REKLAM

Rıza Çalımbay'dan ayrılık sonrası flaş açıklamalar!

27

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Rıza Çalımbay, ayrılık sonrası açıklamalarda bulundu.

Rıza Çalımbay'dan ayrılık sonrası flaş açıklamalar!

İşte o açıklamalar;

- MERT GÜNOK'TAN ÖZÜR DİLİYORUM -

"Mert Günok ile ilgili sözlerim yanlış anlaşıldı. Kötü niyetle söylemedim. Kendisi çok karakterli ve iyi bir arkadaşımız. Kendisinden özür diliyorum."

- BİZ BEŞİKTAŞLIYIZ -

"Biz Beşiktaşlıyız. Başka hiçbir kulübe gitmedim, sadece Beşiktaş forması giydim. Kısa bir süre antrenörlük yaptık. Olaylı şeyler oldu. Kısa kısa cevaplar vereceğim."

- HASAN ARAT İLE BUGÜNE KADAR HİÇ GÖRÜŞEMEDİM -

“Hasan Arat ile bugüne kadar hiç görüşmedim. En çok üzüldüğüm şeylerden biri.”

- BEN MAÇTAYKEN BÖYLE BİR ŞEY YAPILMAZ -

"Ben İsviçre'de maçtayken avukatıma belge gönderiliyor ve yarına kadar sözleşmeyi uzatmazsanız feshedeceğiz diyorlar. Buna çok üzüldüm. Ben maçtayken böyle bir şey yapılmaz."

- İKİ MAÇLIK, BİR AYLIK TEKNİK DİREKTÖR DEĞİLİM -

"Ben çok iyi antrenörlük yapan birisiyim. İki maçlık, bir aylık teknik direktör değilim."

- BENİM FİKRİM ALINMADAN BÖYLE BİR KARAR ALINIYOR -

"Samet abi geldi, 'Biz 5 oyuncuyu kadro dışı bıraktık' dedi. 'Biz' diyor ben yokum. 'İyi hayırlı olsun' dedim. Olay bitmiş yani. Benim fikrim alınmadan böyle bir karar alınıyor."

- BİR TANE YÖNETİCİ 'RIZA ÇALIMBAY, BİZİM ANTRENÖRÜMÜZDÜR' DİYE AÇIKLAMA YAPMADI -

“Dün gece maçtan sonra tesise geldim. Feyyaz, Samet abi ve bir yönetici daha gelecekti. Öyle söylediler. Feyyaz ve Samet abi gelmedi. 3 tane yönetici geldi. Onlarla konuştum. Onların istediği, gece yolları ayırmaktı. ‘Gece saat 1 olmuş, ben yapmam. Yarın basın toplantısı yapıp bırakırım’ dedim. Onlar direttiler, kabul etmedim. Zaten hemen ayrıldık diye açıklamışlar. Ben de onların dediğini yapmadım, kendi bildiğim şekilde yaptım. Benim gitmemi çok isteyenler oldu, belli yani. Bir tane yönetici, ‘Rıza Çalımbay, bizim antrenörümüzdür’ diye açıklama yapmadı.”

- BEŞİKTAŞ'IN İHTİYACI VARSA GELİRİM DEDİM -

“Ahmet Nur Çebi başkanımız beni aradı. ‘İhtiyacımız var.’ dedi. Ben de ‘Beşiktaş'ın ihtiyacı varsa gelirim.’ dedim.”

- BU SÜREÇTE BENİMLE HİÇ GÖRÜŞMEDİ -

“Divan Başkanı Tevfik Yamantürk ‘Bir buçuk yıl Rıza Çalımbay’la devam etmeliyiz.’ dedi. Ancak Hasan Arat’tan hiçbir açıklama gelmedi. Bu süreçte benimle hiç görüşmedi.”

- HİÇBİR KULÜPTE KADRO DIŞI BIRAKMADIM -

"5 kadro dışı içerisinde, benim de kadro dışı kalmasını düşündüğüm isimler vardı. Sıkıntı yaşadığımız oyuncular vardı. Ben hiçbir kulüpte kadro dışı bırakmadım."

- YENİDEN SAKATLANMAKTAN KORKTU -

"Maçtan önce doktor 'Gedson oynayabilir' dedi. Bende Gedson'u çağırdım ve durumunu sordum. 'Bundan önce 3 kere sakat oynadım, yine tekrarladı. Bu kez oynamam' dedi. Sonra Samet ağabeye durumu anlattım ve 'İsterseniz siz konuşun' diye aktardım. Aynılarını ona da söyledi. Yeniden sakatlanmaktan korktu. Sözlerim yanlış anlaşıldı."

- BENİM BEŞİKTAŞ'A KIRGINLIĞIM OLAMAZ -

 "Benim Beşiktaş'a kırgınlığım olamaz. Ben öz Beşiktaşlıyım. Başkaları gibi başka kulübe gidip geri dönmedim. Ben hiçbir zaman pişman değilim. Şimdi çağırsalar yine giderim ama böyle davranırlarsa olmaz."

- EN AZ 10 TANE SAKATLIK VARDI -

"Eğer ben sezon başında gelseydim Beşiktaş çok farklı olurdu. Bir takım için en önemli dönem sezon başı kamptır. Onları iyi yaparsanız ne sakatlık olur ne başka bir şey. Biz geldik, en az 10 tane sakat vardı."

- FUTBOLCU ARKADAŞLARIMA LAF SÖYLETMEM -

"Milot Rashica ile ilk kez geçen gün idman yaptık. Çok kısa zamanımız vardı. Bu kısa sürede çok şey yapmamı istediler. Elde malzeme olursa yaparsın. Malzemenin %40'ı olsa, yine istediğimiz şeyi yaparız. Futbolcu arkadaşlarıma laf söyletmem. Biz onlarla zor zamanlarda çalıştık. Ben hepsinden çok memnunum, hepsine teşekkür ettim."

- BEŞİKTAŞ İLE İLGİLİ BİR ŞEY SÖYLEME HAKKIM YOK -

"Benim artık Beşiktaş ile ilgili bir şey söyleme hakkım yok. Onlar çıkışı bulurlar. Oranın tek eksiği, iyi transfer yapılmadı."

- FENERBAHÇE MAÇINA ÇOK ÜZÜLDÜM -

"Fenerbahçe maçına çok üzüldüm."

- BEN ASLA DİSİPLİNİMİ BOZMADIM -

 "Sosyal medya ile ilgilenmiyorum. Oradan çıkmayı bile bilmem. Bizim o işle ilgilenen arkadaşımız var. O yapmıştır mutlaka, ben onu çözerim. 1-2 kere baktım sosyal medyaya. Futbol hayatımda, sosyal medyada gündeme geldiğim kadar gündem olmadım. Abartıyorlar. Yok kamp olayı... Ben asla disiplinimi bozmadım."

- SAMET AYBABA İLE FEYYAZ UÇAR GELSİN -

"En üzüldüğüm şey, benimle konuşmaya yöneticiler yerine Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar gelsin. Onlar gelmedi, beni aramadılar. Onlar istedi, ben imza attım. Beşiktaş için yaptım."

- O DA BANA SAYGI DUYACAK -

"Başkan Hasan Arat ile sadece futbolcularla tanışma toplantısında görüştük, o görüşme de 'Merhaba' olarak gerçekleşti. Ben başkan olsam, takımın durumu için özel olarak görüşürdüm. Neden görüşmedi, bilmiyorum. Sen teknik direktörün arkasında olmazsan, oyuncu da 'Nasıl olsa gidecek' diye düşünür. Hasan Arat'a nasıl saygı duyduysam, o da bana saygı duyacak. Herkes işini bilecek. Ben burada maddi açıdan bir şey istemedim. İlla Beşiktaş olsun diyen birisi de değilim. Kontrata madde bile yazmadım."

- BEŞİKTAŞ'IN BİR DURUŞU VARDIR -

“Beşiktaş’ın bir duruşu vardır, ben onu yaptım ama bazıları yapmadı.”

- YALNIZ BIRAKILDIM -

 "Tavsiyem, bir teknik direktör alıyorsanız, arkasında durun. Sizin desteğiniz olursa, iş farklı olur. Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar ile antrenmana gelirsiniz. Ben yalnız bırakıldım. Kesinlikle. Bir kere Feyyaz Uçar 'Rıza Çalımbay ile devam ediyoruz' dedi. Hepsi bu kadar."

- BİZ ONLARI BİRBİRİNE KENETLEMEYE ÇALIŞTIK -

"Yöneticiler 'Ayrılık açıklaması yapıyoruz' dediler yanımda. Ben de 'Yapın' dedim. Geldiğimizde takım dağılmıştı, yüzlerinden mutsuzluk akıyordu. Kopmuşlardı, biz onları birbirine kenetlemeye çalıştık."

- SAMET AĞABEY BİR TANE STOPER İZLEDİ -

"Samet ağabey ve Feyyaz, 2 maçlık anlaşırken 'Sözleşme uzatma için başkan gelecek ve sözleşmeni yenileyeceğiz' dediler. Samet ağabey, Belgrad'a gitmeden bana söyledi. Bir tane stoper izledi."

- BURAK YILMAZ, BENİM ÖĞRENCİM -

"Görevde teknik direktör varken, ben kimseyle konuşmam. Burak Yılmaz, benim öğrencim. Trabzonspor'a ben önerdim. Kimseyle takışmam, kötü bir şey söylemem."

- 'SİZE GÜVENİYORUM, İMZALIYORUM' DEDİM -

"2 maçlık sözleşmeyi ben kabul etmedim. Önce kağıt yolladılar, sonra Samet ağabey ve Feyyaz geldi, konuştuk. Sözleşme uzatılacağı söylendi. Siz ne yaparsınız? İki tane takım arkadaşın var. 'Size güveniyorum, imzalarım' dedim."

- SERDAL ADALI'YLA DAHA SAMİMİYDİK -

“Seçim döneminde Serdal Adalı’yla daha samimiydik. Konuşuyorduk, görüşüyorduk.”

-  SADECE DESTEK İSTEDİM -

"Beşiktaş'ı, Beşiktaşlılar yönetecek diyor. Tamam işte, Beşiktaşlı burada. Ben hiçbir şey istemedim, sadece destek istedim. Sen o desteği ver bakalım. Daha kaç maç olmuş ben geleli."

- BİREYSEL HATAYA TEKNİK DİREKTÖR NE YAPABİLİR -

"Bireysel hataya teknik direktör ne yapabilir? Dün 3 tane bireysel hatadan gol yedik, burada antrenör mü suçlu? Ayağındaki topu rakibe verirsen olmaz. Oyuncuları kötülemek için demiyorum, antrenör arkadaşlar için söylüyorum."

- ŞENOL HOCA ÇOK TECRÜBELİ TEKNİK DİREKTÖR -

 "Şenol Hoca çok tecrübeli teknik direktör. Gerekeni yapmıştır."

- BERABER GİTMEN GEREKİYOR YANİ -

"Feyyaz Hoca hem yardımcımdı, hem de takım arkadaşımdı. Samet ağabey kaptanımdı, beraber oynadık. Üçlü beraber resim çektirdik, bundan güzel bir şey olabilir mi? Bu üçlü resim çektiriyorsa, beraber gitmen gerekiyor yani. Her zaman da maç kazanacaksın diye bir şey de yok, maç kaybedebilirsin."

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 27 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 26 22 3 1 41 69
2 Fenerbahçe 26 21 4 1 47 67
3 Trabzonspor 26 13 4 9 9 43
4 Beşiktaş 26 13 4 9 6 43
5 Kasımpaşa 26 11 6 9 -1 39
6 Çaykur Rizespor 26 10 6 10 -9 36
7 BITEXEN ANTALYASPOR 26 8 11 7 2 35
8 EMS YAPI SİVASSPOR 26 8 10 8 -6 34
9 Rams Başakşehir 26 9 6 11 0 33
10 Yukatel Adana Demirspor 26 7 11 8 4 32
11 MONDİHOME KAYSERİSPOR 26 9 8 9 -4 32
12 Yılport Samsunspor 26 8 6 12 -6 30
13 Ankaragücü 26 6 11 9 -2 29
14 Atakaş Hatayspor 26 6 11 9 -3 29
15 Corendon Alanyaspor 26 6 11 9 -8 29
16 VavaCars Fatih Karagümrük 26 7 7 12 1 28
17 Gaziantep FK 26 7 7 12 -7 28
18 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 26 6 8 12 -20 26
19 Tümosan Konyaspor 26 5 10 11 -15 25
20 İstanbulspor 26 3 6 17 -29 12

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.