REKLAM

Ahmet Nur Çebi, Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı, basın toplantısı düzenledi!

19

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı, basın toplantısı düzenledi.

Ahmet Nur Çebi, Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı, basın toplantısı düzenledi!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı, basın toplantısı düzenledi.

İşte Başkan Çebi’nin yaptığı açıklamalar:

-Ahmet Çalık mesajı-

"Beşiktaş ile ilgili gündemde olan konularla ilgili sizlere açıklamada bulunacağım. Konyasporlu futbolcu Ahmet Çalık rahmetli olmuştur. Nur içinde yatsın, ailesine sabırlar diliyorum."

-Beşiktaş'ın şeffaf olmasına hassasiyet gösterdik-

"Birkaç konu var. İlkinden başlamak istiyorum. 25-26 Aralık tarihinde yaptığımız Genel Kurula katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Pandemi şartlarında orada olma cesareti gösterdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ın şeffaf olmasına hassasiyet gösterdik. Şeffaf olmaya devam edeceğiz. KPMG Raporu milat olmuştur. Bundan sonra Türk futbolu bu tip raporlarla desteklenmelidir."

-Sadece seçim tahahütümüz olmuştur-

"Bu bir hesap görme olayı değildir. Sadece seçim tahahütümüz olmuştur. Taraftarlarımızın da ısrarla talep ettiği bir raporu sizlere arz ettik. Sonucu neyse sonuna kadar gideceğiz. Türk adaletine güveniyoruz. Bizler de sonuna kadar takipçi olacağız. Kamuoyunun bilgisine arz etmek istiyorum. Beşiktaş'ın geleceği bundan fayda sağlayacaktır. Taraftarlarımız bize inansın"

-Bu tarihi kimse değiştiremeyecektir-

"Pandemi şartlarında geçen sene çok sevdiğimiz taraftarımızdan uzak olmamıza rağmen bir sezonda 3 kupa kazandık. Bu 3 kupa tarihimizde bir ilktir. Bunu yaşayanlar olarak gururluyuz. Teşekkür ediyoruz. Camiamıza hayırlı olsun. Benim için de tarihte gurur ifade etmektedir ve ailemle bu gururu ölene kadar yaşayacağım. Bunu ekip olarak yaşadık. Her ne kadar insanlar bunları 1-2 kişiye bağlasa da burada herkesin emeğinin olduğunu söylemek istiyorum. Kadınlarımız ile 4 kupa olduğunu da unutmayalım. Herkesin yapamaz dediği dönemde kupalar tarihe geçti ve müzemize konuldu. Bu tarihi kimse değiştiremeyecektir. 4 kupa Beşiktaş'ın hakkıydı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

-Bu işten kim menfaatlanıyor?-

"Hakemlerle ilgili özellikle belirtmek istediğim konu var. Sıkıntılı süreç hala devam ediyor. Geçenlerde yaptığım açıklamadan dolayı ceza aldım. Derdimizi nasıl anlatacağız, onu bulmakta zorlanıyorum. Ceza almak başkan olarak hoş bir şey değil. Ceza yöntemi ile bizler susturuluyorsak, işini ciddiyetsiz yapan hakemler  de cezalandırılmalı. Laf olsun torba dolsun diye 1 maç ceza verip diğer maçta onu onure ediyorsunuz kamuoyunu oyalıyorsunuzdur. 'Milleti kandıralım' diye ceza verilmez. TFF yönetiminin iyi niyetli olduğunu ben de biliyorum. İsteklerimiz çalışılmaktadır. Önümüzdeki sezon hakemlik konusunda minimize edileceğinden şüphem yok. Önümüzdeki seneyi kurtaracağız diye bu seneyi yoktan saymak olmamalıdır. Fenerbahçe Kulübü Başkanı, Galatasaray başkanı konuşuyor. Herkes hakemlerden şikayet ederken bu işten kim menfaatlanıyor? Menfaatlendiği iddia edilen biri varsa onlar da çıkacak 'Biz böyle bir şey istemiyoruz' demeliler."

-Bu saatten sonra Beşiktaş'a karşı yapılan hatada...-

"Türk futbolu için hakemlerin önemini biliyoruz. Adalet sahada hakem uygulamaları ile dağıtılıyor. VAR hakemleri olmaya başladı. Onların artık onu görmedim, bunu görmedim demeye hakkı yok. Sahadaki hakem hata yapabilir, VAR hakemi yapamaz. Yapıyorsa kasıtlı yapıyordur. Gençlere düdük verilsin dedik. Derbilerde yabancı hakem olsun dedik. Bunları dedik diye bazı arkadaşlar Beşiktaş'a zarar vermek mi istiyor? TFF'yi uyarıyorum. Bazı arkadaşların yürüyen düzene karşı isyan etmelerine isyan eden bir grup var. Bunları ortaya çıkaracaklar. Aksi halde bu müessese doğru çalışmaz. Bu saatten sonra Beşiktaş'a karşı yapılan hatada artık beni susturamayacaklarını bilmemeliler. İsterseler 1 yıl ceza versinler. Bunu da buradan ifade ediyorum"

-Ceyhun Kazancı artık Sportif Direktör olarak görev yapacaktır-

"Ceyhun Kazancı Futbol AŞ Genel Müdürü'dür. Önder hocamız teknik direktörümüzdür. Bu görüntü için kendilerine teşekkür ediyorum. Şu andan sonra kendisine Sportif Direktör olarak tanımlama yapıyoruz. 'Siz yöneticisiniz, futboldan ne anlıyorsunuz' diyorlar. Biz de bunu yapıyoruz. Buna rağmen eleştiri alıyoruz. Demek ki art niyet vardır. Ceyhun Kazancı camia için şanstır. Başarısını zaman içerisinde göreceksiniz. Özkaynak projesinine kendisi ile başladık. Kendisine güvenmelisiniz. Galatasaray Lisesi mezunu olduğu için eleştiriliyor. Üniversite için bir lise okumak zorundasınız. Kazancı ailesinin Beşiktaşlı olduğunu herkes biliyor. Bu konudaki eleştirileri çirkin buluyorum. Önemli olan Galatasaray Lisesi'nde Beşiktaşlı kalabilmektir. Futbolun içinde pişmiş kişiler en iyi kendini yetiştirmiş kişilerdir. Ceyhun bey de menajerlik yapmıştır. Boğaziçinden mezun olmuş bir arkadaşımızdır. Futbolun içinden geldiği için kendisini bu göreve getirdim."

-"HOCA İLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ" DİYORUM-

"Beşiktaş başkanı olarak 'hoca ile yolumuza devam edeceğiz' diyorum, hala 'Beşiktaş'ın hocası kim, maç maç mı gideceksiniz?' diyorlar. Hala bu konu polemik olarak yansıtılıyor. Önder hoca Beşiktaş altyapısında büyük başarılara imza atıyor. Beşiktaş artık altyapıya önem veren, özkaynakları ile beslenen projeyi başlatmıştır. Ç.Rizespor maçında bunu ispatladık. Önder hoca artık büyük bir projenin parçasıdır. Bundan sonra birinci önceliğimiz budur. Hocamız şuanda teknik direktörümüzdür. Altyapıda dünya kadar çocuğu yetiştirebilirsiniz. Onlara şans vermek ayrı bir cesaret işidir. Bunu yapan herkese Beşiktaş camiası sahip çıkmalı ve sabır göstermelidir."

-Genel Kurul'da konuşmayan klavye müptezellerini kaale almayacağım-

"Yalandan yere klavye müptezelleri var. Sergen hocayı akıllarına getirmemiş insanlar, hocayı biz getirdiğimizde şampiyon olduğumuzda her türlü eleştiriyi yapıyorlar. Genel Kurul'da konuşmayan klavye müptezellerini kaale almayacağım."

-1-2 ay içerisinde daha sağlıklı çalışabileceği yer tesis edeceğiz-

"Altyapıda tesisleşmemiz gerekiyor. Altyapıdaki arkadaşlarımıza 1-2 ay içerisinde daha sağlıklı çalışabileceği yer tesis edeceğiz. Projeleri hazırlandı. Hocayı ve sportif direktörü bulduk, sahayı bulamazsak bu iş olmayacak. Bu da bizim görevimiz."

CEYHUN KAZANCI'NIN AÇIKLAMALARI:

"Ahmet Çalık kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine baş sağlığı dileklerimi sunuyorum."

"Tribünlerden geldim. 22 yıllık kongre üyesiyim. Bir kulübün gelir elde ettiği, giderlerini teşkil eden bütün bölümlerde çalıştım. İşin taktik tarafına karışmak bizim haddimize değil. Önemli olan nokta hocanın, oyuncuların kulübün futbol tarafının en iyi şekilde yürümesini sağlamak. Bununla ilgili profesyonellerin ve yönetimin önemli görevleri var."

"Altyapı projesi dediğimizde birçok ayağı var. Tesisleşme en önemli unsurdur. Oyuncuları doğru yönetmek lazım. Çok fazla yıldız oldu. Pazar günü Türk futbol camiası Emirhan ile tanıştı. Önemli olan onu doğru yönetebilmek. Her altyapıdan çıkan futbolcu Beşiktaş A takımında oynayacak diye bir şey yok. Önder hoca ile uzun zamandır altyapı koordinasyon projesidir. Yetenek kırıntısı olan her oyuncuyu A takıma doğru zamanda kazandırmak istiyoruz. Zamanlama kritik şekilde planlanarak A takımda oynatacağız."

"Kiralık oyuncular her sene her kulüpte oluyor. Kiralık giden oyuncu sonsuzluğa giden oyuncu olmamalı. Gelişimini sağlıyorsa geri dönmeli. Kerem Kalafat bu hafta aramıza katıldı. Uşakspor'da başarılı maçlar oynadı. Ona bu şansı vermek bizim boynumuzun borcudur."

"U19 takımımızı biraz ayrı tutacağuz. Altyapıdan oraya geçiş, kıdem ile olmamalıdır. Orada ön elemeden geçmelidir. Her oyuncu ile alakalı en az 5 sene kariyer planı yapılmalıdır. Önder hocamız projemizde her daim işin merkezinde olacak. Bu oyuncuların seçimi, kiralıktan dönecek oyuncuların takibi en önemli şeydir. Türkiye'de kulüplerin ekonomik durumları belli. Gençlerimizin iyi olduğunu herkese göstereceğiz."

"Atletik performans departmanını kulübümüzde kuruyoruz. Gelen hocalarla akan bir dünya, onlar ayrıldıığında yeniden sıfırdan başlayan bir dünya söz konusu. Böyle bir departmanımız her zaman olacak. Oyuncu izleme konusunda yazılımları yaptık. Oyuncu izlerken sadece göz değil, işin analiz kısmı da göz önünde olacak. Beşiktaş'ın sokağa atılacak tek bir kuruşu yok. Kulübün bünyesinde analiz departmanımızı oluşturduk. Mevcut analizler devamlı yapılacak. Bunlarla alakalı yazılımlar bünyemize katıldı."

ÖNDER KARAVELİ'NİN AÇIKLAMALARI:

"Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ahmet Çalık'ı duyduktan sonra değerli arkadaşım İlhan Palatu aradım. Hocam telefonu açamadı. İyi ki açmadı. Ne söyleyeceğimi bilemiyordum. Daha sonra geri döndü. Acımı ailesi ile paylaşmasını rica ettim. Ahmet Çalık'ı uzun süredir takip eden biri olarak üzüntüm daha fazla oldu. Ailesine sabırlar diliyorum."

"Bu salonun içinde beni çocukluğumdam bu yana tanıyan insanlar var. Beni tanıyan insanlar ben kalbimin sesi ile yaşayan bir insanım ve hayatım boyunca böyle yaptım. Kalbim bana hep doğruları söylemiştir. Bugün burada oturuyor olmamı sağlayan şey de kalbimin sesidir."

"Geçen sezon bir yaz tatilinde çok sevdiğim bir oyuncumu ziyarete gitmiştim. Orada tanıştığım bir arkadaş beni tanıdığında ayrılacağım gün bana "Önder hocam bence siz Türk futbolunun terli formasısınız" demişti. O anda çok etkilenmiştim. Onun bu inancı bende de başka bir inanç oluşturdu. Ben Türk futbolu için kendimi adadım ve bundan vazgeçmeyeceğim."

"Bana futbolcu olma şansını ve antrenör olma şansını tanıyan Beşiktaş Kulübü için adanmış bir insanım. 1975 yılında Serpil Hamdi Tüzün hocanın geliştirdiği, Türk futboluna büyük hizmetler sunmuş Beşiktaş Özkaynak düzeninin bir parçası olduğum için gururluyum. Başlangıç noktam Beşiktaş'tır. Azerbaycan'da çalışırken Mehmet Ekşi hocam ile konuştuk. Bana güvendiğini söylemişti. Beraber çalışma sözünü kendisine vermiştim. Döndüğümde sözümü tuttum. Karşıma çıkan başka şeyler olmasına rağmen Beşiktaş Özkaynak düzeninde çalışmaya başladım. Fırat Fidan ve Mehmet Ekşi hocama teşekkür ediyorum."

"Beşiktaş U19 takımı, Beşiktaş A takımına yakın olduğu için Sergen Hocam bize bu görevi verdi ve bize inandı. Bize her konuda son derece yardımcı ve destekçi oldu. Buradan ona teşekkür ediyorum. Onunla aynı sahadaydım. Ülkenin üzerinde bir oyuncuydu. Bundan sonraki hayatı umarım güzel olur."

"Beşiktaş Kulübü'ne 10 yaşında başladığımda oradaki Beşiktaş Kulübü'nü de yaşadım. Sarayın odasında Beşiktaş A takım odasına girdiğimde heyecandan nefesim kesiliyordu. Orada teorik dersler alırdık. Serpil hoca sınavlar yapardı. Ana savunma dünyada konuşulmuyordu, şimdi yeni bir şey gibi anlatılıyor. Biz bunları o dönemlerde dinliyorduk. O zamanlar 11-12 yaşındaydık. Biz oyuncu olarak hazırlandığımızı düşünüyorduk ama hocamız bizi antrenör olarak Beşiktaş'a hazırlamış. Bunu şimdi anlıyorum."

"Nevzat Demir Tesisleri ile birlikte A takım ile aradaki mesafe makası küçüldü. Altyapılarla ilgili ben de bir ay öncesine kadar televizyondan izleyene kadar üzülüyordum. Altyapıda bir şey yapılmadığı konuşuluyordu. A takıma geçişte ne gibi sorunlar ile karşılaşılıyordu, bunu kimse anlatmıyordu. Beşiktaş'ın genetik kodlarında Özkaynak düzeni vardır. En başarılı dönemler altyapıdan gelen oyuncuların yoğun olduğu dönemde yaşamıştır. Bundan sonra Beşiktaş Kulübü bu ilgi ve alakayla genç oyuncuları ile çok daha güzel şeyler yapacaktır."

"Katar'da şampiyon olduğumuz gecede kulübümüzün genç oyuncuları ile bir yayına katıldım. Emirhan İlkhan konusunda en az emek bana aittir. Onunla 5 aydır çalışıyorum. Onun bu kulübe kazandırılmasında onunla çalışan antrenörlerin emeği büyüktür. Sadece bir antrenör bu durumu üstüne almasın. Ona yemek hazırlayan aşçıların bile emeği vardır. Ben ona güvendim. Bunu ilk kez yapmıyorum. Bu ülkenin gençlerine her zaman güveneceğim. Emirhan'ın futbol sahasında yapabileceklerine inanıyorduk. O da ondan beklediğimizi yerine getirdi. Emirhan kupada kötü olsaydı, bu kadar konuşulmayacaktı. Ben ona güvenmeye devam edecektim. Hiç şüpheniz olmasın, onu bir kere daha sahaya sürecektim.

"Rizespor maçında Ceyhun bey ile konuştuk. Demir Ege Tıknaz saha kenarına kadar geldi. Kırmızı kart pozisyonu olunca kendisi sahaya giremedi. Bir gün o da sahada olacak. Bir gün Emirhan Delibaş da olacak. Sahaya girecek çok çocuk var. Yeter ki zamanlamasını doğru yapalım. Yeter ki onlar doğruları öğrensinler. Hatalar tabii ki yapacaklar. Saha içinde saha dışında belki hatalar yapacaklar. İçimizde hatasız biri var mı? 47 yaşına gelene kadar o kadar çok hata  yaptım ki. Oyuncularıma hep saha içinde yeni hatalar yapmalarını istiyorum."

"Bu görev bana verildiği günden bu yana bir an bile yarın ne olacak diye düşünmedim. Çok sevdiğim bir şey bana emanet edildi. O anki ruh halimi lütfen düşünün. Beşiktaş'ı pamukları sarsam yeri dolmaz. Bunun ağırlığı ile hep iyi şeyler yaptık. Bu süreçte olumlu durumlar yaşadık. Kaybettiğimiz, geriden geldiğimiz maçlar da oldu."

"Benim adım çok ön plana çıktı. Sadece ben yokum. Biz büyük bir ekibiz ve ben sadece bunun bir parçasıyım. Kendi içimde değerli bir parçasıyım. Hangi görevde olursam olayım. Benim birinci kimliğim Beşiktaş taraftarı olmak. O tribünlerde beste söylediğimiz günleri de çok özlüyorum. İnşallah bir gün o günleri de yaşarım."

"Beşiktaş Kulübü'nde yeni projenin her zaman talibi olmuştum. Akademiler ile A takım arasında köprü vardır. O köprüde Türkiye'de tıkanıklar vardı. Hep tıkalı. Ben oyuncuyken de tıkalıydı. Ben o köprüdeki tıkanıklığı gidermek için buna talip oldum. Bunu giderecek bilgiye donanıma sahibim. 2000 yılından bu yana antrenörlük yapıyorum. Bu tıkanıklara çok şahit oldum. Yaşadığım her şey beni bugüne getirdi. 12 yaşında bir oğlum var. O futbola başka gözle bakıyor. Uzattıysam herkesten özür diliyorum. Benim Beşiktaş ile olan gönül bağım her ne olura olsun bitmeyecek. Beşiktaş Kulübü için doğru işler yapmak için her zaman adayım. Kendimi buna adayacağım"

Önder Karaveli'nin son açıklaması üzerine Ahmet Nur Çebi; "Önder hocanın konuşmasından şunu anladık. Beni gönderseniz bile ben Beşiktaş'tayım" sözleriyle karşılık verdi.

CEYHUN KAZANCI: "Önder hoca, Bruno olsa da olmasa da projenin merkezindeydi"

"Çok genç oyuncu ile başarı gelmez. Dengesini bulmanız lazım. Yapacağımız transferleri bunu göz önünde tutarak yapacağız. Oyuncu kazanayım derken kaybetmek doğru değil. Zamanlamayı ve doğru harmanı bularak bu işi yapmak zorundayız. Bruno Pinheiro ya da başka hocalar hiç önemli değil. Hocanın köprü tıkalı dediği konularla ilgili bilgisi olan hocalar ile konuştuk. 'Biz çok genç oyuncu kazanacağız, başarı beklenmesin' demiyoruz. Biz geçen sezon da şampiyonluğun en büyük adayıdır. Beşiktaş hem üretecek, hem de kazanacak. Önder hoca, Bruno olsa da olmasa da projenin merkezindeydi. Rolünün ne olduğu önemli değil. Bu köprüyü açacak kişi Önder hocadır. Onunda tecrübelerini kullanacağız"

ÖNDER KARAVELİ: Emirhan Delibaş ve Semih Kılıçsoy cevabı

"Emirhan İlkhan U19 takımında benim içimi çok doldurmuştu. Tam olarak hazır mı değil mi, okyanusa atarak öğrendik. O da bize yüzebileceğini gösterdi. Rizespor maçında 3-5-2 sistemi ile oynadık. Katar'da final maçında bunu görmüştük ve o güven ile sahaya çıkmıştık. Emirhan Delibaş da hazırladığımız bir oyuncumuz. Semih 2005 doğumlu. U17 takımının santraforu. U19 takımında şans buluyor. Bu onu çok geliştiriyor. Bize doğru doneleri verirse, okyanusa atmamız gerektiğini bize sordurursa onu da atarız. Günü geldiğinde Emirhan gibi adı duyulacak birçok genç oyuncu Beşiktaş formasının adayıdır"

AHMET NUR ÇEBİ'NİN SORULARA VERDİĞİ CEVAPLAR:

"Pandeminin verdiği darbeyi düşünürsek yüksek faiz ve kurlarla bu iş taşınamaz. Bunu gördük ve Mehmet Ekşi hoca ile düğmeye bastık. Bu saatten sonra bu çocuklara oyun hakkı tanımak ve sahalarını yapmak bizim birinci görevimiz olacaktır. Geriye dönüş yok"

"Bugüne kadar bağırarak çağırılarak halledildiğini ben görmedim. Bu işler konuşarak, gerekli mercilere giderek yapılıyor. Basın önünde şov yapılmamalıdır. Ben arka tarafta gerekeni yapıyorum. Buradan çıkacağım ve elimde hazırlanmış dosyayı TFF Başkanının önüne koyacağım. Beşiktaş'a verilen zararları görsünler. Bizden kimsenin şüphesi olmasın. Konuştuk ceza aldık. Sonuç yok. Bunları ikna etmek için yola çıkacağız. Söz konusu Beşiktaş, aynı zamanda Türk futboludur."

"Pandemide kulüp şampiyon olduğunda kimse bize aferin demedi. Eleştirelere açığız. Benim için önemli olan kulübün başarısıdır. Takdiri genel kurul yapar. Çalışmalarımızı beğenmediyse bizi cezalandırır. Ben Genel kurulun altyapıya önem verilmesinden memnun kalacağını düşünüyorum. "

"Çalıştığım arkadaşlarımın her zaman yanında durdum. Buna Sergen hoca da dahildir. Hiçbir zaman onları terk etmedim. 2023'ten sonra ekonomi zorlaşacaktır. Hiçbir dönem benim ilk geldiğim dönemden daha kötü olmayacaktır. Bizler bunu toparladık. Çok yoruldum ama onurluyum. Türkiye'nin en değerli koltuğunda yönetici arkadaşlarım ile beraber oturuyorum. Mayıs ayında aday olacağım. Genel kurulunun önüne çıkacağım ve yaptıklarımın hesabını vereceğim. Beşiktaş Kulübü Başkanlığına adayım. Lütfen sizler de aday olun. 5'i bir araya gelerek seçime girmesinler. Her biri tek tek girsin. Yoruldum ama aday olacağım. Tek başıma aday olursam da çok üzüleceğim"

"2.5 yıl ağır temizlik yaptım. Bu saatten sonra proje uygulacağım. Göreve devam edeceğim arkadaşlarımdan memnunum. Görevden ayrılmak isteyen arkadaşlarımız olabilir. Bugün için aday olduğumun bilinmesini isterim. Lütfen herkes adaylığını açıklasın. Tek tek hepinizi bekliyorum. Beşiktaş'ın marka değeri için önemsiyorum. Onlara saygı duyuyorum. Aday çıkacak kişilere sempatim olacaktır."

"Geldiğimiz dönemde futbolcu satamadık. Kontratlar önceden yapılmıştı. 'Git' diyoruz gitmiyor, 'oyna' diyoruz oynamıyor. Çok yüksek maaşları vardı. Kimse almaya gelmedi. Bir önceki dönemde yapılan transferlerin hem teknik hem de ekonomik anlamda ne kadar yanlış yapıldığını göstermiş oldu. Ghezzal ve Rosier'i alabilmek için çok emek verdik. Gönderemediklerimizi biz getirmedik. Yüksek rakamları verirseniz, onları gönderemezsiniz. Bu oyuncuları transfer ederken transfer komitesinin başında olanlar var. Uçağa binip, fotoğraflar çektiriyorlardı. Maşallah. Şimdi onlar yan tarafta geziyor. Bir anlık hata 5 yıllık acı getiriyor."

"Çocukları teslim ediyoruz, başarılı olmalarını bekliyoruz. Hocaları ekonomik sorunla evlerine gönderiyoruz. Bundan sonra bu değişti. Hocalara milyon Eurolara verip, diğer taraftaki çocuklara az para vermeyi doğru bulmuyorum. Adaleti biz dağıtacağız. Kadınlarımız muhteşem bir başarı hikayesidir. Bu sene de iyi gidiyorlar. Oynadığı futbol erkeklerden daha keyifli oluyor. Erkek futbolculara ödeyeceklerimiz ile kadın futbolcularımıza ödeyeceğimiz rakamlar arasında çok fark var. Belki de bu yüzden kadın futbol takımını izlemek daha keyifli geliyor"

"Hocamız sağlıklı olduğu sürece bizimle olacaktır. Beşiktaş'ın çocuklarının sözleşmesi onların istedikleri kadar olur. Bir şey yapamıyorsalarsa onlar kendileri giderler. Sözleşme tabii ki var."

"Medyayı anlıyorum. 333 dakikanın nasıl doldurulacağını düşünüyorsunuz. Bizim planlamamızda Şenol Güneş yoktur. Şenol hoca 2 kupa kazandırmıştır. Değerli bir hocamızdır. Benim içinde değerlidir. Bugün benim hocam Önder Karaveli'dir. Onunla devam ediyorum, etmeye de devam edeceğim ve imzalarımızı attık."

"Douglas'tan faydalanmaya çalıştık. Yunanistan'daki maça götürecektik, gelmedi. Sahaya çıkmadı. Bizden ne istiyorlar? Lens bırakmış. Çok yüksek bir parayla en son dönemlerine gelmiş bir adama anormal para verirseniz gitmezler. Gitmediler Ljajic'i çok zorladık. Olmadı. Ljajic'ten beklediğimizi alamadık. 4 ay sonra bu arkadaşlardan kurtulacağız. Ama bakarsınız 4 gün sonra da kurtuluruz.”

"Vida ve Larin sözleşmeleri bittiğinde kalmak isterlerse kalırlar. Bizim verdiğimiz parayı kabul etmeleri gerekiyor. Bizim şartlarımız ortada. Larin çok katkı verdi. Vida ağabeylik yaptı. Fakat daha devam etmesi lazım. Sezon bitmedi. Alınan para 1 yıllık, karşılık 6 aylık olmaz. Başarılıysan bizde karşılığını bizim şartlarımızda vereceğiz."

"Futbol Şube'de Emre Kocadağ göreve devam ediyor. Geçen sene ordaydı ve başarılı olmuştur. Ceyhun bey çok yetki aldı, umarım altından kalkar. 'Yönetici futboldan ne anlar, profesyonelleştirin' deniyordu. Biz bunu yaptık. Hoca ile birbirini çok seviyorlar. Bir sorun yok. Yöneticilerime teşekkür ediyorum. Onlarla ilgili eleştirileri doğru bulmuyorum. Mali Genel Kurul'da Mesut Urgancılar'ın verdiği mücadele takdir edilmelidir."

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 19 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Trabzonspor 37 23 12 2 +35 81
2 Fenerbahçe 38 21 10 7 +35 73
3 Konyaspor 38 20 8 10 +21 68
4 Başakşehir 37 18 8 11 +18 62
5 Alanyaspor 37 18 7 12 +8 61
6 Beşiktaş 38 15 14 9 +8 59
7 Antalyaspor 38 16 11 11 +7 59
8 Karagümrük 37 16 9 12 -4 57
9 Sivasspor 38 14 12 12 +2 54
10 Kasımpaşa 38 15 8 15 +10 53
11 Adana Demir 37 14 10 13 +6 52
12 Galatasaray 38 14 10 14 -2 52
13 Hatayspor 37 14 8 15 -7 50
14 Kayserispor 38 12 11 15 -7 47
15 Gaziantep FK 38 12 10 16 -8 46
16 Giresunspor 37 12 9 16 -3 45
17 ÇRizespor 38 10 6 22 -27 36
18 Altay 38 9 7 22 -18 34
19 Göztepe 37 7 7 23 -30 28
20 Yeni Malatya 38 5 5 28 -44 20

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.