksi Tesisinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Tahir Güneş, Mal ve Hizmet Satın Alma ve Dijital Projelerin Geliştirilmesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Kemal Barış Dillioğlu, Erkek Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Nedim Yücel ve Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dusan Alimpijevic ile yeni transferlerimiz; Egehan Arna, Yiğit Aslan ve Berkan Durmaz’ın katılımlarıyla bir imza töreni düzenlendi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Umut Tahir Güneş, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Geçen yılı şöyle bir geçmek istiyorum. Kötü bir dönemden geçtik ve olmaması gereken bir yerde bitirdik. Öncelikle böyle bir şeyi olumlu ya da olumsuz yaşattığımız için Beşiktaş taraftarından özür diliyoruz. Yeni bir döneme başlıyoruz. Yeni hocamızla ve Nedim Yücel’i tekrar Beşiktaş ailesine kazandırdığımız için kırmayıp bizi geldiği için kendisine teşekkür ediyoruz. Nedim’in görüşmeleri sonucunda kıymetli hocamız Beşiktaşımız’a katıldı. Daha sonra transferlerimizi yaptık. Transfer sürecinde yoğun emek harcayan Nedim kardeşime ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kemal Barış Dillioğlu abime huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Nedim Yücel’in ve hocamızın görüşleri doğrultusunda transferlerimizi yaptık. Uygun görüldüğü takdirde de takviyelerimizi yapacağız.

Beşiktaş futbol da hedefi olan, basketbol da hedefi olan ve olması gereken bir kulüptür. Büyük bir camiadır. Bu doğrultuda, bu planlama çerçevesinde olması gerektiği kadar, bütçemizi aşmayarak önümüzdeki fikstürleri tamamlamaya çalışacağız. Bir de bu sene EuroCup maceramız başlayacak. Nedim kardeşim ve Korkut kardeşim, İspanya’ya giderek hazırladıkları sunumu oradaki yetkililere güzel bir şekilde aktardılar. Beşiktaş’ın büyüklüğünü, Beşiktaş’ın arma değerini çok iyi ifade ettiler. Bunun sonucunda da EuroCup’a katılıyoruz. Zor bir gruba düştük ancak bizim için önemli olan Beşiktaş’ın istediği yerde ve hedefte bitirmesi. Elimizden geleni yapacağız. Teknik ekibimize, değerli oyuncularımıza ve genel menajerimize bu takımı artık teslim ettik. Bu yıl gerçekten çok değişik bir fikstür olacak.

Bütçeyle ilgili çok soru alıyorum. Benim için birin, beşin hiçbir önemi yok. Fenerbahçe’nin, Efes’in ya da diğer takımların koyduğu bütçeyle Beşiktaş’ın koyduğu bütçe farkının olup olmamasının bir önemi yok. Burada bir takım ruhu yaratılmaya çalışıldı. Takım ruhunun da sonuca bağlanması önemli. Biz bunu yaratmaya çalışacağız. Transferlerimiz de o yönde oldu.”

Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Kemal Barış Dillioğlu ise imza töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Başkanımızın isteğiyle ikinci yarıda basketbolda çalışmalara başladım. Biz geçen yıl işin içinde çok yoktuk ancak bundan bir ders çıkardık. İkinci yarı ile beraber bu dersi çok iyi çalıştık. Bildiğiniz gibi basketbolu Beşiktaş’ta oynamış, basketbolu bıraktıktan sonra da iyi bir menajerlik yapmış, kendini ispat etmiş ve Beşiktaş’ı bilen, kendisi Genel Kurul Üyesi, Babası Divan Kurulu Üyesi Nedim Yücel ile anlaştık.

Daha sonra Nedim Yücel ile beraber hocamızı ararken diğer yandan da Türk transferlerine girmemiz gerekiyordu. Çok değerli, milli takımda oynayan sporcu kardeşlerimizle anlaştık. Hocayla ilgili alternatifler vardı, ancak en önemlisi Türkiye’yi bilen, Türkiye’de çalışmış bir hoca arayışındaydık. Hocamız hem genç bir hoca hem de Türkiye’de başarılı bir süreç geçirdi ve ayrıca Avrupa’daki takımların da peşinde olduğu bir hocaydı. Nedim Yücel’in uğraşlarıyla kendisi teklifimizi kabul etti. Daha sonra Nedim’in ve hocamızın görüşleriyle beraber yabancı transferine başladık. Yabancı transferi tabii çok zor bir iş. Basketbolda bitmeyen bir transfer sezonu var. Basketbolcular devamlı transfer halindeler. Öncelikle Türkiye’de oynayan oyunculara yönelmeye çalıştık. Bunların içinde bize ve teknik ekibe en uygun olanlarla anlaşmaya çalıştık. Biri hariç hemen hemen hepsi Türkiye liginde oynayan oyunculardan seçim yaptık. Bana göre yapabileceğimiz en iyi transferleri gerçekleştirdik. Dün itibariyle hedefimiz olan yerli ve yabancı transferlerini şimdilik kapattık. İhtiyaç olması halinde yine yerli ve yabancı birer hakkımız bulunuyor. Bunu gerçekleştirebilecek güçteyiz.

Tabii Beşiktaş’ın arması; futbol, basketbol ve voleybol da en üstte olmak zorunda. Geçen sene bununla ilgili çok acı çektik. Ancak bu sene bu armanın hak ettiği yerde olması için hem EuroCup’ta hem Türkiye liginde hem de Türkiye Kupası’nda elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz; yönetim, teknik ekip ve oyuncular olarak kenetlendik. İnşallah büyük Beşiktaş taraftarı da takımın etrafında kenetlenir ve istediğimiz yerde, üç kupada da başarılı oluruz. Herkese geldiği için çok teşekkür ederim.”

Erkek Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Nedim Yücel, Beşiktaş camiasına tekrar döndüğü için çok mutlu ve gururlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“16 yıl formasını giydiğim, kaptanlık yaptığım, doğup büyüdüğüm Beşiktaş camiasına tekrar döndüğüm için çok mutlu ve gururluyum. Aktif oyunculuğu bitirdikten sonra Beşiktaş’ta Genel Menajer olarak görev almak oyunculuk dönemimde en büyük hayallerimden birisiydi. Bana bu görevi layık gören başta Başkanımız Ahmet Nur Çebi, Umut Tahir Güneş ve İbrahim Kemal Barış Dillioğlu olmak üzere tüm yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum.

Şu an aramızda bir tek Berk Uğurlu yok, şu an yurt dışında. Transfer sürecinde, Türk oyuncu olarak hep ilk tercihlerimizle, burada gördüğünüz oyuncularla anlaşma fırsatımız oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. Onlar da Beşiktaş forması giymek için fedakarlık yaptılar. Daha sonra hocamızla beraber yabancı transferlerine yöneldik. Orada da iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Bu sene hem Avrupa’da hem de Türkiye’de Beşiktaş armasını layık olduğu şekilde üst sıralarda temsil etmek istiyoruz.”

Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dusan Alimpijevic, imza töreninde şunları söyledi:

“Sözlerime başlamadan önce buradaki tüm yönetim kurulu üyelerine beni böyle bir organizasyonun Başantrenörlüğüne layık gördükleri için teşekkür ederim. Nerede olduğumun çok bilincindeyim. Oyuncularımdan ve teknik ekibimden de bunu isteyeceğim. Bununla ne kadar gurur duymamız gerektiğini de tüm sezon boyunca hatırlatacağım. Beşiktaş’ın eski parıltılı günlerine dönmesinin bir parçası olacağım için herkese minnettarım.

Beşiktaş’ın ne kadar büyük bir taraftar kitlesi olduğunu biliyorum. Onlardan bir ricam var. Bize inanmaları, bize yardım etmeleri. Her takım bütün sezonu hiç mükemmel geçirmez. Onlardan ricam bizim düştüğümüz anlarda da bize destek olsunlar ve inansınlar. Sezonun ilk başından itibaren tribünlerin dolu olmasını ve bize destek olmalarını ayrıca rica ediyorum.

Rekabetçi, ne yapması gerektiğini bilen ve hayatı basketbol olan oyunculardan ibaret bir takım kurduk. İyi bir iş çıkardık. Ben burada konuşmaktan yok sahada konuşmayı severim. Performansımız ile biz her maçta sahada konuşacağız.

Ben gelmeden önce yönetimimizin transfer etmiş olduğu oyunculardan dolayı da tebrik etmek istiyorum. Hem genç hem de performans gösterebilecek çok iyi oyuncular alınmış.”

Basketbolcularımız; Egehan Arna, Yiğit Aslan ve Berkan Durmaz imza töreninde şunları söylediler:

Egehan Arna: “Bir yılın ardından tekrardan büyük Beşiktaş camiasının arasında olduğum için çok mutluyum, çok gururluyum. Burada çok özel iki sezon geçirdim, önemli başarılara imza attık. Umuyorum ki bu sezon daha önce başardıklarımızın kat kat üzerine koyup başarılı bir sezon geçiririz. Zor günler geçirildi. Beşiktaş ve camiası için önemli bir sezon. Değerli koçumuz, kaliteli yabancı oyuncularımız ve forma mücadelesini bırakmayan biz yerli oyuncular varız. Umuyorum iyi bir takım olup önemli başarılara imza atarız.

Yiğit Aslan: “Burada çok büyük bir kulübün yeni transferleri olarak bulunmaktan gururluyum. Bu organizasyona emeği geçenlere teşekkür ederim. Beşiktaş’ın nasıl bir camia olduğunu hepimiz biliyoruz. Biz burada geçmişi bırakıp artık kurduğumuz takım ile önümüze bakıp, güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Çok heyecanlıyım. Kiminle konuşsam gözünde ışıltı ve heyecan görüyorum. Bu heyecan bizi etkiliyor. Daha bir hırsla başarılı olmak isteğimizi düşünüyorum. Genel Menajerimiz Nedim Yücel ile Başantrenörümüz Dusan Alimpijevic’e teşekkür ederiz. Burada güzel bir takım kurduk. Bu takımın bir parçası olmak bizim için çok önemli. Umarım EuroCup’ta, Türkiye liginde ve Türkiye Kupası’nda hedeflediğimiz yerlere ulaşabiliriz.”

Berkan Durmaz: “Öncelikle Beşiktaş gibi büyük bir camiada oynayacağım için çok heyecanlıyım. Saha içinde inişler çıkışlar olabilir. Ancak ben bir oyuncu olarak şunun sözünü verebilirim. İşler kötü gittiğinde bile armanın ağırlığını bilen, sahada mücadeleyi asla bırakmayan bir takım olacağız. Taraftarlarımızdan da ricam Akatlar'da büyük bir sinerji oluşturup çok büyük bir aile olalım. Bu yıl hem EuroCup’ta hem Türkiye liginde mücadele edeceğiz. Çok büyük bir maç tempomuz olacak ancak bu temponun üstesinden gelecek oyuncu grubu olduğumuzu düşünüyorum. Taraftarımızın bize vereceği destekle Beşiktaş’ı ait olduğu yerlere taşıyacağız.”

İmza töreni, konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. 

Haber kaynağı: bjk.com.tr

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 5 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 38 33 3 2 66 102
2 Fenerbahçe 38 31 6 1 68 99
3 Trabzonspor 38 21 4 13 19 67
4 Rams Başakşehir 38 18 7 13 14 61
5 Beşiktaş 38 16 8 14 5 56
6 Kasımpaşa 38 16 8 14 -3 56
7 EMS YAPI SİVASSPOR 38 14 12 12 -7 54
8 Corendon Alanyaspor 38 12 16 10 3 52
9 Çaykur Rizespor 38 14 8 16 -10 50
10 BITEXEN ANTALYASPOR 38 12 13 13 -5 49
11 Yukatel Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
12 Gaziantep FK 38 12 8 18 -7 44
13 Yılport Samsunspor 38 11 10 17 -10 43
14 MONDİHOME KAYSERİSPOR 38 11 12 15 -13 42
15 Atakaş Hatayspor 38 9 14 15 -7 41
16 Tümosan Konyaspor 38 9 14 15 -13 41
17 VavaCars Fatih Karagümrük 38 10 10 18 -3 40
18 Ankaragücü 38 8 16 14 -6 40
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 38 9 10 19 -31 37
20 İstanbulspor 38 4 7 27 -53 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.