REKLAM

Başkan Çebi'den Fikret Orman'a sert sözler! Çebi, bağış kampanyası yapılacağını açıkladı!

2

Beşiktaş Kulübü, 2020 Yılı 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı yapıldı.

Başkan Çebi'den Fikret Orman'a sert sözler! Çebi, bağış kampanyası yapılacağını açıkladı!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

İşte Başkan Çebi'nin yaptığı açıklamalar:

-Profesyonellerimizi oradan tercih ederek devam etmeyi planlıyoruz-

"Bundan sonra özümüzle, profesyonellerimizi de oradan tercih ederek devam etmeyi planlıyoruz. Amatörlere karşı sempatimi kimseyle tartışmak istemiyorum ama gelir gider dengesinini ayarlamamız gerekiyor."

-Sporcuların nerede spor yaptığını gördüğümüzde çok üzüldük-

"Her şey yapılmış gibi görünse dahi bünyemizdeki sporcuların nerede spor yaptığını gördüğümüzde çok üzüldük. Stadımızda uygun olan bölümlere onları taşıdık. İnşallah başarılı olduklarını da göreceğiz."

-Futbol takımımızda toparlanma başladı-

"Futbol takımımızda toparlanma başladı. Dik oynayan ve kenetlenmiş bir takım görmek beni sevindirdi."

-TFF GÖRÜŞMESİ-

"TFF, hakemler ve yazdıklarımız, aldıklarımız cevaplar var. TFF'ye de söyledim; 'Artık yaşlı, algı yaratan hakemler istemiyoruz! Artık gençlerle yapalım bu işi. Yapacaksa bu hatayı gençlerimiz yapsın, eskileri bırakalım' dedim. Bu hakem camiasında ahbab çavuş ilişkisi vardır. Biri birine abi, öteki ona amca abi diyor. Babalar oğullar var. Garip bir ortam oluşmuş durumda hakem camiasında. Bunu değiştirmek gerekiyor. Yürümüyor artık bu düzen. Oralarda temaslarımız var, bizi dinliyorlar. VAR konusu var. Şeffaf olun. Şeffaf olmayan toplum mutlu olamaz. 'Açıklanamaz' diyorlar."

-IFAB raporu için baskı yapmaya devam edeceğiz-

"Göztepe maçında bir kural hatası vardı. IFAB'a bunun sorulduğunu ve rapor alındığını söyledi. IFAB'ın yazılı raporlarını istedik, bu konuda baskı yapmaya devam edeceğiz. Tahkim, inşallah hakkımızı iade edecektir, etmezse de artık futbol kanunlar sadece Tahkim ile bitmiyor"

-Fikret Orman açıklaması-

"Fikret Orman'la ilgili bildiğim ve bilmediğim şeyleri burada söylemek istemiyorum. Denetleme başladı, bu konuda sonuna kadar gitmek istiyoruz. Futbol AŞ'de ibra edilmedi. Bununla ilgili kızgın olduğunu anlamış bulunuyoruz. Bu konu şahsileştirilecek bir konu değil. Seninle benim aramdaki bir konu değil. Seninle, Beşiktaş arasındaki bir konu. İbra edilmemek dünyanın sonu değil."

-Şenol Güneş göndermesi-

"Ben sayın Abdullah Avcı'yı nerede eleştirdim, yöneticilerim de. Başarısızlıklar, talihsizlik diyelim, olmadı. Hocaya karşı herhangi bir şekilde tartışmışlığımız yok. Biz, Şenol Güneş yönetiminde şampiyonluğu kaybettiğimiz zaman Fikret Orman ve yönetimi tarafından Şenol Güneş'in hedef haline getirildiğini ve hocanın küstürüldüğünü zaten biliyoruz"

-Sen paranı 1 sene sonra aldın, ben 6 sene sonra aldım-

"Ben Futbol AŞ'den 2 milyonu Beşiktaş'a geçirmişim, oradan da paramı alıp gitmişim. Ben paramı aldım, çalmadım ki. Sen paranı koydun, 1 senede aldın. Ben 6 senede aldım. Ben her şeyin ödemelerini yaptım, bindiğim uçağa kadar. Biraz adaletli, vicdanlı ol. Duracağın yeri iyi bil."

-Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum-

"Bize burayı devretmeden neden kaçıp gidiyorsunuz? Neden kaçıyorsunuz? Sen benim iki milyon dolar aldığımı söylüyorsun. Giderken hangi yöneticinin tek kuruşu kalmış. Bu kulübün çayını içtiniz, özel jetine bindiniz bırakacak hiç mi 100 bin TL'niz yoktu? İşine bak. Çok üzgünüm. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum."

-Her yerde Yıldırım Demirören'den hesap soracağını söyledin-

"Geleneklerde geçmiş yönetimleri konuşmak diye bir şey yokmuş. Geldiğin gün, her yerde Yıldırım Demirören'den hesap soracağını söyledin. Bu örf, adetlere uygunsa benimki neden değil?"

-Benim gitmem için mobbing uyguladılar-

"Ben Ümraniye'de masamı topladığımı söylediler. Benim gitmem için mobbing uyguladılar. Ben namuslu bir adamım. Arkamdan küfrettiler. Orada mı oturmalıydım? Bu borç artarak devam edecek korkarım. Biz bunu çözeceğiz, o yüzden buradayız. Bu kulüp yaşayacak. Namusuyla, onuruyla... Beni terk ederseniz ben bir şey yapamam. Hep birlikte yapacağız, destekle."

-Transfer komitesi başkanı var ya Kanyon'da...-

"Ben Futbol AŞ'de yönetim kurulu üyesi olmamışım, kaçmışım. Sen transfer cambazı arkadaşını yapamamışsın, benden ne istiyorsun? Transfer komitesi başkanı var ya Kanyon'da orada burada oturan arkadaşın. Transferler ortada. Benden ne istiyorsun? Tüm Beşiktaşlılar, hepinizden özür diliyorum. Bir daha bu konuyu, mali kurul gelene dek ağzıma almayacağım. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum."

-Ali Koç başkanken sen de başkan değil miydin? Sen neden vermedin?-

"Ben gelmişim, para verecekmişim. Ali Koç vermiş. Ya Ali Koç rakip takımın başkanı, senin konun benimle. Ben Ali Koç değilim, beni ezmeye mi çalışıyorsun? Ali Koç başkanken sen de başkan değil miydin? Sen neden vermedin? Ayıp artık. Başını eğ, ettik bir halt de."

-Ben senin samimiyetine nasıl inanayım?-

"Hep birlikte sarılalım, seni de kucaklayalım. Bana bir mesaj gönderdi evet. 'Abi hayırlı olsun, emrindeyim' dedi. Bir-iki gün evvel akrabalarımı arayıp bu adama oy vermeyin diyorsun. Ben senin samimiyetine nasıl inanayım? Ben de cevap vermedim. Abi dediği insan onun namusudur. Abi dediği insana yöneticisinin küfür etmesine izin vermez."

-BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI DETAYLARI-

 "Güçlü olmak para mıdır ya? Ben paradan utandığım kadar hiçbir şeyden utanmıyorum. Programın yarısı güçlü başkan davul çaldı... Ya çaldım, ne yaptım ayıp mı ettim? Denetleme yapılırken bildiklerimi açıklamam. Biz de borç harç içindeydik diyor. Abi oldu Ahmet Nur Çebi. Yapmayın... O dönemde de ben ağladım, zırladım, söylendim... Beterin beteri varmış. O günkü yönetim kurulunun bıraktığı kredi 10 yıl vadeli. Her şey temlikli. Biletiniz, ön göğsünüz, bacağınız, tozluğunuz... Doğmuş, doğacak olan her şeyiniz. Bundan sonra her elde ettiğin geliri bana getireceksin diyor banka. Sözleşme böyle. Kartal Yuvası felaketin içinde yüzüyor. Hepsi temlikte. Elektrik parası için bile yok. O kendi dönemine ait 300 milyon TL'yi ödeyebilmek adına attı imzayı gitti. Peki sonra ne olacak burası? Biz bu şartlar altında burayı çeviriyoruz. Benim burada yazan alacaklı bir param var. Buradakilerin çoğu buradaki arkadaşlarıma ait.

-Bizim çıkabileceğimiz tek yol bağış kampanyası-

"Bizim çıkabileceğimiz tek yol bağış kampanyası. Hazırlık bitmek üzere, en kısa sürede huzuruna geleceğiz. Bir lira da bin lira da bir. Artık biz biriz. Futbol takımımızı da yüreği olan pırlanta gibi çocuklardan oluşturacağız. Beraber oluşturacağız. Şu anda Beşiktaş'ın tek bir çıkış yolu var; Bağış kampanyası! Herkesten destek bekliyoruz, 1 lira da değerli, 10 bin lira da değerli."

-Size söz veriyorum, başarılı olacağız-

"Biliyordun da geldin diyorlar. İyi olsaydı zaten gelmezdim ki. Ben bildiğimi inkar etmiyorum ki. Ben sizlerle birlikte yolda yürümeye karar verdiğim için konuşmak zorundayım. Ben kara tabloyu yaşadığım müddetçe bunu açıklayacağım. Ben bu süreci hatırlatmaya devam edeceğim. Biz başarılı olmayacağız demiyorum. Size söz veriyorum, başarılı olacağız. Yanımda olun yeter."

-Cenk Sümer'in bu işin içinde olmasını arzu ettim-

“Müsaade edin, ben çalışma arkadaşlarımla devam edeyim. Bir yanlış varsa hesabını ben size vereyim. Cenk Sümer bey, 7 yıl boyunca bu kulübün içerisinde. Katkı vermeye çalışmış, Futbol A.Ş. dinamiklerini ve SPK mevzuatlarını iyi bilmesi yönüyle bu işin içerisinde olmasını arzu ettim. Yanıldığımı da hiç düşünmüyorum. Seçil bey gibi de sabahtan akşama kadar 20 tane icra memurunu savuşturabilmiş CEO, bir daha bulamam. Dolaıyısyla müsaade edin, bu alışkanlık onda varken biraz daha değerlendirmeye çalışalım.”

-Hepimiz kızgınız, anlayabiliyorum-

“Zekeriya bey konusu gündeme geldi. Hepimiz kızgınız, anlayabiliyorum. Kendisiyle sürekli temas halindeyim. Beni dinleyen, anlayan, yönlendiren ve Beşiktaş adına üzüntü çektiği zamanlar olduğunu hissettiğim bir ağabeyimdir. Lütfen bu değerlerimizi korumaya çalışalım. Kedisiyle konuşmaya devam ediyorum, bilginiz olsun”

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 2 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 FATİH KARAGÜMRÜK 3 2 1 0 5 7
2 ALANYASPOR 3 2 1 0 4 7
3 GALATASARAY 3 2 1 0 4 7
4 ATAKAŞ HATAYSPOR 3 2 1 0 3 7
5 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR 3 2 0 1 2 6
6 GÖZTEPE 3 1 2 0 4 5
7 FENERBAHÇE 3 1 2 0 1 5
8 KONYASPOR 2 1 1 0 3 4
9 FRAPORT-TAV ANTALYASPOR 2 1 1 0 2 4
10 TRABZONSPOR 3 1 1 1 0 4
11 BEŞİKTAŞ 3 1 1 1 -1 4
12 SİVASSPOR 3 1 1 1 -1 4
13 KASIMPAŞA 3 1 0 2 0 3
14 HES KABLO KAYSERİSPOR 3 1 0 2 -3 3
15 GAZİANTEP 3 0 2 1 -2 2
16 ANKARAGÜCÜ 2 0 1 1 -1 1
17 GENÇLERBİRLİĞİ 2 0 1 1 -2 1
18 RİZESPOR 3 0 1 2 -3 1
19 1 DENİZLİSPOR 2 0 1 1 -4 1
20 20.YENİ MALATYASPOR 3 0 1 2 -5 1
21 2 BAŞAKŞEHİR FK 3 0 0 3 -6 0

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.