REKLAM

Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar!

12

Beşiktaş Kulübü teknik direktörü Şenol Güneş, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'ten flaş açıklamalar!

İşte o açıklamalar;

- ÜLKE OLARAK ZOR DÖNEMLER YAŞIYORUZ -

"Ülke olarak zor dönemler yaşıyoruz. Ayakta kalmak, birlikte olmak, huzurlu olmak kolay bir şey değil. Hepimiz zor şeyler yaşıyoruz. Bunu aşacağız, inşallah baharla birlikte güzel günler gelir. Deprem çok büyük bir felaketti. Çok sayıda insanımızı kaybettik." dedi.

- TAKIM OLMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ -

"Asaletli, cesaretli ve maharetli bir takım olmak için uğraşıyoruz." dedi.

- İNSAN VE DÜNYA ÖNEMLİ -

"İnsan ve dünya önemli. Bunu görmüş olduk. Empati yapmak önemli. Dünyanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Aldığımız nefes bile bize ait değil." dedi.

- SEVMEYE ZAMAN AYIRMALIYIZ -

"Yaşamaya, düşünmeye ve sevmeye zaman ayırmalıyız." dedi.

- ÖNEMLİ OLAN BEŞİKTAŞ -

"Beşiktaş olarak hedeflediğimiz yerde değiliz. Son üç maç hayal kırıklığı oldu. Başka bir hoca ile başlandı, benimle devam edildi, yarın başka bir şey de olabilir. Kadro için de aynı şey geçerli. Önemli olan Beşiktaş." dedi.

- TAKIM OLMAK ÇOK ÖNEMLİ -

"Uyum çok önemli. Takım olmak çok önemli. Bu sezon alınan oyuncuların olumsuz olduğunu düşünmüyorum. Ben, takım olgusuna çok önem veriyorum. O yüzden rahatsızım ama çözebileceğimizi düşünüyorum. Mevcut oyuncularla yapmayı düşündük ama istediğimiz sonuçlar olmadı." dedi.

- BAZI OYUNCULARDAN FAYDALANILAMADI -

"Geçen seneden kalan Atiba, Josef, Rachid Gehzzal gibi bazı oyunculardan faydalanılamadı. Romas Saiss, Dele Alli, Wout Weghorts, Arthur Masuaku'nun direk oynayacağı düşünülmüş. Ancak beklenenler alınamadı." dedi.

- SAİSS'İN GİTME DURUMU VARDI -

"Saiss'in gitme durumu vardı, yerine 3-4 isim bakıyorduk. Son anda kaldı ama gelen Omar Colley de iyi bir oyuncu."

- GHEZZAL'IN HAFİF BİR SAKATLIĞI OLMADI -

"Rachid Ghezzal'ın hafif bir sakatlığı olmadı. Bu hafta 6 oyuncu kadroya girecek. Yine bir değişim olacak. Oyuncuların takım oyununa alışması, takımı geliştirmesini istiyorum. Takımı taşıyan oyuncularla devam edeceğiz." dedi.

- EN UFAK AKSAMA YOK -

 "Ödemelerin hepsi yapılıyor, en ufak aksama yok. Kulüpteki kimsenin ekonomik bir sorunu yok. Her türlü imkan bize sağlandı. Bize düşen, başarıyı yakalamak. Kaybedilen puanlar ile zirveyi geriden takip ediyoruz. Bu süreçte kaybedilen puanlardan ben sorumluyum." dedi.

- TAKIMI YÜREKTEN SEVEN TARAFTARIMIZ VAR -

 "Takımı yürekten seven, eleştirisini yapan ama aynı zamanda sahiplenen, entelektüel seviyesi yüksek bir taraftarımız var." dedi.

- TAKIMLARIN DÜŞÜRÜLMESİ GİBİ KONULAR HAKKINDA KONUŞTUM -

 "Maçların oynanması ve başkanın söylediği 3 puan, takımların düşürülmesi gibi konular hakkında konuştum. Bu tip kararların tartışılmadan alınması, kaos getirir. Acele etmeye gerek yok." dedi.

- BAŞKAN NİYE SUÇLANDI PEKİ? -

"Alınan her karar tartışılabilmeli, acele etmeye gerek yok. Başkan niye suçlandı peki? Puan konusunda bir fikrini söyledi. Karşılığında hiçbir şey istemedi. Her kulübü ilgilendiren bir şeydi. Bütün kulüpleri ilgilendiren kararlar, ortak akılla alınmalıydı." dedi.

- YARALARI KENDİMİZ AÇARIZ -

"Bana eleştiriler var, haklılar. İnsansınız, tepkileriniz olabilir. Bunu susarak da yapabilirsiniz. Ama bunu tartışmaya dönüştürürsek, yaraları kendimiz açarız." dedi.

- N'KOUDOU'DAN KARŞILIK ALAMADIM -

"Kevin N'Koudou'dan karşılık alamadım. Gitmesi için konuşuluyordu ama henüz olmadı. Yarın ne olur bilmiyorum. Romain Saiss istedi ama olmadı. Bazı oyuncuların kalması yararlı değilse, gitmesine izin veririz." dedi.

- ACELE EDECEK BAŞKA ALANLAR VAR -

"Takımların düşürülmesi, yabancı kuralı, oynanmış maçların kabul edilmesi gibi konularda acele etmeye gerek yok. Acele edecek başka alanlar var. Mesele deprem anında acele etmelisiniz." dedi.

- BAŞKAN KENDİNE Mİ 3 PUAN İSTİYOR? -

"Başkanın ailesi yardım ediyor, kendi yardım ediyor, çalışanları ediyor, kulüp ediyor... TFF'ye gidiyor... Başkan bununla uğraşırken, bir şeyden mahkum ediyorsun. Başkan kendine mi 3 puan istiyor? Hem vereceksin, hem suçlanacaksın! Bu sağlıklı bir şey değil." dedi.

- BEŞİKTAŞ İÇİN DE HERKES ÖNEMLİ -

"Siyasi tarafa çok çekildi. Seçimler var, bu alana girmem. Devlet de, birey de önemli. Beşiktaş için de herkes önemli. " dedi.

- SİYASET BENİM İŞİM DEĞİL -

"Beşiktaş içinde beni sevmeyen varsa, 'Onlar Beşiktaşlı değildir' diyemem. Eleştirisinden dolayı ayırmam, bölmem. Ülke de öyle. Farklılıklarımız, zenginliklerimiz olsun. Ben kimseye siyasi cevap vermem. Kendimi de ezdirmem." dedi.

- KULÜBÜN MENFAATİ ÖNEMLİ -

"Masuaku'nun dizinde kronik bir sakatlığı var. Yükleme yapınca zorlanıyor. Son dönemde performansı yükseldi. Hala soru işaretleri tarafları var tabii ki. Elimizdeki en ideal sol bek Masuaku. Kalan sürede ne kadar oynatabiliriz bakacağız. Kulübün menfaati önemli." dedi.

- FİZİKSEL SORUNUMUZ YOK -

Son dönemde hiçbir sakatlığını görmedim. Eyüpspor maçında çıkmak istemedi. İyi bir duruma geldi. Fiziksel sorunumuz yok. Hücuma dönük daha etkili oluyor." dedi.

- OMER COLLEY'İ TERCİH ETTİK -

"Saiss, lider ve klas bir oyuncu ama milli takımdan sonra sakatlık sorunları oldu. Ben, kendi oyuncuma 'Sakatken sahaya çıkma' diyorum. Son gün gitmek istedi ama geç kalındı. Gidebilirdi yani. Transferde de Colley'i tercih ettik." dedi.

- ROSİER VE ONUR YARIŞACAK -

 "Onur Bulut'u sene sonu düşünürken, 1 milyon euro verilerek alınabileceği ortaya çıktı. Kulübüne para kazandırdı. Onur iyi bir oyuncu. Sağ bekimiz olur, sol bekimiz olur. Rosier ile yarışmaya girecek. Türk olduğu için de avantajlı."

- SAİSS VE ROSİER İYİ OYUNCULAR -

"Saiss ve Rosier, iyi oyuncular. İyi oynayana iyi, kötü oynayan kötü diyeceğiz. Rosier coşkuyla oynayan oyuncu. Saiss de lider bir futbolcu. Bunlar iyi oyuncular. Seni taşıdıkları zaman sorun yok." dedi.

- DELE VE N'KOUDOU İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ PLANDA -

"Saiss lider ve kaliteli bir oyuncu. Sakatken sahaya çıkmamalılar. Josef de sakat oynayabilir ama bunu istemem. Saiss yokken Welinton oynadı. Saiss ile problem yok. Oyuncu dışlayacak durum yok. N'koudou ve Dele Alli idmanda. İkinci ve üçüncü planda düşünüyorum." dedi.

- AŞŞAĞI MÜDAHALE ETTİN PEKİ YUKARIYA NEDEN ETMEDİN -

"Ligden düşme kalktı, aşağıya müdahale ettin. 2 takım düşecek. Peki yukarıya neden etmedin? Bir karar alınıyor, bu kararın nedenini açıklayın. Deplasman yasağı da öyle. Kime, niye? Kimin keyfine kalmış? Buna TFF karar verebilir. Sezon başında verilir bu karar."

- DEPLASMAN YASAĞINA KATILMIYORUM -

 "Deplasman yasağına katılmıyorum." dedi.

- TRANSFER DÜŞÜNCEMİZ YOK -

"Şu an için transfer düşüncemiz yok." dedi.

- KALANLAR BURAYI SAHİPLENECEK -

"Oyuncularımın hepsine söyledim; isteyen gidebilir ama kalanların hepsi burayı sahiplenecek. Sahiplenmeden olmaz. Başka çıkış yolumuz yok." dedi.

- EN AZ 10 POZİSYONA GİRECEKSİN -

"Daha önceki 11 maçta atılan gol sayısı 20, sonraki 11 maçta 18. Düştü, bu benim için eksiklik. Biz bu değiliz. Yediğimiz gol sayısı 14'ten 9'a düştü. Bunu düzelttik ama diğer taraf bozuldu. Son maçta 2-3 pozisyon sayarım, yetmez. En az 10 pozisyona gireceksin." dedi.

- BİZ BU DEĞİLİZ -

 "Son 3 maçı kabullenemiyorum. 1 gol attık, o da duran toptan. Oyuncularıma da söyledim. Biz bu değiliz." dedi.

- GHEZZAL SAKATLANINCA DİĞER OYUNCULARIN MORALİ DÜŞTÜ -

"Ghezzal, karakter olarak da bizim takımımız için çok önemli. Isınmada sakatlanınca diğer oyuncuların moral olarak ne kadar düştüğünü hissettim. Belli ki ondan çok şey bekleniyor. Önemli bir oyuncu." dedi.

- VERİM ALAMADIĞIM HER OYUNCU İÇİN SORUMLU HİSSEDİYORUM -

"Dele Alli çalışıyor, koşu temposu olarak çok iyi. Ama top kullanma ve şut ama konusunda sıkıntısı var. Öyle bir oyuncudan verim alamadığım için rahatsızım. Verim alamadığım her oyuncu için kendimi sorumlu hissediyorum." dedi.

- BASIN TOPLANTILARINI HAFTADA BİR YAPABİLİRİZ -

"Bundan sonra basın toplantılarını haftada bir yapabiliriz. Bu ara kimse ortaya çıkamıyor çünkü. Herkes saklanıyor herhalde. Gerçeklerle yüz yüze geleceğiz, başka çaresi yok." dedi.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 12 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 28 24 3 1 43 75
2 Fenerbahçe 28 23 4 1 50 73
3 Trabzonspor 27 14 4 9 10 46
4 Beşiktaş 28 14 4 10 7 46
5 Kasımpaşa 28 11 7 10 -2 40
6 Rams Başakşehir 28 11 6 11 3 39
7 Çaykur Rizespor 28 11 6 11 -9 39
8 EMS YAPI SİVASSPOR 28 9 11 8 -3 38
9 BITEXEN ANTALYASPOR 27 8 11 8 1 35
10 MONDİHOME KAYSERİSPOR 28 10 8 10 -6 35
11 Yılport Samsunspor 28 9 6 13 -4 33
12 Yukatel Adana Demirspor 27 7 11 9 3 32
13 Tümosan Konyaspor 28 7 10 11 -11 31
14 Ankaragücü 28 6 12 10 -3 30
15 Corendon Alanyaspor 27 6 12 9 -8 30
16 VavaCars Fatih Karagümrük 27 7 8 12 1 29
17 Atakaş Hatayspor 28 6 11 11 -7 29
18 Gaziantep FK 27 7 7 13 -9 28
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 28 6 8 14 -25 26
20 İstanbulspor 28 3 7 18 -31 13

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.