REKLAM

Hasan Arat’tan teknik direktör, Semih, Muçi ve stadyum açıklaması!

12

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, TRTspor'a açıklamalarda bulundu.

Hasan Arat’tan teknik direktör, Semih, Muçi ve stadyum açıklaması!

İşte o açıklamalar;

- MAÇI TARAFTARIMIZLA KAZANDIK -

"Sportif olarak çok zor bir başlangıç yaptık. Bu başlangıç bizi çok üzdü. Tahmin etmediğimiz kurumsal sıkıntılarla karşı karşıya kaldık ancak sportif sıkıntılar, kurumsal sıkıntıların çok önüne geçti. Ben taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum, bize olan güvenleri eksilmedi. Salı günü gördünüz, Beşiktaş tribünleri yıllardan beri ilk kez böyle coşkuluydu. Biz o maçı taraftarımızla kazandık. Beşiktaş futbolcusu, taraftarı ve çocuklar için oynadı. Benim de en büyük isteğim buydu."

HER ALANDA BİRLİK BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR -

"Maç bitti. Serdal Adalı'ya 'Serdal yürü' dedim soyunma odasına gidiyoruz. Tuttum elinden gidiyoruz. Seçim bitti artık. Bizim her alanda birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Salı gecesi Beşiktaş, Türkiye'ye çok önemli resim verdi. Beşiktaş örnek oluyor."

- BEŞİKTAŞ KUYUYA DÜŞERSE, MISIR'A SULTAN OLUR -

"Beşiktaş çok büyük bir kulüptür. Beşiktaş kuyuya düşerse, Mısır'a sultan olur."

- OYUNCULARA DA SÖYLEDİM, "BU SİZE YAKIŞMIYOR" - 

"Beşiktaş, 3 sezondur kasım ayında havlu atıyor. Bu sezon 40 puan fark oldu. Bu, Beşiktaş'a yakışmıyor. Bunu oyunculara da söyledim, "Bu size yakışmıyor" dedim."

- ALANYASPOR MAÇINDAN SONRA HOCALAR VAZGEÇTİ -

"Fernando Santos konusunda çok üzüldüm, beklentimiz büyüktü ama kupayı riske atamazdım. Çok radikal bir karardı. Şubat döneminde hiçbir teknik direktör bu durumdaki takımlara gelmek istemiyor. Bizim Antalyaspor maçını izleyen bazı hocalar, gelmekten vazgeçti."

- ODAĞIMIZ TÜRKİYE KUPASI FİNALİ'DİR -

"Finale kalmak her takımın hayalidir. 23 Mayıs bizim için çok önemli. Teknik direktör konusunu o tarihe kadar kapattık. Sonra bakacağız. Şu an odağımız Türkiye Kupası Finali'dir."

- ALDIĞIMIZ HİÇBİR KARARDAN PİŞMAN DEĞİLİZ -

"Bir takıma, bu kadar çok Afrika Kupası'na gidecek oyuncu transferi yapamazsınız. Bu planlama yapılmamış. 1 ayımız gitti. Kadro dışı veya transfer konusunda aldığımız hiçbir karardan pişman değiliz. Onana iyi oynadığı zaman Beşiktaşlılar seviniyor, satabiliriz diye." 

- REBİC'İN BİZE MALİYETİ 6 MİLYON EURO -

"Rebic'in bize maliyeti 6 milyon euro."

- AL-MUSRATİ'NİN ŞANSI TUTMADI -

"Al Musrati, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi 3. 6 numarasıydı. Adamın şansı tutmadı, başına hiç gelmeyecek şeyler geldi. Benim camiam sahip çıkacak, sarılacak, moral verecek. Bunlar yaşça genç insanların, çoğu benim çocuklarımdan ufak."

- TEKNİK DİREKTÖR YÜZDE 50 TÜRK, YÜZDE 50 İHTİMALLE YABANCI OLACAK -

"Aynı noktadayım, yeni teknik direktörümüz yüzde 50 ihtimalle Türk, yüzde 50 ihtimalle yabancı olacak."

- SEMİH VE MUÇİ'DE GELİR ANLAMINDA BEKLENTİLERİMİZ ÇOK YÜKSEK -

"Ernest Muçi'ye çok teklif geliyor ama Muçi için de Semih için de Avrupa Şampiyonası'ndan önce gelecek teklifleri kabul etmeyeceğiz. Gelir anlamında beklentilerimiz çok yüksek."

- SERDAR TOPRAKTEPE HOCAMIZ VAR -

"Sergen hocam, Şenol hocam çok değerli insanlar. Ayrıştırmak doğru değil. Ben her iki hocamın da Beşiktaş'ın gündeminde olacağına inanan bir insanım. 23 Mayıs bittiği takdirde otururuz, görüşürüz. Serdar Topraktepe hocamız var. Asla, asla demeyeceksin. Her şey olabilir. Gündeme pat diye oturabilir. Hakkı da olabilir. Oturur konuşuruz. Sergen Yalçın, Şenol Güneş, Nuri Şahin aynı şekilde. Türkiye'nin kıymetlileri. Hepsi konuşulacaktır. Yabancı hocalar var. Hemen gelmek isteyenler var."

- OLE GUNNAR İLE GÖRÜŞTÜM, HEMEN GELMEK İSTİYOR -

"Ole Gunnar Solskjær ile görüştüm, hemen gelmek istiyor."

- TÜRK AĞIRLIĞI ÖNE ÇIKMAYA BAŞLADI -

"Teknik direktör tercihimizde Türk ağırlığı öne çıkmaya başladı. İstiyoruz ama şartlar ne gösterir bilemeyiz. Türk hoca tercihi yönünde arkadaşlarım daha sıcak. Yabancı düşünenler de var. Oturup konuşup karar alacağız."

- İLLA TÜRKİYE'DE OLMASI GEREKMİYOR -

"Sergen Yalçın, Şenol Güneş ve Nuri Şahin dışında yerli teknik direktör adayımız da var. Yerli dediğimiz zaman illa Türkiye'de olması gerekmiyor. Her şey olabilir. Tüm çalışmalarımızı yapacağız. Görüşmeleri yapacağız. Bu sefer zamanımız var." 

- SPORTİF KRİTERDE BİRİNCİ ÖNCELİK SATIŞTIR -

"Yabancı oyuncular arasında bu sezon sözleşmesi biten bir tek Ghezzal var. Amartey, 2026'da bitiyor, Montero'ya bakıyorsun 2025'te bitiyor. Biz ne yapacağız? Sportif kriterde birinci öncelik satıştır. Kulübe getirdiği kardır. Bütçeleri yapıldı, hedefler belirlendi."

- BEŞİKTAŞ'IN DERDİ, KONTRAT DEĞİL -

"Salih Uçan ve Cenk Tosun ile kupa maçı sonuna kadar görüşmeyelim dedim. Çok kötü gitti her şey. Şu an Beşiktaş'ın derdi, kontrat değil. Beşiktaş'ın derdi, kupayı almak. Performans da önemli. İkisi de iyi oynamaya başladı."

- SEMİH KILIÇSOY, EURO 2024'TE OLACAKTIR -

"Semih Kılıçsoy, EURO 2024'te olacaktır. Bir kaza, sakatlık olmazsa. 3 kişiyi devirip gidiyor. Özel bir yetenek. Samet Aybaba onun kılığı, kıyafeti, lisanı, her şeyiyle ilgileniyor. Yapılan haksızlıktı. Montella ile konuştum, "Semih kırmızı çizgimiz" dedim. Olumlu konuştu. Türkiye'ye kaç tane Semih gelmiş, ben oyuncuma sahip çıkarım. Bu çocuk, 10 yaşından beri gol atıyor. Yeni atmıyor, saygı duyacaksınız."

- BEŞİKTAŞ'IN EMEKÇİLERİNİ KİMSE YIPRATMASIN -

"Samet Aybaba, bütün alt yaş maçlarını izliyor. Neredesiniz diyorum, "U16 maçındayım, U15'teyim" diyor. Feyyaz Uçar bile bazen tesislerde kalıyor. Beşiktaş'ın emekçilerini kimse yıpratmasın. Bunlar kolay kolay gelmez, efsane insanlar. Feyyaz'ı görenler titriyor, bu eğitimde kaç tane futbolcu var eskiden kalma? Başka kulüpler bizi örnek almaya başladı."

- HÜSEYİN YÜCEL, BASKETBOL İÇİN DÜŞÜNDÜĞÜ PARAYI FUTBOLA AYIRMAYA KARAR VERDİ -

"Afrika'ya fazla gitmeyeceğiz, öyle görünüyor. Bu sene sözleşmesi biten çok az oyuncu var. Montero bile 2025'te bitiyor. Ben ne yapacağım söyleyin bakayım? Hüseyin Yücel, basketbol için düşündüğü parayı futbola ayırmaya karar verdi şimdi. İyi bir şey ortaya çıkarmak zorundayız çünkü."

- TAYYİP TALHA'NIN ÖNEMİ BİZİM İÇİN BÜYÜK -

"Transferde bonservisi elinde olan oyunculara ağırlık vereceğiz. Genç ve yetenekli oyunculara bonservis ödeyebiliriz. Savunmada orta göbeğe tecrübeli oyuncular şart. Tayyip Talha'nın önemi bizim için büyük."

- SEMİH, BEŞİKTAŞ'IN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR -

 "Semih, Beşiktaş'ın kırmızı çizgisidir. İnşallah Avrupa Şampiyonası'na gidecektir. Bakar mısınız 3 kişiyi devirip gidiyor! Bugün Real Madrid-Bayer Münih maçına koy, o açıklıkta oynanan oyunda Semih alır gider. Çok özel bir yetenek. Samet Aybaba onun her şeyiyle ilgileniyor. Sayın Montella ile 3 hafta konuştuk, çok olumlu konuştu. Türkiye'ye kaç tane Semih gelmiş, 10 yaşından beri bu çocuk gol atıyor. Semih'e saygı duyacaksınız."

- TRANSFERDE TEDBİRLİ DAVRANACAĞIZ -

"Transferde tedbirli davranacağız, bonservisi genç oyuncuya vermeyi tercih ederiz, Muçi gibi. Defansta tecrübeli oyuncuya ihtiyacımız var. Ramos'u getiremezsiniz, öyle bir dünya yok. 30 milyon euro'luk oyuncuyu getirecek bütçemiz yok. Takım içi dengeleri de bozar bu."

- TRANSFERİ HOCA İLE BİRLİKTE YAPACAĞIZ -

"Gençleri heyecanlandıracak, çocukları heyecanlandıracak bir transfer planımız var. Forvet gibi. Böyle bir kahraman oyuncu fırsatı olursa tabii ki alacağız. Transferi hoca ile birlikte yapacağız. Hoca transfer yapmaz, olur mu öyle şey?"

- UEFA SORUN YOK DEDİ -

"Dortmund - PSG maçını izledim. Sarı Duvar'ı biliyoruz, Beşiktaş'taki hayalim de 'Siyah Duvar'ı oluşturmak. Bunun için stadın belirlenen tribünlerinden koltukları kaldırıp 9 bin ekstra kapasite sağlayacağız ama ayakta izleme için izin gerekiyor. Başvurduk, UEFA izin vermiyor dediler. Dortmund nasıl yapıyor? UEFA ile de konuştum, 'Bizim için bir sorun yok' dediler."

- GOMEZ'İ KUPA FİNALİNE DAVET ETTİM -

"Mario Gomez, şu anda Red Bull'un başında. Dünyada şu an en iyi antrenörler Red Bull ekolünden çıkıyor. Mario Gomez'e Semih Kılıçsoy'u sordum. 'Beşiktaş'ın bütün maçlarını izliyorum' dedi. O resmi ben koymadım, Okay Karacan'a yolladım onlar da Beşiktaş'ı temsil ettiğim için paylaştı. Ben Beşiktaş'ı, Türkiye'yi temsil ediyorum. Gomez'i kupa finaline davet ettim. Bu ilişkiler önemli, devam ettirmek lazım. Beşiktaş çok büyük bir kulüp. O maçlara eğlenmeye gitmedim, tabii ki görüşmeler de yaptık. "

- İÇ DENETİM BAŞLATTIK, İSTİFALAR BAŞLADI -

"Kulüpte 3 müfettiş tutup iç denetim başlattık, istifalar başladı kulüpte. Bunları anlatsam, bana futbolcu soramazsınız."

- MURAT YAKIN İLE HİÇ GÖRÜŞMEDİM -

"Murat Yakın ile hiç görüşmedim ama çok iyi bir teknik adam. İsviçre ile kontratı var sanırım."

- BAHÇEŞEHİR İLE BİRLEŞMEYİ ERTELEDİK -

"Basketbolda Dusan Alimpijevic ile kontrat imzaladık, devam ediyoruz. Şimdilik Bahçeşehir ile birleşmeyi erteledik. 2. Başkanımız Hüseyin Yücel, şu anda basketbola ayıracağı bütçeyi futbola ayırmaya karar verdi ve çok kararlı. Futbolda aciliyetimiz var."

- SALİH ÖZCAN, İYİ BİR OYUNCU -

"Salih Özcan, iyi bir oyuncu. Beşiktaş iyi bulduğu her futbolcu ile ilgilenir."

- SAHA İÇİNE DE YABANCI HAKEMLERİN GELMESİ LAZIM -

"Türkiye'de temel bir sorun var, o da hakem meselesi. VAR'a yabancı hakem geldi, tartışmalar azaldı. UEFA'nın rotasyon planı var, Türkiye'nin de girmesi lazım ve saha içine de yabancı hakemlerin gelmesi lazım. Bu işi çözmeden hiçbir federasyon ayakta kalamaz."

- RESMİ BİR GÖRÜŞME DEĞİLDİ -

"Sergen Yalçın ile bir telefon görüşmemiz oldu, benim camiamın kıymetlisi. Ancak bu resmi bir görüşme değildi."

- TAHKİM KURULU KAFASINA GÖRE CEZA VERİYOR -

"Tahkim Kurulu, herkese her şeye kafasına göre ceza veriyor. Bazı cezalar, bilet gelirimizden fazla oluyor. Bunlar konuşulmalı, çözülmeli. Herkesin derdi var. İmza atanları neden damgalıyorsunuz, niye fişliyorsunuz? Tüzük bana diyor ki 'Şu kadar imza varsa talep edebilirsiniz' diyor. Kimse hakaret etmiyor. Federasyonda inşallah çok adaylı seçim olur."

- GELME O ZAMAN -

"Burada yaşayıp burada çalışıp 'Benim buraya ihtiyacım yok' diyemezsiniz. Gelme o zaman. Herkes dikkatli konuşacak."

- BEŞİKTAŞ'IN HAKKIN YİYEN KARŞISINDA BENİ BULUR -

"Geçenlerde bir kulüp başkanına rahatsızlığımı ilettim. Kimseden lafımı sakınmam, kimseyle de sorunum olmaz. Beşiktaş'ın hakkını yiyen karşısında beni bulur. Benim camiam, Türkiye'nin en eski camialarından biridir ve adaletten, haktan yanadır Beşiktaş."

- MÜZEDE FORMASI DURAN KAPTANIMA BİR ŞEY DEMEM -

"Rıza Çalımbay’ın ayrılık süreci bence iyi yönetildi. Bu ayrılık, profesyonel bir ayrılıktı. Bu hiçbir zaman benim hocama, kaptanıma başka bir gömlek giydiremez. Müzede forması duran kaptanıma bir şey demem."

- MEMBRAN İÇİN SİPARİŞ VERDİK -

"Çatı tamamen değişiyor. Membran için siparişi verdik. Ses yalıtımı için çalışıyoruz, güzel bir çatı yapacağız. İnşallah yeni sezona yetişecek."

- DEPLASMAN TRİBÜNÜ İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ -

 "Çimi bu sezon değiştireceğiz. Deplasman tribünü için çalışma yapıyoruz. Aynı yerde kalacak ama farklı çözüm bulduk."

- SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK -

"Divan toplantısında kritik şeyler söylediğimde twit bile atmadınız, yazı bile yazmadınız. Bir teknoloji şirketi ile üye listelerini birbirlerine yollamışlar. Kimse yazmadı. Suç duyurusunda bulunduk."

- DİJİTAL APP HAZİRAN AYINDA DEVREYE GİRİYOR -

"Dijital App'ımız Haziran ayında devreye giriyor. Üyelikler oradan yapılacak. Genel kurulları online yapacağız. Yeni tüzükte bunlar var. Beşiktaş'ın malı 10 yıldan fazla kiraya verilemez gibi maddeler var."

Haber kaynağı:Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 12 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 35 31 3 1 64 96
2 Fenerbahçe 35 28 6 1 58 90
3 Trabzonspor 35 18 4 13 13 58
4 Rams Başakşehir 35 16 7 12 10 55
5 Beşiktaş 35 16 6 13 6 54
6 Corendon Alanyaspor 35 12 13 10 3 49
7 Kasımpaşa 35 14 7 14 -6 49
8 Çaykur Rizespor 35 14 7 14 -7 49
9 EMS YAPI SİVASSPOR 35 12 12 11 -9 48
10 BITEXEN ANTALYASPOR 35 11 12 12 -4 45
11 Yukatel Adana Demirspor 35 10 14 11 3 44
12 Yılport Samsunspor 35 11 9 15 -5 42
13 MONDİHOME KAYSERİSPOR 35 11 11 13 -9 41
14 Ankaragücü 35 8 15 12 -3 39
15 VavaCars Fatih Karagümrük 35 9 10 16 -2 37
16 Tümosan Konyaspor 35 8 13 14 -14 37
17 Gaziantep FK 35 9 8 18 -15 35
18 Atakaş Hatayspor 35 7 13 15 -10 34
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 35 8 9 18 -31 33
20 İstanbulspor 35 4 7 24 -42 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.