REKLAM

Serdal Adalı, sportif direktör ve teknik direktörünü açıkladı!

35

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Serdal Adalı, sportif direktör ve teknik direktörünü açıkladı!

İşte o açıklamalar;

- EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ -

"Büyük Beşiktaş ailesi, Beşiktaşımızın bugün tarihinde hiçbir döneminde eşi benzeri görülmemiş bir duruma sokulmuştur. Ulu Önder Atatürk'ün o eşsiz tespiti, adeta Beşiktaşımızın da sınavına dönüşmüştür. Dahili ve harici düşmanların bugün Beşiktaş'ı düşürdüğü duruma hiçbir Beşiktaşlı kayıtsız kalmamalıdır." dedi.

- CAMİA İÇİN EN AĞIR BEDELİ ÖDEMİŞ BEŞİKTAŞLILARDAN BİRİYİM -

"Ben, bu camia için en ağır bedeli ödemiş Beşiktaşlılardan biriyim. Benim buna seyirci kalmam söz konusu olamaz. Bu süreçte adaylığımızı destekleyen isimlerden, camianın size vefa borcu var söylemlerini çok duyuyorum. Yapmaya çalıştıklarımızın Beşiktaş camiasında karşılık bulduğunu görmek bizi mutlu ediyor ve cesaret veriyor." dedi.

- İNÖNÜ STADYUMU'NDA PARMAK SALLANIR HALE GELMİŞ -

"Beşiktaş için ne yaptıysam, bundan sonraki süreçte görev verilmesi halinde daha fazlasını yapmaya hazırım. Geldiğimiz noktada, çok acıdır ki, Beşiktaş başkanına İnönü Stadyumu'nda parmak sallanır hale gelmiş, saha içinde ve dışında Beşiktaş her türlü adaletsizliğin fütursuzca muhattabı konumuna haline getirilmiştir. Başkanlığa aday olmamın ilk ve en önemli sebebi buna yeter artık demektir. Beşiktaş'a dair çok büyük ümitlerim ve hayallerim var. Bu kulübün sağlam vizyonla, çok kısa bir sürede nerelere gelebileceğini görüyorum, heyecanlanıyorum. Bu inanç, başkan adayı olarak huzurunuzda olmamın sebebidir. Profesyonel kadromuzla ve hiç tükenmeyen inancımızla her kulvarda başarılı olmayı, en önemlisi sürdürülebilir başarıyı birinci hedefimiz olarak belirledik." dedi.

- BEŞİKTAŞ BAŞKANLIĞINA ADAYIM -

 "Beşiktaş başkanlığına adayım. Hiç kimse umutsuzluğa kapanmasın. En kısa zamanda hak ettiğimiz noktaya ulaşacağız. Beşiktaş'ın sahibi Beşiktaşlılardır. Oyunuzu kullanın ve rakiplerle makasın açılmasına izin vermeyin." dedi.

- RIZA ÇALIMBAY'LA KONUŞUP -

"Yarın Rıza Çalımbay'la konuşup, transfer için, takviye için bir toplantı yapacağım. Bizim Ocak ayına kadar tüm transfer planlamasını yapmamız lazım. Ben 3 Aralık'ı beklemem. Seçilmişim gibi çalışacağım. Acilen bu takımı yukarı çıkartmamız lazım." dedi.

- CAMİAMIZI BİRLEŞTİRME GÜNÜDÜR -

"Beşiktaşlıların tahammül edecek hali de kalmamıştır. Gün, sırtımızı Beşiktaş'ı, Beşiktaş yapan değerlere yaslayıp camiamızı birleştirme günüdür. Gün, gerçekçi adımlar atıp Kara Kartal'ı ayağa kaldırma günüdür. Beşiktaş için en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Camiamıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

- BORÇLAR BİZİ HİÇBİR ZAMAN ÜRKÜTMEDİ -

"Borçlar bizi hiçbir zaman ürkütmedi, ürkütmez de. Hocanın vereceği direktiflerle takımın noktaya ihtiyacı varsa, biz o transferi yaparız. Para yoksa da cebimizden koyarız o transferi gerçekleştiririz. Çünkü geldiğimiz noktada, mevcut takımı yukarı taşımamız lazım. Yukarı taşımadığımızda, sezon sonunda elimizde ne yapacağımı bilmediğimiz bir futbolcu topluluğu kalacak. Bir an önce bu transfer çalışmalarına başlamamız gerekiyor. Bunun için de pek boşa harcayacak zamanımız yok." dedi.

- TRANSFERLERİ GERÇEKLEŞTİRECEK GÜCÜMÜZ VE HAZIRLIĞIMIZ VAR -

"Tabii ki büyük transfer düşünüyoruz. Bu sene yapılan transferleri eleştirmek istemiyorum çünkü sezon sonuna kadar onlarla devam edeceğiz. Birkaç tane taraftarı mutlu edecek transfer yapacağız. Tabii bu takıma da fayda sağlayacak, sırf taraftarı mutlu etmek için yapılan transfer olmayacak. Kulübün bütçesini zorlamadan, gerekli finansmanı sağlayacak bu transferleri gerçekleştirecek gücümüz ve hazırlığımız var." dedi.

- SPORTİF DİREKTÖRLÜK GÖREVİNİ MEHMET ÖZDİLEK'E VERECEĞİZ -

"Mehmet Özdilek ile anlaştık. Kazanırsak sportif direktörlük görevini Mehmet Özdilek'e vereceğiz." dedi.

- BAŞKA HOCA ARAMAYA GEREK YOK -

 "Beşiktaş'ın Rıza hocası varken yeni bir hoca aramaya gerek yok. Ben çok da eminim, Rıza hoca bu takımı toparlar. Biz de devre arası transferler yapıp takımı toparlamayı düşünüyoruz." dedi.

- GELECEK SENE ŞAMPİYONLUĞA OYNAYACAK BİR TAKIM YARATMAK VE ŞAMPİYON OLMAK -

 "Önceliğimiz çok acele futbol takımını ayağa kaldırmak ve yukarılara taşımak, gelecek senenin planlarını yapmak. Gelecek sene şampiyonluğa oynayacak bir takım yaratmak ve şampiyon olmak. En büyük projemiz bu." dedi.

- HİÇBİR TARAFIN AKSAYACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM -

"TJK'de şubat ayında seçim var. Günde 20 saat çalışan bir insanım, hiçbir tarafın aksayacağını düşünmüyorum. Benim için bir sorun değil. Daha önce de başkanken yine burada aday oldum. Benim için sorun teşkil edecek bir konu değil. Gündemimiz de bu konu değil" dedi.

- GUTİ'LERİ, QUARESMA'LARI GETİRDİĞİMİZ -

"Guti’leri, Quaresma’ları, getirdiğimiz yıllardan sonra oluşan bir üstünlüğümüz vardı. Sokakta formalı 
gördüğünüz gençlerin, kadınların, çocukların çoğunluğu Beşiktaşlıydı. Şimdi de halkın takımı 
Beşiktaş’ın sokaklarda en önde olması gerekir." dedi.

- HİÇ KİMSENİN ADAMI OLMADIM -

"Beşiktaş’ın geleceği elinizde. Kimse ümitsizliğe kapılmasın. Daha önceki seçimde huzurunuza geldiğimde; şunun adamı, bunun devamı diye algı operasyon yapıp yönetime gelenlerin durumu bugün ortadadır. Dolayısıyla zarar görende Beşiktaş’ımız olmuştur. Unuttukları şey, ben her iki iktidara da rakip olup aday oldum ve yarıştım, o zaman hür ve bağımsızdım, bu gün de bir kartal gibi hür ve bağımsızım. Rahmetli Başkanımız Süleyman Seba’nın dediği gibi hiçbir zaman hiç kimsenin adamı olmadım. Onun oyu, şunun oyu, bindirilmiş kıtalar, birbirinin devamı yönetimler, sendikalar, gruplar hiçbiri Beşiktaş’ın sahibi değildir. Beşiktaş’ın sahibi Beşiktaşlılardır. Lütfen gelin, oyunuzu kullanın, iradenizi sandığa yansıtın." dedi.

- KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE KALMAMIŞTIR -

"Kaybedecek bir dakikamız bile kalmamıştır. Bir zamanlar tüm rakiplerimizin korkulu rüyası olan bu büyük camiamızın, ezeli rakiplerimiz ile aramızdaki makasın daha fazla açılmasına, hiçbir Beşiktaşlı tahammül etmemelidir. Gün, birlik beraberlik günüdür. Gün sırtımızı Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan değerlere yaslayarak camiamızı birleştirme günüdür. Gün, ayakları yere basan gerçekçi, adımlar atıp Kara Kartal’ı aya kaldırma, güneşe yürütme günüdür. Beşiktaş’ımız için en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın..." dedi.

- TATLI ŞEKİLDE DE EN SERT ŞEKİLDE DE YAPARIZ -

 "Seçildikten sonra ilk önce bir ön yargıyla futbol federasyonuna gitmeyeceğiz. Ama evimizde yaşanan parmak hadisesinden sonra bir açıklama yaptı. Beşiktaş'a kimse parmak sallayamaz, hele kendi evinde hiç sallayamaz. Biz federasyon başkanımızla ve federasyondaki arkadaşımızla bu ilişkileri mümkün olduğu kadar iyi götürmeye çalışacağız. Ama Beşiktaş'ın en ufak bir hakkının yenilmesine de müsaade etmeyeceğiz. Geçmişte Beşiktaş'ı nasıl savunduğumu, nasıl savunacağımı herkes biliyor. Beşiktaş Kulübü dünyada en son parmak sallanacak kulüptür. Hiçbir zaman da bunu kabul etmez. Gereken mücadeleyi tatlı şekilde de en sert şekilde de yaparız. Beşiktaş camiasının içi rahat olsun. Beşiktaş camiasının maddi manevi zarar görmesine müsaade etmem, ettirmem de." dedi.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 35 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 38 33 3 2 66 102
2 Fenerbahçe 38 31 6 1 68 99
3 Trabzonspor 38 21 4 13 19 67
4 Rams Başakşehir 38 18 7 13 14 61
5 Beşiktaş 38 16 8 14 5 56
6 Kasımpaşa 38 16 8 14 -3 56
7 EMS YAPI SİVASSPOR 38 14 12 12 -7 54
8 Corendon Alanyaspor 38 12 16 10 3 52
9 Çaykur Rizespor 38 14 8 16 -10 50
10 BITEXEN ANTALYASPOR 38 12 13 13 -5 49
11 Yukatel Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
12 Gaziantep FK 38 12 8 18 -7 44
13 Yılport Samsunspor 38 11 10 17 -10 43
14 MONDİHOME KAYSERİSPOR 38 11 12 15 -13 42
15 Atakaş Hatayspor 38 9 14 15 -7 41
16 Tümosan Konyaspor 38 9 14 15 -13 41
17 VavaCars Fatih Karagümrük 38 10 10 18 -3 40
18 Ankaragücü 38 8 16 14 -6 40
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 38 9 10 19 -31 37
20 İstanbulspor 38 4 7 27 -53 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.