REKLAM

Hasan Arat’tan flaş sözler! “Malum camia…”

5

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, 2024 Yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Hasan Arat’tan flaş sözler! “Malum camia…”

İşte o açıklama;

- YILLARDIR BU GÖREVİ YAPIYORUZ GİBİ -

"69 iş gününden beri görevdeyiz. Bizlere çok uzun geldi, sanki yıllardır bu görevi yapıyoruz gibi. 3 Aralık 2023 seçiminden camiamızla sohbet etmiş, dinlemiş ve çokça uyarıda bulundum. Kulübümüz için köprüden önce son çıkışta olduğumuzu söyledim. Bugün az bile söylediğimizi fark ettik. 3 Aralık'ta yaptığınız seçimle, Beşiktaş'ın kaderini değiştirdiniz. Sizlere teşekkür ederim, şükranlarımı sunarım."

- BEŞİKTAŞLILAR HER ZAMAN KULÜPLERİNE SAHİP ÇIKMALI -

"Beşiktaş üzerinden nüfus kurma dönemi bitmiştir. Beşiktaş camiası uyanık ve aktif olursa, burada benzer bir duruma asla düşmeyiz. Beşiktaşlılar her zaman kulüplerine sahip çıkmalı ve gelişmeleri yakın bir ilgiyle takip etmelidir."

- NÜFUZ KURMA DÖNEMİ BİTMİŞTİR -

"Beşiktaş üzerinden nüfuz kurma dönemi bitmiştir. Beşiktaş camiası uyanık ve aktif olursa, burada benzer bir duruma asla düşmeyiz. Beşiktaşlılar her zaman kulüplerine sahip çıkmalı ve gelişmeleri yakın bir ilgiyle takip etmelidir."

- HÜSEYİN YÜCEL BORÇ VERMEDİ KULÜBE BAĞIŞLADI -

"Ernest Muçi'nin menajeri %10 komisyon istedi. Biz de spor kanunu gereği %5'in üzerinde veremeyeceğimizi söyledik. Hüseyin Yücel Bey %5, yani 10 Milyon üzerinde para verdi. Borç vermedi kulübe bağışladı."

- MALUM CAMİA... -

"Beşiktaş'ın Onur Göçmez'i oldu. Asbaşkanımız... Bildiğiniz gibi malum bir camia kendisine suç duyurusunda bulunmuştu ama benim arkadaşlarım onu yalnız bırakmadı ve Onur Göçmez şöyle dedi; "Biz 80 kişi gideriz, 79 kişi dönmeyiz."

- ZOR ZAMANLARDA KAMERA KARŞISINA GEÇİP KONUŞMAK KOLAY İŞ DEĞİL -

"Samet Aybaba'ya, Feyyaz Uçar'a destek verin. En zor zamanlarda bile kameraların karşısına geçip konuşmak kolay iş değil. Bizlere destek verin."

- YAKLAŞIK 1 AYLIK TÜM FUTBOL TAKIMININ MAAŞI DEĞERİNDE -

"Gelir gelmez karşımızda CAS davalarını gördük. Victor Ruiz davasında bir sözleşme çerçevesinde futbolcu 489 bin Euro tutarındaki maaşı süresinde alamadığı için tek taraflı sözleşmesini feshediyor ve CAS'a gidiyor. Yapılan görüşmeler sonucu Beşiktaş, yaklaşık 2 milyon 728 bin Euro ceza ödüyor. 489 bin Euro ödemedikleri için çok ciddi bir ceza ödedik. Bu yaklaşık 1 aylık tüm futbol takımının maaşı değerinde."

- 1 MİLYON EURO CİVARINDA RİSKİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ -

"Tyler Boyd davası şu an CAS'ta görülüyor. Dava yaklaşık 1 milyon 425 bin euroluk bir dava. Yaklaşık 1 milyon euro civarında riski olduğunu biliyoruz."

- NİYE ALINDI, KİMSE BİLMİYOR - 

"Kulübümüz %50 bedeli 2 milyon euro olan bir oyuncuyu 5 yıllığına transfer etti. Bu oyuncuyu aranızda tanıyan var mı? Yok değil mi? Toplam 270 dakika oynamış. 2 milyon euronun 840 bin eurosunu biz ödedik geldiğimizde. Niye alındı, kimse bilmiyor?"

- ÖDENMEDİĞİNDE KULÜBE İHTARNAME GELİYOR -

"Bir sporcumuzun bir locası var. Locası nedeniyle kulübü icraya veriyor. Kulübümüz daha sonra oyuncuya jübile yapmak için sözleşme imzalıyor. Şu an ayda 500 bin lira para ödeniyor bu sporcuya. Ödenmediğinde kulübe ihtarname geliyor."

- MENAJERLERİN KULÜBE GİRİŞİNİ YASAKLADIK -

"Bütün menajerlerin kulübe girişini yasakladık."

- MENAJERLERE 10 MİLYON EURO BORCUMUZ VARMIŞ -

"Menajerlerle durumumuzu sordum, aramız iyi değilmiş! Meğerse menajerlere 10 Milyon Euro borcumuz varmış! Domagoj Vida'nın menajeri 2 Milyon Eurol'uk dava açtı. İnanılmaz ilişkiler."

- BENİM SEMİH'İM, DEMİR EGE'M ONLARDAN DAHA İYİ -

 "15 teknik adamla görüştük. Önerilen oyuncuları Fernando Santos'a sunduk. "Onların kiralık oyuncularını oynatmam! Benim Semih'im, Demir Ege'm onlardan daha iyi. Onları oynatırım" dedi. Sonrasında yeniden harekete geçtik."

- NECİP UYSAL'IN MİLLİ TAKIMA SEÇİLMESİ LAZIM -

"Necip Uysal'ın millî takıma seçilmesi lazım."

- BEŞİKTAŞ İLE MENAJERSİZ ANLAŞTI -

"Al-Musrati, Beşiktaş ile menajersiz anlaştı. Yeni doğan bebeğine kendi ülkesinde 'Kartal' anlamına gelen 'Yusufi' adını verdi."

- BEŞİKTAŞ MASAYA OTURDUĞU AN ÇOK KUVVETLİ -

 "Bu transferleri nasıl yaptığımız soruldu. Beşiktaş masaya oturduğu an çok kuvvetli! Biz teminat vermedik, 4 yıllık ödeme planıyla aldık. Beşiktaş'ın adı buna yetti. Sadece Beşiktaş'ın imzasıyla, 3,5 yıl üzerine vade ile oyuncuları verdiler. "

- KİM OLDUĞUNU KİMSE BİLMİYOR -

"Besar Gudjufi'yi hiç duydunuz mu? 2022'de 5 yıllığına 600 bin euroluk bir anlaşma. Kim olduğunu kimse bilmiyor. Her ay maaşını alıyor. Neden, nasıl alındığını bilen yok."

- OYUNCUYU, ASTON VİLLA'YI İSTİYORDU -

"Ernest Muçi'yi Legia Varşova vermedi. Çünkü çok kıymetli oyuncuları. Gece yarısı anlaştık. Oyuncunun menajeri izin vermedi. Sonra gece 02:00 gibi geldi. Oyuncuyu, Aston Villa istiyordu. Muçi'yi kamptan çağırdılar ve hemen imza attırdık."

- 5.5 M EURO TASARRUF ETTİK -

"Onana'nın menajeri yoktu. 4 yıllık anlaşma yapılmış, 10 M€ maliyeti vardı, vergiler hariç. Biz satın alma opsiyonuyla kiraladık. Bailly, Onana ve Rosier'den yaklaşık 5.5 M€ tasarruf ettik."

- ANA İSKELETİ KURDUĞUNU SÖYLEDİ -

 "Al-Musrati, Ernest Muçi ve Joe Worrall transferi öncesi 62 Milyon Euro takımın bütçesi. Bu büyük para. Sözleşmeler toplamı 135 Milyon Euro. Bunlardan kaçma şansınız sıfır, hiçbir şansınız yok. 19 yabancımız var. Yeni kural gereği 12'ye düşmek zorundasınız. Orada sıkıntı var. Yabancıları boşaltmamız lazım. Fernando Santos, ana iskeleti kurduğunu söyledi. Kaleci, Al-Musrati, Semih Kılıçsoy omurgası onun kafasında. Diğer transferleri yapacağız."

- YAĞIZ KARABULUT, SEMİH KILIÇSOY, EMİR YAŞAR -

"Semih Kılıçsoy'u hepimiz alkışlayalım. Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar geldikten sonra oynamaya başladı. Sözleşme için çağrıldığında hiçbir şey sormadı. Ne maaş, ne çıkış maddesi... Emir Yaşar... Samet Aybaba çok değerli bir kaleci olduğunu söyledi. Yağız Karabulut'u gördünüz mü? 14 yaşında. Onur Göçmez'in Bandırma'dan Beşiktaş'a hediyesidir. Bunlar inanılmaz çocuklar, Allah nazar değdirmesin. Joe Worrall'u stoper olarak aldık. 500 Bin Euro kiralık. Türkiye'de büyük bir kulüp kulübüne 4,5 Milyon Euro teminat gönderdi ama Joe Worrall, bize gelmek istedi. "

- BEŞİKTAŞ KİMSEDEN ÖZÜR DİLER Mİ? -

"Beşiktaş kimseden özür diler mi? Hep parasını vereceksin, hem Beşiktaş ödeyecek! Bunu bizim gazeteciler yaptı. 'Niye yaptınız?' diye sordum. Artık siz bilirsiniz neden yaptıklarını."

- CENK'İN POZİSYONUNDA NİYE ÇAĞIRMIYORSUN -

"Colley için VAR'dan çağırıyorsun, kart veriyorsun Cenk'in pozisyonunda niye çağırmıyorsun? Sizi istemiyoruz diyoruz. Beşiktaş hakkını aramaya devam edecek."

- ŞU MAÇTA OYNAMA -

"Beşiktaş'ta çok ciddi sıkıntılar vardı. Bir oyuncu başka bir oyuncuya 'Şu maçta oynama.' diyebiliyordu, o noktaya gelmişti."

- EUROCUP'I İNŞALLAH KAZANIR -

"Beşiktaş, EuroCup'ı inşallah kazanır. Kazanırsak, EuroLeague'e otomatik olarak gidebiliyoruz."

- SANATÇIYA VERİLEN PARAYI ÖĞRENDİK, KONSER DE YAPILMADI -

"Enteresan bir konserimiz var. Göksel konseri... Kulüpte bir şirket var Gergedan yapım diye. Kulübün içinden oluşuyor bu kişiler. Firmanın sahibini tenzih ederim ama organizasyon o şekilde. 1 Milyar 950 milyonluk bir fatura kesiliyor. Parasının %80'i falan tahsil ediliyor. Sanatçıya verilen parayı öğrendik, inanamazsınız. Konser de yapılmadı. Bu işin ne olduğunu hala bilmiyoruz."

- YÖNETİCİYE KUR FARKI HARİÇ BORÇ KALMAMIŞ -

"Seçime 2 gün kala bütün (eski) yönetim kurulu üyeleri alacaklarını almış. Ahmet Nur Çebi de almış 2 milyon 950 bin lirasını. Hiçbir yöneticiye kur farkı hariç borç kalmamış."

- TRENİ KAÇIRMIŞIZ -

“Paribu anlaşmasında Beşiktaş sadece 206 milyon TL kazanmış bunun yarısı bankalar birliğine gitmiş. Yani treni kaçırmışız diğer kulüplere göre”

- 10 SENEDİR HEPİMİZ UYUTULDUK -

"Ernst & Young raporunu sorduk, kimse açıklamadı. 'Kasamızda' dediler. Raporu sorduk, yazı yazdık. "10 yıl geçti, imha ettik" dediler. Yönetimden istedim, 80 Bin Dolar para ödemişiz rapora! Beşiktaş Kulübü'nde rapor yok! Ernst & Young'a raporu kime teslim ettiklerini sorduk, cevap yok. 10 senedir hepimiz uyutulduk."

- DİVAN KURULUNA SORDUK -

 "KPMG raporunu Divan Kurulu'na sorduk. Var mı böyle bir rapor? Bu rapor İçişleri Bakanlığı müfettişleri inceliyor, yeni gelen yasayla bu raporlar bakanlığa gidiyor. Açılan davaların hepsi zaman aşımına uğruyor. Burada da enteresan bir durum var. Ne olduğu belli değil, bu işle uğraşıyoruz. "

- CEYHUN KAZANCI FUTBOŞ A.Ş.'NİN BAŞINDAYMIŞ -

"Ceyhun Kazancı'nın görevi ne? Sportif Direktör! Meğerse Futbol A.Ş.'nin başındaymış, Yönetim Kurulu'nun kararı var elimde."

- UCUZ MALZEMELER KULLANILMIŞ -

"Stadyumda sesin neden içeride kalmadığını öğrendik. Normalde kullanılması gereken malzeme yerine daha ucuzu kullanılmış ama biz aynı parayı ödemişiz."

- MENAJER İLE KULÜP ORTAK OLMUŞ -

"Basketbolda menajer ile kulüp ortak olmuş! Böyle bir şey olabilir mi? Kulübün iflası için sonra dava açıyorlar! Bazı prensipler vardır, onlara uyacaksınız. Beşiktaş böyle bir ortaklık yapamaz. Geçmiş dönemde kulübe sponsor olan yöneticiler var, onlara teşekkür ediyorum."

- KONGRE ÜYELERİ BEŞİKTAŞ'A ÇÖKMÜŞLER -

"Beşiktaş'ın mallarının nasıl kiraya verildiğini, ne dramlar yaşandığını anlayamazsınız. Kongre üyeleri Beşiktaş'a çökmüşler. Kontratların çoğunun altında kongre üyelerinin imzası var. Bunu bu kulübe yapmayın."

- KİM OTURUYOR, SİZ ÖĞRENİN -

"Pendik'teki arsanın tapusu bizde. Nargile Kafe. İhtar çekip çıkartabilecekken 35.000 TL'ye oturuyorlar. Kim oturuyor, siz öğrenin."

- 2021'DEN BERİ KİRASINI ÖDEMİYOR -

"Akatlar'da halı sahalarımız var. Yine bir kongre üyemiz 40.000 liraya oturuyor. 2021'den beri kirasını ödemiyor."

- FULYA'NIN ELEKTRİĞİ AĞUSTOS AYINDAN BERİ ÖDENMEMİŞ -

"Fulya'nın elektriği Ağustos ayından beri ödenmemiş! İhtarname geldi, 3 gün içinde ödemezsek elektrikler kesilecekti. Kimseye bir şey söylemedik."

- BEŞİKTAŞ'IN YÜZLERCE TAPUSU VAR -

"Beşiktaş'ın yüzlerce tapusu var, aklınız durur ama bunlar perişan edilmiş. Fulya'daki binalarımız 20-25 yıllığına, Akatlar 30 yıllığına kiralanmış."

- FULYA'DA GECE KULÜBÜMÜZ VAR -

"Fulya'da gece kulübümüz var biliyor musunuz? Kirası 30.000 TL. Kiraya verenler bir önceki yöneticiler."

- ÇIKMANIZI İSTİYORUZ -

"Aşçıoğlu'nu kulübe davet ettim. Kira artışı istemiyoruz dedim, çıkmanızı istiyoruz. O binadaki yazıyı sökeceksiniz dedim, o bina bizim binamız. Demirören burayı 25 seneliğine kiralamış."

- NEVZAT BEY'E ÖZEL BİR PLAKET VERECEĞİZ -

"Nevzat Demir Tesisleri'ne gelelim. Nevzat Bey'e özel bir plaket vereceğiz, bugüne kadar hiç davet etmemişler. Arkaya yeni iki saha yapacağız. Bir de spor okulu yapacağız ve tamamen altyapıya vereceğiz. Yüksek olmayan, ormana saygılı bir projemiz var. Çimlerde problem var, onları halletmemiz lazım. Nevzat Demir çok güzel bir tesis, oraya sahip çıkacağız. Devlet ile görüşmelere başladık. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin çok koyu Beşiktaşlı, okulu kendisi teklif etti. Okulun öğretmenlerinin parasını %60'ını devlet ödeyecek. Devlet, Beşiktaş ile ilgili yeniden devreye girdi."

- GAZETENİN SAHİBİ BEŞİKTAŞ'IN ESKİ BAŞKANLARINDAN -

"Bu başlığı bu gazetede nasıl atabiliyorsunuz ya! Bu gazetenin sahibi Beşiktaş'ın eski başkanlarından. Bu ne cüret ya"

- SİZ KİMSİNİZ SEMİH'İ YERDEN YERE VURUYORSUNUZ -

"Beşiktaşlı gazeteci Youtube'da Semih'i eleştiriyor. Siz kimsiniz ya? Siz kimsiniz Beşiktaş'ın Semih'ini böyle yerden yere vuruyorsunuz? Değerlerimize sahip çıkalım."

- BAŞKA TAKIM MALLARI DA ÜRETİLİYOR -

 "Siz Beşiktaş'ın stadının altında imalathane olduğunu biliyor muydunuz? Bir bomba daha. Geçen hafta öğrendik. Hem de başka takım malları da üretiliyor. Kira da ödenmiyor, personelin yemeğini de Beşiktaş veriyor. Böyle bir şey olamaz, içim daraldı."

- DIŞARIDA PARALEL BİR ŞEY YAPIYORSUN -

"İnanılmaz bir dosya var Sicil Kurulu'nda! İmza falan yok! Yüzlerce evrak, dosya var. Bunları bana gösterdiler, hemen Noter çağırdım. Bütün bu evrakları, Sicil Kurulu Başkanı'na Noter ile teslim etmelerini söyledim. Yönetim Kurulu kararı ile Sicil Araştırma Kurulu kurup, Denetim Kurulu ile birlikte arkadaşları komisyona koyduk. Dosyaları bu kurula teslim ettik. Hiçbir üye imzası yok. Olan imzalar da sahte. Nasıl, iyi değil mi? Bari biraz farklı imza atsalarmış! Burası çok dramatik! Yazılım yapmışlar! Beşiktaş'ta paralel yapı oluşturmuşlar. Telefon numaranızı giriyorsunuz, telefonunuzda kaç tane Beşiktaşlı var çıkıyor. SİS diye bir yazılım. Aday olacak yöneticiye liste vermiyorsun, kendin kulüp içinde yazılık yapıyorsun. Dışarda paralel bir şey yapıyorsun. Yok öyle! Burası Beşiktaş! Sicil Kurulu'na istifa etmelerini söyledim. Daha ben söylemeden Erkan, Selahattin ve Bora istifa etti. Sicil Kurulu bu istifalar sonrası sanırım düştü. Düşmedi mi? Nasıl düşüyor, söyleyelim düşsün! Diğerleri de istifa etsin. Bunu yapanlar orada oturamaz!"

- GÖKSEL BEDAVA KONSER VERECEĞİNİ AÇIKLADI -

"1 Milyar 950 Milyon TL olarak yanlış açıklama yaptım. 1 Milyon 950 Bin TL. Ayrıca Beşiktaşlı şarkıcı Göksel aradı, Beşiktaş için bedava konser vereceğini açıkladı."

- EDA ERDEM'İ DÜN ARADIM VE TEBRİK ETTİM -

"Eda Erdem'i dün aradım ve tebrik ettim. Türkiye'nin evladıdır. Her zaman bağrımıza basarız. Türkiye'nin sporcusudur. Bizim sporculara saygımız vardır."

- SALINCAĞA KİMLERİN BİNDİĞİNİ HERKES ÇOK İYİ BİLİR -

"Türkiye'de hangi salıncağa kimlerin bindiğini herkes çok iyi bilir."

- 121 YILDIR KARTAL'I KİMSE KAFESE SIĞDIRAMADI -

"Ebedi dost, ezeli rakipler saygı içinde olmalılar. Maçlar ve kupalar kazanılır, kaybedilir. Herkesin müzesinde yeteri kadar kupası var. Bu kulüpleri idare edenlerin, toplumun değerlerini ve muhatap oldukları kulüplerin değerlerini çok ciddiye almalıdırlar. Yaptıkları küçük bir hareket, milyonları yanlış bir yöne sürükleyebilir. Geçen hafta yaşadığımız bir olay, tatsız bir olaydır. Arkadaşları uyardım, '23 yaşındaki bir çocuğun yaptığı iştir, düzeltmemiz lazım.' dediler ama stadyumdan çıktıktan sonra farklı konuştular. Kalabalıkta konuştuğunuzu yalnızken de konuşacaksınız. Beşiktaş, kimsenin kayığına binmez. 121 yıldır Kartal'ı kimse kafese sığdıramadı. Kartal özgürdür ve özgür olmaya devam edecektir. Türkiye'de hangi salıncağa kimlerin bindiğini herkes çok iyi bilir."

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 5 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 31 27 3 1 49 84
2 Fenerbahçe 31 26 4 1 56 82
3 Trabzonspor 31 16 4 11 13 52
4 Beşiktaş 31 14 5 12 4 47
5 Kasımpaşa 31 13 7 11 0 46
6 Çaykur Rizespor 31 13 6 12 -7 45
7 Rams Başakşehir 31 12 7 12 3 43
8 BITEXEN ANTALYASPOR 31 10 12 9 2 42
9 Corendon Alanyaspor 31 10 12 9 -1 42
10 EMS YAPI SİVASSPOR 31 10 11 10 -6 41
11 Yukatel Adana Demirspor 31 9 12 10 5 39
12 Yılport Samsunspor 31 10 7 14 -6 37
13 MONDİHOME KAYSERİSPOR 31 10 9 12 -9 36
14 Ankaragücü 31 7 13 11 -3 34
15 Atakaş Hatayspor 31 7 12 12 -5 33
16 Tümosan Konyaspor 31 7 12 12 -13 33
17 Gaziantep FK 31 8 7 16 -13 31
18 VavaCars Fatih Karagümrük 31 7 9 15 -5 30
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 31 7 9 15 -27 30
20 İstanbulspor 31 3 7 21 -37 13

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.