REKLAM

Serdal Adalı'dan flaş açıklamalar! İkinci başkanını resmen açıkladı!

15

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Serdal Adalı, TRTspor kanalına açıklamalarda bulundu.

Serdal Adalı'dan flaş açıklamalar! İkinci başkanını resmen açıkladı!

İşte o açıklamalar;

- BEŞİKTAŞ'A UZAK BİRİ DEĞİLİM -

"Resmi olarak adaylık başvurularının süresi var. Geçtiğimiz aylarda da yaşadığımız bir sıkıntı var. Ben Beşiktaş'a uzak biri değilim. Beşiktaş'ın dertlerinide, sıkıntılarınıda takip ediyorum. Seçimden hemen 3-4 ay sonra seçim çalışmalarına başlamak benim yapacağım iş değil. Normal seçim süresine 18 ay daha var. Bu camia sıkıntı geçirir, ben burada hazır olayım diyip pusuya yatmam. İhtiyacı da gördüğümde de zaten adaylığımı açıkladım." dedi.

- BEŞİKTAŞ HEP ŞAMPİYON OLSUN -

"Hasan bey daha önce başlamış olabilir. 1,5 sene önce başladı. Biz görüştük. Aday olacağını paylaştı. Benim tarzım da bu yok. Mevcut yönetim var. Başarılı olmasını istediğimiz bir futbol takımı var. İyi olsun, Beşiktaş hep şampiyon olsun ben bir daha başkanlık yüzü görmeyeyim dediğim zamanlar olmuştur. Ben ihtiyaç oldukça aday olurum. Daha önce de öyle yaptım. Adaylığımın geç olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş'a uzak bir insan değilim. Sıkıntıların nereden geldiğini biliyorum. Eski yönetime de uyarılar yaptım. Sonuçları da gördük. " dedi.

- BEŞİKTAŞ DAHA İYİ DURUMDA OLMALI -

"Beşiktaş bugün geldiği noktadan daha iyi durumda olmalı. Şampiyonluk yaşadık ama sıkıntıların başlangıç noktasıda burada. Kötü bir devre yönetildi. Şampiyon olan takımın hocası bekletildi. Sergen hoca ile başkanın arası iyi değil konuşmaları Ümraniye'de başladı. Bu durumda futbolcudan başarı gelmez. Son yıllarda gördüğüm en kötü kadro mühendisliği yapıldı. Mehmet Özdilek ile konuştuk. Rıza hocam ile de görüştüm. Mücadele eden bir takım olunca biz de mutlu oluruz ve bu mücadeleden sonra şampiyonluk gelir." dedi.

- ALGI OPERASYONU -

"Camia yönetimden memnun olsa seçime girmezdik. İlk seçime girdiğimde Demirören'in devamı oldum. Bir daha seçime girdim, Fikret Orman'ın devamı oldum. Bu geldiğimiz noktada bana bunu nasıl yakıştırıyorlar anlamıyorum. Bu algı operasyonu bu camiayı bölüyor. Bu camianın geldiği noktada kötü bir durumumuz var. Yönetim taraftardan, taraftar futbolcudan, futbolcu herkesten kopmuş durumda. Görüntümüz iyi değil." dedi.

- TFF BAŞKANI ÖZÜR DİLEMEZSE O STADA GİREMEZ -

" Bugün için en büyük projemiz futbol takımını ayağa kaldırmaktır. Mehmet Özdilek hocamız çalışıyor. Scoutlar çalışıyor. Eksiklerimize bakıyoruz. Ara transfer 11 Ocak da başlıyor. Hasan bey 5 Ocak dedi. Biz bunu yapamazsak sene sonunda 80-85 milyon Euroluk bir takım var. Avrupa kupalarına katılamazsak, maalesef bu maliyeti düzeltmek için bir 85 milyon Euro daha harcamamız lazım. Bölünmüş parçalanmış camiayı birleştirmek istiyorum. Matruşka ne demek? Bu nasıl bir benzetme? Bu söylemler camiamızı bölüyor. Camiayı bir arada tutmak, birleştirmek gerekiyor. Biz birleşince şampiyon oluyoruz. TFF Başkanı gelecek benim evimde parmak sallayacak. Sinirlerimi bozan hadise budur. Bunu buraya nasıl getirdiler? Seçildikten sonra TFF Başkanı özür dilemezse o stada giremez. " dedi.

- BEN MATRUŞKAYSAM NEDEN BU TEKLİF BANA GELDİ -

" Hasan beye 45 senedir tanırım. Çok uzak insanlar değiliz. Birbirimizi tanırız. Herkesin kendine ait yönetim şekli var. Birleşme konusu Hasan beyden geldi. Gel futbolun başına geç dedi. Bu güzel lafların ardından Matruşka sözlerini yakıştıramadım. Eğer ben Matruşkaysam neden bu teklifle bana geldi? " dedi.

- ENKAZ DEVREALDIM DEMEYİ AĞZIMIZDAN DUYAMAYACAKSINIZ -

" Rıza hoca ile görüşmem kadar doğal bir şey yok. Buyursun kendi de görüşsün. Oda eksikleri sorsun. Beşiktaş'ın sıkıntılarını biliyorum. 20 gün önce aday olduğum için eleştiriyorlar ama ben Beşiktaş'ın zaten içindeyim. Beşiktaş'ı yaşıyorum. Geçmişi kötülemek kadar kolay bir şey yok. Enkaz devraldım demeyi ağzımızdan duyamayacaksınız" dedi.

- RIZA HOCA BİZİ RAHATLATTI -

" Rıza hoca keşke Şenol hoca gittikten sonra gelseydi belki çok yol almıştık. 2 hafta daha kaybedeceğiz. Rıza hoca takımın başında olduğu için mutluyum. O gelene kadar yurt içi ve dışı görüşmelerini yaptım. Şov olsun diye x hocayı alalım düşüncesinde olmadık. Rıza hocamın takımın başında olması bizi hoca konusunda rahatlattı." dedi.

- SPORTİF DİREKTÖRLÜK GÖREVİNİ MEHMET ÖZDİLEK YAPACAK -

" Mehmet Özdilek'in gerçek anlamda sportif direktörlük yapması için elimden gelen desteği vereceğim. Hem bizimle, hem de hoca ve futbolcularla olan ilişkisinde faydalı olacaktır. Futbol şubesine baktığım dönemde 17-18 saat oralarda oldum. Bu noktada tabii ki yönetimi temsilen bir isim olmalı. O görevide sayın Özdilek yapacak." dedi.

- ACİL ÖDENECEK BİR ŞEY YOK DENİYOR -

" Acil ödenecek bir şey yok deniyor. Girince göreceğiz. Rıza hocanın raporu doğrultusunda boşaltmaları yapacağız. Belki maliyetten hoşlanmayacağız ama bunu yapmak zorundayız." dedi.

- KARTAL YUVALARINI TEKRAR ELDEN GEÇİRECEĞİZ -

" Beşiktaş'ın borcu bir tek bizim camiada konuşuluyor. Rakipler de aynı borçlar içerisinde. Diğerleri transferleri yapmıyor mu? Biz de yapacağız. Aradaki makasın açılmasının sebebi budur. Küçülerek hiç bir sektör büyümez. Daha da büyüyeceğiz. Marka değerini arttıracağız. Kartal Yuvalarını tekrar elden geçireceğiz. " dedi.

- TALİSCA'DAN DAHA İYİLERİ VAR -

"Talisca'dan daha iyileri var. Taraftarımız içini rahat tutsun" dedi.

- RAMOS TRANSFERİNİ YAPARDIM -

" Stoper ihtiyacı olduğu için Ramos transferini yapardım. Camia ve taraftarda mutlu olurdu. " dedi.

- BEŞİKTAŞ TARAFTARININ HAKKI DEĞİL Mİ? -

" Beşiktaş taraftarının hakkı değil mi? Futbola popülist yaklaşıyor deniyor. Stopere ihtiyaç vardı. " dedi.

- MALİ GENEL KURULDA GÖRECEĞİZ -

" Tüpraş gelirlerini bir ihtiyaç varsa kullanmışlardır. 3 yıllık sponsorluk geliri var diye yönetime talip olmadım. Zamanında da kırdırıldı. Mali genel kurulda göreceğiz" dedi.

- KİMLE OYNAYACAĞIZ -

" Afrika kupasına 8 tane futbolcu gidecek. Kimle oynayacağız. Kadro mühendisliğinde hata var." dedi.

- 10 NUMARA VE STOPER İHTİYACIMIZ VAR -

" 10 numara, stoper ihtiyacımız var Belki bir kanat olabilir. " dedi.

- ŞAN ÖKEN'İ BEN YENİLEMEK İSTEDİM -

" Şan Ökten'i ben yenilemek istedim. Olmadı. Ondan sonra başımıza gelen geldi ve araya ayrılık girdi. O şekilde de kalmış. 10 sene olmuş. Gelince yapacağım. Çizilmiş projesi var. Oranın izni alındı. Orası şuanda ruhsat aşamasında. Ruhsatı aldığımız andan itibaren başlarız. " dedi.

- OLMAYACAK İŞLERİ PROJE DİYE ANLATMANIN AMACI YOK -

" Dün ve bugün stadın mimarıyla görüştüm. O açığı kapatmamızın imkanı yok. Rüzgar akışını sağlamak için bırakılmış. Komple çatı kalkarsa, yerine yeni bir çatı konabilir. Anıtlar Kurulundan izinler alacak. Olmayacak işleri proje diye anlatmanın amacı yok. 52 bine gelecek çalışmaları yapıyoruz. " dedi.

- HASAN BEY YANLIŞ HATIRLIYOR -

" Toplantıda saydığı yerlerin çoğu Gençlik ve Spor bakanlığının. Hasan bey yanlış hatırlıyor. Akatlar, Gençlik Spor Bakanlığından kiralanmış. Süleyman Başkan hakikaten büyük işler yapmış. Ümraniye'nin tapusunu alacağız. Application ile Beşiktaş'ın borcu ödenmez. Bu daha önce denendi. Daha somut projelerimiz olacak. 25 milyon Dolarlık sistemi kurmanın da bir maliyeti var. Böyle bir dünya yok. Senede 25 milyon getiren application var mı soracağım. " dedi.

- PROJENİN DEVAMINI GETİRMELERİNİ İSTEDİM -

" Ben futbol şubesine 2010 senesinde başladığımda, sahaların elden geçirilmesini ve ek saha olmasını istemiştim. Bununla ilgili projelerde var. Çebi ile seçime girdiğimde onu açıkladım. Akademideki arkadaşlar da hazırlamışlar. Seçimden sonra sayın başkana gittim ve projenin devamını getirmelerini istedim. İçerideki parayı buraya aktarın ve yapın dedim. Yapmadılar. " dedi.

- YÖNETİM KURULUNDA GÜÇLÜ İSİMLER OLACAK -

" Yönetim kurulunda güçlü isimler olacak. İyi profesyoneller de olacak. İş adamları da olacak. Metin Keçeli ikinci başkanımız olacak." dedi.

- BEŞİKTAŞ İÇİN HERŞEYDEN VAZGEÇERİM -

" Ben ikinci başkanken de TJK Başkanıydım. Kimse o zaman konuşmadı. Ben bir şeyleri beceremiyorum dediğim an Beşiktaş için herşeyden vazgeçerim. Tanıtımda 3-4 büyük Holding de yönetici. Onlardan vazgeçecek mi? Algı operasyonunda iki tane şey var. Biri Matruşka, diğeri de TJK. " dedi.

- HASAN ARAT'DA BİR PROJE GÖREMEDİM -

" Hasan Arat'da bir proje göremedim. Siz görebildiniz mi?" dedi.

- SERHAN ÇETİNSAYA FAYDALI İŞLER YAPABİLECEK BİR GENÇ KARDEŞİMİZ -

" Serhan Çetinsaya faydalı işler yapabilecek genç bir kardeşimiz. Projesini paylaştı. Pazartesi günü o proje ile ilgili daha sıkı görüşmelerimiz olacak. Application ile camianın karşısına çıkmayacağız. İnanmadığım ve yapamayacağım hiç bir projeyi seçim için sunmam. Bana bir tane biten proje söyler misiniz? "dedi.

- TFF BAŞKANINA ZİYARETİ YAPARIZ -

" Şampiyon olduğumuz sene de önümüzü kesmeye çalıştılar. Biz birbirimiz ile uğraşmaktan dışarı ile uğraşmaya vakit bulamıyoruz. Bunları önleyeceğiz. Geçmişte TFF ile mücadelemden dolayı stat da maç izleyemedim. Rakip takımlarla da verdim. TFF Başkanına ziyareti yaparız. Camiadan özür dilemezse o stada giremez." dedi.

- OKULA GİDEN ÇOCUKLAR FORMASINI GİYECEK -

" Türkiye'de ilk 25 bin kişi toplayan kulüp hangisiydi? Bizden sonra moda oldu. Quaresma imza töreninde 25-26 bin kişi vardı. Bu camia bunları hakediyor. Okula giden çocuklar formasını giyip, o forması ile gezecek duruma getireceğiz" dedi.

- CANDAŞ TOLGA IŞIK'DA ZAMAN ZAMAN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYOR -

"İletişim son yılların en kötü durumunda. Çalışmalarımız sürüyor. Bir an önce tüm birimlerin birbiriyle iletişimini, sonra camiamızın kulüple olan iletişimini çözmemiz lazım. Bugün bu noktada olmanın sebeplerinden biri de iletişimdir. Candaş Tolga Işık'da zaman zaman yardımcı olmaya çalışıyor. İnşallah seçildikten sonra en kısa sürede bu işi düzelteceğiz." dedi

- AMATÖRLERE SPONSORLUK ŞART -

" Basketbolda güzel takım yaptığınızda başarı görebiliyorsunuz. Amatörlere sponsorluk şart. En azından kendi kendine idare edecek şekle getirirsek hepsi başarılı olur. " dedi.

- TRİBÜNLERDEN BİR TANESİNİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GÖRE FİYATLANDIRACAĞIZ -

" Bilet fiyatları konusunda taraftarlarımız haklı. Bir Üniversite öğrencisi bu fiyatlarla nasıl maça gelebilir? Bilet fiyatlarına bağlı boşluklar var. Tribünlerden bir tanesini Üniversite öğrencilerine göre fiyatlandıracağız. " dedi.

- BAŞKANI GENEL KURUL SEÇER -

" Çok güzel geri dönüşler alıyorum. Kongre yapısını iyi tanıyorum. 2 defa seçime girdim. İnsanlardan gelen güzel sözleri görüyorum. Belki sosya medyada güzel anketler çıkmıyor. Başkanı Genel Kurul seçer. Sosyal medya ile seçim yapılsaydı adaya gerek yoktu. Ben bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum" dedi.

- EN BÜYÜK ETKEN BU SOSYAL MEDYADIR -

" Tribünlerinde yönetimle camia ile ters düşmesindeki en büyük etken bu sosyal medyadır. Kötü giden bir şeye gaz döküldü" dedi.

- BU KÖTÜ HAVA DAĞILIR -

" Biz de camia olarak alkışlarla gönderdiğimiz başkanlar oldu mu? O yüzden insanlar maça gelmiyor. İnşallah herkes bir araya gelerek bu kötü hava dağılır. " dedi.

- KENDİMİ DENETLETTİRİRİM -

" Her gelen birbirinden hesap soruyor. Ben başkanlık yaptığım her yerde seçimden önce kendi dönemimi profesyonel firmaya denetlettiririm ve masanın üzerinde bırakır seçime öyle giderim. Yaptırdıysa sayın Çebi masanın üstüne koyar. Ben bu 18 ayı yaptıracağım. En azından nereden ne aldığımı bileyim. Seçildikten sonra gideceksem kendimi denetlettirip masanın üstüne koyarım. " dedi.

- KİMSE KİMSEYE BEDAVA OYUNCU VERMEZ -

" Kulüp başkanlarının arkadaş olması ile bu işler yürümüyor. Ben arkadaşlarımı sayarsam sonu gelmez. Bu çalışmayla olur. Kimse kimseye bedava oyuncu vermez. Taraftarımız ve camiamız içini rahat tutsun. Bu kulübün parasını boşa harcamam. Türkiye'de gururla gezecekleri bir takım yaratacağız. Bu benim hayalim" dedi.

- BUNLAR NOKTA ATIŞI YAPILARAK HALLEDİLECEK İŞLER -

" Rahmi bey ve Tevfik bey ile aramız iyi. Seçimler bittikten sonra görev biraz daha Tevfik ağabeye düşüyor. Onunla bu anlamda güzel çalışacağız. Amatör şubelerin eksikleri var. İyi yapılan şeyler de var. Bunlar nokta atışı yapılarak halledilecek işler." dedi.

- HİÇ BİR ZAMAN CAMİADAN KÜSÜP GİTMEDİM -

" Ben 2 defa seçime girdim. Genel Kurul uygun görmedi. Hiç bir zaman camiadan küsüp gitmedim. Maçlara geldim. Yine locam oldu. İçinde bulunduğumuz devre çok önemli. Bu görevi istiyorum. Beşiktaş'ı hayalimizdeki noktaya getirmek için çalışacağım. Bunu bilsinler" dedi.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 15 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Fenerbahçe 13 11 1 1 24 34
2 Galatasaray 13 11 1 1 18 34
3 Beşiktaş 13 8 1 4 5 25
4 Yukatel Adana Demirspor 13 6 5 2 11 23
5 Trabzonspor 13 7 2 4 7 23
6 MONDİHOME KAYSERİSPOR 13 6 5 2 4 23
7 BITEXEN ANTALYASPOR 13 5 4 4 4 19
8 Kasımpaşa 13 5 3 5 -4 18
9 Çaykur Rizespor 13 5 3 5 -6 18
10 Atakaş Hatayspor 13 4 5 4 3 17
11 Ankaragücü 13 4 4 5 0 16
12 EMS YAPI SİVASSPOR 13 3 6 4 -4 15
13 Gaziantep FK 13 5 0 8 -6 15
14 VavaCars Fatih Karagümrük 13 3 5 5 2 14
15 Tümosan Konyaspor 13 3 4 6 -5 13
16 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 13 3 4 6 -13 13
17 Rams Başakşehir 13 3 3 7 -5 12
18 Corendon Alanyaspor 13 2 4 7 -12 10
19 Yılport Samsunspor 13 2 2 9 -11 8
20 İstanbulspor 13 2 2 9 -12 8

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.