REKLAM

Serhan Çetinsaya'dan Ramos, Stat sponsorluğu, Beşiktaş Köyü projesi açıklaması!

6

Eski Beşiktaş Asbaşkanı Serhan Çetinsaya basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Serhan Çetinsaya'dan Ramos, Stat sponsorluğu, Beşiktaş Köyü projesi açıklaması!

İşte o açıklamalar;

- BEŞİKTAŞ'TA YAPTIĞIMIZ İŞLER KONUŞULSUN İSTEDİM -

"İstifa kültürünü o kadar unutmuşuz ki, hakkımda çok şey yazıldı, çok fazla yanlış bilgi dolaştı. Ben de basın toplantısı düzenlemek istedim. Ben zaten camianın içindeydim. 2019 yılının ekim ayındaki seçimin ardından zaten icra kurulu üyesiydim. Temmuz 2020 yılında kadın basketbolundan sorumluydum. Mayıs 2022'de yeni yönetimde yer aldım. Uzunca süredir üzernide çalıştığım, Beşiktaş'ın tüm borçlarını sıfırlamaya yönelik bir proje üzerinde çalıştım. Yönetime girme hayalim de bundan dolayıydı. Yatırımlar ve gayrimenkullerden sorumluydum. Hepimiz buraya hizmet etmeye geliyoruz. Beşiktaş'ta yaptığımız işler konuşulsun istedim." dedi.

- TESİSLERİMİZİ KAYBETME RİSKİMİZ YOKTUR -

"Gayrimenkuller konusunda geçmiş dönemde Beşiktaş'ın kaybetmeye yüz tutmuş dosyaları vardı. 20 yıldır kanayan yaramız olan Nevzat Demir Tesisleri'nin problemini çözdük. Bu benim için 10 transfere bedel bir projeydi. 20 milyona yaklaşan bir borcumuz vardı. Tatmin edici bir seviyede indirim alıp 120 ay yapılandırdık. Ömür boyu tesislerimizi kaybetme riskimiz yoktur." dedi.

- BEKLEME VE TAKİPSİZLİK BÜYÜK BİR SORUN -

"Pendik'te denize sıfır bir arsa temin ettik ve kürek şubemizi yeniden hayata geçirmek istedik. Bunun yanında Beşiktaş'a ciddi gelir sağlamasını hedeflediğimiz yelken sporunu burada yapmak için harekete geçtik. Yakında sonuçlanacaktır.
Beşiktaş'ta kronik bir mesele söz konusu. Bekleme ve takipsizlik büyük bir sorun. Fulya AVM'yi söyleyebilirim. Açıldığı günkü hedeflerine ulaşamadı. Biz görevden ayrıldıktan sonra da buranın sürdürülebilir olması için profesyonel şirketlerle görüştük." dedi.

- SPOR KAFESİ YAPMAYI DÜŞÜNMÜŞTÜM -

"2009 yılında Akatlar'da bir büfe işletmecisine yıllık 30 bin liraya veriyoruz. Birinci yılın sonunda sözleşmenin bitmesiyle birlikte, farkında olunmadığından sebep aynı sözleşmesiyle buralara kadar gelmiş. Bugünün enflasyonuyla pul parası kadar kalmış. Bu kişiyle görüşüp yeni sözleşmeyi konuştuk. Şimdi başka birisine verilecek burası. İlerleyen süre için Akatlar'da büyük bir projlem var. Burası 2-3 branşa hizmet etmenin dışında atıl kalıyor. Buradaki Kartal Yuvası da çok çalışmadığından dolayı, amatör branşların ürünlerinin de satılacağı bir spor kafesi yapmayı düşünmüştüm. Belki ileride yapılır." dedi.

- BEŞİKTAŞ'IN SIRTINDAN GEÇİNMEYİ BIRAKMAMIZ LAZIM -

"Fulya'daki benzin istasyonu kendimi bildim bileli kanayan bir yara. Bu işletme aylık 90 bin lira ödüyor. Çevresindeki genişlemelerle, belki bize ödediğinin 2-3 katını kazanıyor. Devam eden davalar var. Beşiktaşlı olup Beşiktaş'a dava açmak ne kadar doğru bilmiyorum. İBB tarafından Beşiktaş Belediyesi'ne, buradan da kulübümüze verilen bir alan Çilekli. İmar planlarında burası spor ve turizm alanı görünüyor. Zamanında burada kolej hayata geçirilmiş. 5 yıldır kolej olarak faaliyet gösteren kurum, Beşiktaş'a kira ödemiyor. Beşiktaş'ın sırtından geçinmeyi bırakmamız lazım. Beşiktaş halkın takımı. Alan değil, veren olun." dedi.

- NEVZAT DEMİR, HİÇ BİR KONU KONUŞMADAN 400 BİN DOLAR VERDİ -

"Beşiktaş'ta alışılagelmiş bir hantal düzen var. Nevzat Demir Tesisleri'nin geriye doğru büyümesi için uzun süredir yazılıp çizilen konular var. Ben 2020 yılında burasıyla ilgili bir proje çalıştım. Bu projenin o dönemde maliyeti 8 milyon liraydı. 19 yaş altı takımını A takıma yaklaştırmak istiyorduk. Bugün geldiğimiz noktada maliyetlerin artmasıyla 60 milyon liranın altına yapamayız. Bu konuyla ilgili görüşmeye gittiğimiz büyüğümüz Nevzat Demir, hiç bir konu konuşmadan 400 bin dolar verdi. Onun verdiği parayla altyapı için sahayı yaptık." dedi.

- BEŞİKTAŞ'IN TÜM FİNANSAL BORÇLARINI TEMİZLEYECEK -

"Bu borçlarla ve gelen spor yasasıyla birlikte bu iş, yönetilebilir bir noktada değil. İstanbul'un kuzeyinde bir proje gerçekleştirdik. 15 Haziran 2022'de başladık. Bu proje, Beşiktaş'ın tüm finansal borçlarını temizleyecek noktaya getirecek. Son onay süreçlerine gittiğimizde 6 Şubat'ta deprem oldu. Sonrasında da seçim sürecine girince projenin onayı da biraz yavaşladı. BJK Plaza, 2025 yılına kadar güçlendirme çalışması yapılıp 5 yıldızlı güzel bir otel olacak."

- BEŞİKTAŞLI DOĞRULUR VE BEŞİKTAŞLI ÖLÜNÜR -

"Ben Beşiktaş'a veda etmiyorum, mevcut yönetim kurulundan ayrılıyorum. Beşiktaş, veda edebileceğiniz bir yer değildir. Beşiktaşlı doğulur ve Beşiktaşlı ölünür." dedi.

- RAMOS VİZYON PROJESİYDİ -

 "Sponsorluk, benim asli görevim değildi yönetimde. Görev dağılımları vardı. Keza transfer de benim asli görevim değildi. Bazısı oldu, bazısı olmadı. Ramos'un Beşiktaş'a kazandırılması, bir vizyon projesiydi. Çok çalıştık, anlaştık, sonrasında olmadı. Kısmet değilmiş, sağlık olsun. Beşiktaş taraftarı olarak onu tribünde izlemeyi çok isterdim. 18-19 gün kendisine Beşiktaş'ı anlattık. Para, tamamen ikinci plandaydı." dedi.

- 18-19 GÜN BEŞİKTAŞ'I ANLATTIM -

"Sergio Ramos'a 18-19 gün Beşiktaş'ı anlattım. Etkileme noktasında neler yapabileceğimizin listesini çıkardık. Para ikinci plandaydı. 27 Milyon € net teklifi vardı adamın, o teklifi değerlendirmedi bile..." dedi.

- RAMOS İÇİN 6 KULÜP YARIŞTI -

"Sergio Ramos için 6 kulüp yarıştı. Galatasaray da bu yarışın içindeydi. İkna etme noktasında ilk başladığımızda, Şampiyonlar Ligi'nde oynamayan bir takımda olması söz konusu dahi değildi. İlhan Mansız'ın desteğiyle, Guti'ye ulaşmamız, onun da Guti'yi ikna etmesiyle ciddi bir ön adım attı. Gökhan Töre de dahil oldu sürece. Gökhan Töre'nin şahsi antrenörüyle, Sergio Ramos'un şahsi antrenörü aynı kişi. Beşiktaş'a gelmeye yeşil ışık yakmasıyla para konuşmaya başladık. Ramos'un önceliği para değildi. Öncesinde para konuşmadık." dedi.

- 1+1 YILLIK SÖZLEŞMEYDİ -

 "Sevilla'ya gitti adam, 1-1.5 milyon € maaşa anlaştı deniyor ama söz konusu değil bu rakam. Bizim önerdiğimiz rakamın altına imza attı. Niye? Adam atasına, dedesine söz vermiş. Doğduğu topraklara vefasını göstermek için geri dönmüş. Sergio Ramos ile anlaşmamız, kapalı 2 yıl kontrat istemesine rağmen 1+1 yıllık sözleşmeydi. Birinci yılın sonunda Beşiktaş'ın 15 Haziran 2024'e kadar bildirmesi kaydıyla tek taraflı fesih hakkı vardı. Bu işin fesih tarafı. Birinci yılın sözleşme maddeleri, ikinci yıla nispeten mali açıdan bir tık daha fazlaydı." dedi.

- CAMİANIN BABASININ GELECEĞİ DÜŞÜNME ZORUNLULUĞU VARDIR -

"Buradaki anlaşmanın bize yansıyacak tarafı şu şekilde; 4 + 1 + 6 + 3 + 500. Bunları anlatayım. 4 Milyon € şahsın kendisine, 1 Milyon € serbest olduğu için oradaki imza parası, 6 Milyon €'yu Beşiktaş Kulübü olarak değil... 6 Milyon €'luk ulusal ve uluslararası reklam filmi çekilmesini taahhüt ediyorduk. Bu noktada çekincelerimiz oldu. 6 Milyon €'luk sponsor bulamazsak bu parayı kimin ödeyeceği düşünülerek başkanımızın kararıyla transferden çekildik. Camianın babasının geleceği düşünme zorunluluğu vardır, doğrudur. Yüzde 100 hak veriyorum." dedi.

- 3 FİRMADAN ÖN ONAY ALDIK -

"Bu sponsorlar noktasında sadece 6 gün çalışabildik. 3 firmadan ön onay aldık. Haziran 2024'e kadar vaktimiz olduğunu, Ramos'un uluslararası olduğunu, Ramos'un takipçi sayılarını falan düşünürsek... Pazarlama ekibimizle çalışıp yönetime sunum yaptık. Ramos'un sosyal medyadaki tek bir gönderisinin değeri 242 bin €. 3 tane Türkiye'de hizmet eden uluslararası ajansın bize ilettiği ortalama rakam. 6 Milyon €'luk reklam rakamının kolaylıkla bulunulabileceğini düşünüyorduk." dedi.

- BEŞİKTAŞ'A HAYIRLI OLSUN CEVABINI ALDIK -

"Sürece ağabeyi Rene ile başladık. Ara bulucu menajer ile devam ettik, Nima. Kopenhag'ta yaşıyor. Gökhan Töre harici bildiğim kadarıyla Emre Mor'un da temsilcisi. Rene kestirip atıyordu, bunaltıyordu. Bir yere kadar Nima ile devam ettik. 21 ya da 22 Ağustos, pazartesi akşamıydı. Biz transferde olumlu haberi aldık. 'Beşiktaş'a hayırlı olsun' cevabını aldık. Menajerlik şirketine ödenecek paranın vadelerini bile konuştuk." dedi.

- 25 GOL ATACAĞINA İNANIYORDU -

"Ara bulucu menajerlik sözleşmesi, bağlı olduğu ağabeyinin şirketi, imaj hakları sözleşmesi, sporcunun sporculuk sözleşmesi. 4 sözleşmeyi de avukatlarımız aracılığıyla hazırlayıp kendilerine yolladık. Madrid'in 90 km güneyinde yaşadığı evi var, oraya davet edildik. Geri kalan prosedürler ve şahsı Türkiye'ye getirmekti. 37 yaşında biri ama yaptığı idman temposunu izleyin. Süper Lig'in ilk 3'ünde olurdu kondisyon olarak. 4 sayfayı bulan bir win-win bonusları da vardı. Uzunca bir süre 25 gol üzeri atarsa kaç para vereceğimizi tartıştık. 25 gol atacağına inandığı için oradaki parayı yüksek istedi." dedi.

- BAŞKANIMIZIN SÖYLEDİĞİ, 50 MİLYON EURO DOĞRU -

"Başkanımızın söylediği, 50 Milyon €'ya yaklaşan maliyet doğru. Bizim değil ama sponsorların kasasından çıkacak ve bizim bulmakla zorunlu olduğumuz bedel, kişinin 2 yıl boyunca 40'ar maça çıkması, sakat olmaz, 20'şer gol atar, Konferans'ta final oynarsak, vergiler ve her şey dahil 48.4 Milyon € maliyeti olacaktı. Bu maliyetin belirli bir kısmı Beşiktaş'ın üzerinde kalmayacaktı. Belirli bir kısmın varyasyonları vardı." dedi.

- BAKHTİYOR'U ÇOK ZOR BİR KULÜPTEN ALDIK -

"Bakhtiyor Zaynutdinov'u çok zor bir kulüpten aldık. Lakin Bakhtiyor transferinde aslan pay benim değil, Ceyhun Kazancı'nındır. Herkesin hakkını teslim etmek lazım. Ceyhun yemeği hazırladı, pişirdi, ben en son tuz attım." dedi.

- GÖZDEN KAÇMIŞ OLARAK DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM -

"Bahktiyor ile bir fotoğraf vardı, sonra ben paylaştım. Gözden kaçmış olarak değerlendirmek istiyorum." dedi.

- EN ŞEFFAF ŞEKİLDE ANLATTIM -

"Sergio Ramos'u 1 yıl oynatırsak ve ikinci yıl öncesi feshedersek 8 Milyon € maliyeti olacaktı. Küçük pazarlama teknikleri ile 5.67 Milyon € Ramos üzerinden para kazanacaktı. Beşiktaş'a maliyeti 3 Milyon € olacaktı. Çok yüksek bonuslar hariç. Kişi 25 gol attığında 3 Milyon 600 bin € olacaktı. Stoperiniz 25 gol atıyorsa Konferans'ta final oynarsınız. Gibi gibi... Elimden geldiğince en şeffaf şekilde anlatmak istedim size." dedi.

- HEYECANIMA YENİK DÜŞTÜM -

 "Malum Galatasaray maçı sonrası bir paylaşım yaptım. Bu paylaşım Beşiktaş efendiliğine yakışmadı. Hakkınızı helal edin. Heyecanıma yenik düştüm. Galatasaray büyük bir camiadır, helalliğimi almak isterim." dedi.

- GAZPROM İEL SON NOKTAYA GELDİK -

"Kum saati, heyecanımın yansımasıydı. Türk spor tarihinin gelmiş geçmiş en büyük sponsorluk anlaşmasını yaptık. Gazprom ile son noktaya geldik. Rusya'da siyasi bir kriz var. Gazprom da bir devlet şirketi. Görüşmeler, Aralık 2022'de başladı. Tek amacım vardı, 'En fazla biz aldık' demekti. Olmadı, uğraştık, çalıştık. Bazen olmayınca olmuyor. Ben de çok üzüldüm. Nasip, kısmet diyeceğiz." dedi.

- ARKA PLANDA HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ -

"Geçen hafta istifam kabul edildi. Bazı kırgınlıklarım var. Başkana rica ettiğim tek konu, Beşiktaş'a arka planda hizmet etmem için yolumu açmasıydı. O da beni kırmadı, sağolsun. Arka planda hizmete devam edeceğiz. Ben görevden ayrıldıktan sonra stada gelemeyen yöneticiler gibi olmak istemedim. İçeride bazı dedikodular oldu, lakin başkanımız neşteri ortaya koymuştur. Emin olmadığımız şeyleri konuşmak bize yakışmaz. Herkesle sarılarak ayrıldım. Bu sadece yönetimden ayrılış, Beşiktaş'tan ayrılış değil. Belli mi olur belki ileride çok daha büyük bir hayalle karşınıza çıkarım." dedi.

- BEŞİKTAŞ'IN BORCUNU SIFIRLAYACAK BİR PROJE -

"Beşiktaş'ta tek yumruk olarak takip etmek zorunda olduğumuz bir proje bu. Yüzde 80'ini şahısların oluşturduğu, yüzde 20'sinde kamunun hissedir olduğu bir alan. 954 dönümde, 24 saat kendi kendine yetecek ekolojik bir kasaba burası. Bu proje gerçekleştikten sonra Beşiktaş'ın kasasına net kalacak para, 220 milyon dolardır. Beşiktaş'ın borcunu sıfırlayacak bir projedir. Beşiktaş'ın borcu devlete. Devletimizin yardımıyla geliştireceğimiz projeyle zaten devlete olan borcumuzu ödeyeceğiz. Bankalar konsorsiyumunda yapılandırmayı yaptık ama kör topal ilerliyoruz. Maalesef ekonomik parametreler bu şekilde devam ederse, önümüzdeki senelerde durum biraz karanlık olacaktır." dedi.

- GAZPROM İLE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR -

"Gazprom ile görüşmeler devam ediyor, tıkanmadı. Bugün Rusya Futbol Federasyonu Başkanı'ndan gelecek bir haber var. Lakin ben sürecin çok sağlıklı bir vaziyette ilerleyebileceğini düşünmüyorum." dedi.

- BUKET KONUSU DOĞRU -

 "Rashica'nın transfer videosunda çiçek buketi konusu doğru. Ramos gelseydi, o boş sandalyeyi dolduracaktı. O videonun kronolojisi, bu şekilde ilerleyecekti." dedi.

- BAŞKANLIK DÜŞÜNMÜYORUM -

 "Bir Beşiktaşlının, Beşiktaş Başkanlığı hayali olmasından daha doğal ne olabilir. Her Beşiktaşlı bunu ister. Benim de böyle bir hayalim var ama önümüzdeki 5 sene içerisinde bunu düşünmüyorum. Görevde bir başkan varken seçim konuşmak saygısızlıktır." dedi.

- BEŞİKTAŞ BAŞKANININ ALEYHİNE BENİM AĞZIMDAN SÖZ DUYMAYACAKSINIZ -

"Başkanımız, camianın babasıdır. O gün yeri gelmiştir ve o şekilde konuşmuştur. Biz küçükler olarak, 'Kol kırılır, yen içinde kalır' demek zorunda kalabiliriz. Görevde olan bir Beşiktaş başkanının aleyhinde hiçbir zaman benim ağzımdan bir söz duymayacaksınız." dedi.

- SEÇİMDE BEN ADAY OLMAYACAĞIM -

"Mayıs 2025'teki seçimde ben aday olmayacağım." dedi.

- MEVCUT KIRGINLIKLAR BEŞİKTAŞ BAŞKANININ ŞAHSINA DEĞİL -

"Mevcut kırgınlıklar Beşiktaş başkanının şahsına değil, süreçle alakalı kırgınlıklar. Bunu da çok büyütmemek lazım.
Seçimli bir olağanüstü kongre yapılması ya da yapılmaması gerektiğini söyleyecek konumda değilim. Ancak herkesin bildiği bir gerçek var, 11 şubeniz olsa da futbol takımının başarısına endeksli bir durum söz konusu." dedi.

- BAŞKANIN KIRGINLIKLARIMI ANLADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM -

Bir futbolcunun transferinin olmaması, istifa sebebim değildi. Bu sadece dolu olan bardağa atılan son damlaydı. Başkanımızla geçenlerde baş başa bir yemek yedik. Onun da istifa sürecimdeki kırgınlıkları anladığını düşünüyorum. Ramos transferiyle 18-19 gün uğraşınca belki de fazla doldum. Çocukluğumdan bu yana en büyük hayalim Beşiktaş yöneticisi olmaktı. Ben en büyük hayalimden vazgeçtim. Bu durum duygusal olarak zaten çok önemli bir karardı. Belki ilerleyen günlerde bu karardan dolayı üzülecek miyim, pişman olacak mıyım bilmiyorum. Bugün bu olması gerekiyordu ve bu oldu.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 6 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 35 31 3 1 64 96
2 Fenerbahçe 35 28 6 1 58 90
3 Trabzonspor 35 18 4 13 13 58
4 Rams Başakşehir 35 16 7 12 10 55
5 Beşiktaş 35 16 6 13 6 54
6 Corendon Alanyaspor 35 12 13 10 3 49
7 Kasımpaşa 35 14 7 14 -6 49
8 Çaykur Rizespor 35 14 7 14 -7 49
9 EMS YAPI SİVASSPOR 35 12 12 11 -9 48
10 BITEXEN ANTALYASPOR 35 11 12 12 -4 45
11 Yukatel Adana Demirspor 35 10 14 11 3 44
12 Yılport Samsunspor 35 11 9 15 -5 42
13 MONDİHOME KAYSERİSPOR 35 11 11 13 -9 41
14 Ankaragücü 35 8 15 12 -3 39
15 VavaCars Fatih Karagümrük 35 9 10 16 -2 37
16 Tümosan Konyaspor 35 8 13 14 -14 37
17 Gaziantep FK 35 9 8 18 -15 35
18 Atakaş Hatayspor 35 7 13 15 -10 34
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 35 8 9 18 -31 33
20 İstanbulspor 35 4 7 24 -42 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.