REKLAM

Rıza Çalımbay’dan açıklamalar! “Aboubakar sekerek yürüyor”

9

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Rıza Çalımbay’dan açıklamalar! “Aboubakar sekerek yürüyor”

İşte o açıklamalar;

- FUTBOL HAYATIM BEŞİKTAŞ'TA BAŞLADI VE BEŞİKTAŞ'TA BİTTİ -

"Bütün futbol hayatım Beşiktaş'ta başladı ve burada bitti. Beşiktaş'ın bende yeri hep apayrıdır. Aynı ilk başladığım zamana benziyor bugün. Saydın Demirören döneminde de böyle başladım. Başkan, Del Bosque zamanı çağırdı ve 'Beşiktaş'ta çalışır mısın?' dedi. Sıkıntılı ve kaosla başladık. Bir tek Galatasaray'a kaybettik, namağlup bitiriyorduk. Takımın durumu iç açıcı değil. Nerde krizi var, onu bulmamız lazım." dedi.

- UFAK BİR İDMAN YAPACAĞIZ VE MAÇA ÇIKACAĞIZ -

"Ufak bir idman yapacağız ve maça çıkacağız. Bu benim için dezavantaj. Ancak oyuncularla konuştuk. İnşallah sahaya bambaşka şekilde çıkacaklar. Bu krizi en iyi şekilde atlatacağız." dedi.

- ÇAĞIRDILAR, GELDİM -

"Çağırdılar, geldim. Durumumuz iyi değil dediler, kabul ettim. Mutluyum." dedi.

- TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYACAĞIZ -

"Nereye kadar giderse bu anlaşma... Bizim için zor bir başlangıç. Hakikatten sıkıntılı durum. Taşın altına elimizi koyacağız. Başkana da söyledim, bana bir görev teklif edildikten sonra 'Yok' demem mümkün değil! 2 maç olur, 3 maç olur! Çağırıldığım zaman gerekeni yaparım. Mutluyum, işimizin zor olduğunu biliyorum. Buraya benden önce gelen arkadaşlardan daha zor durumdayım. Daha önce gelsem, daha farklı şeyler olacağını biliyorum. Ama bu durumu atlatacağız. En önemli destekçimiz taraftar. Taraftar üzgün, kızgın, sinirli. Öncelikle onları kazanmamız lazım." dedi.

- ÖNCELİKLE TARAFTARI KAZANMAMIZ GEREKİYOR -

" Taraftarımız üzgün, kırgın, sinirli. İstedikleri futbol olmuyor. Öncelikle bizim taraftarı kazanmamız gerekiyor. Taraftar, bana göre birinci adam. Onların desteğiyle biz bu işi çok iyi şekilde başarabiliriz. Ben, taraftara inanıyorum." dedi.

- OYUNCULARIN KAPASİTESİ BU DEĞİL -

"Oyuncuların kapasitesi bu değil. Onu aşmak için zaman lazım. Ancak zaman yok. Bir ter idmanı yapacağız ve maça çıkacağız. En önemli şey Başakşehir maçını geçmek. Sonra ara var ve arada kampa gideceğiz. Aradan sonra bambaşka şekilde döneceğiz. Elimizden geleni yapacağız. O Sıkıntıları çözeceğiz. Bazılarının sıkıntısını biliyoruz, transferden oluyor. Sorunları kafadan atıp, maçlara daha iyi devam edeceğiz. Futbolda her şeyi gördüm. Çok krizli takımla gittim. Önce krizi çözüp, sonra işimize bakıyorduk. Burada zaman az, maça 1,5 gün bile yok." dedi.

- SAKAT OLAN HİÇBİR FUTBOLCUYU KESİNLİKLE OYNATMAYACAĞIM -

 "Ben sabah buraya geldim. Sabahtan beri önümde dosya var. Takımı yapmaya çalışıyorum. Sakat çok. Sakat olan hiçbir futbolcuyu kesinlikle oynatmayacağım. Gerekirse altyapıdan destek alacağız." dedi.

- BEŞİKTAŞ'A MİNNET BORÇLUYUM -

"Sezon başında gelmeyi, transferleri yapmayı biz de isteriz. Ancak şu anda bizi çağırdılar. Yapacak bir şey yok. Çok iyi Beşiktaşlı olduğumu söylediler. Ne olursa olsun, çağırdıkları zaman gelirim. Beşiktaş'a minnet borçluyum. Beşiktaş bize verdi, şimdi sıra bizde. Elimizden geleni yapacağız." dedi.

- BAŞKAN ADAYLARIMIZIN HEPSİ BENİ ARADI -

"Başkan adaylarımızın hepsi beni aradı. Hepsi çok değerli insanlar. Beni aradılar, yazdılar, sağ olsunlar. Ben şu anda görev süresini düşünmüyorum. Benim için en önemlisi şu anda Başakşehir maçı." dedi.

- 4 MAÇ SONRA GİTMEKTEN KORKMUYORUM -

"İlk geldiğimde de taşın altına elimi koydum. O sene de Avrupa'dan elenmiş, Türkiye Kupası'ndan elenmiş, ligde alt sıralarda bir takım vardı. Ama biz çok güzel şeyler yaptık, bir tek Galatasaray'a kaybettik. O zamanki Rıza ile bugünkü Rıza arasında çok fark var. 4 maç sonra gitmekten korkmuyorum." dedi.

- GENÇ ARKADAŞLARIMIZ VAR -

"Genç arkadaşlarımız var. Semih, Ege, Arda... Bu arkadaşlarımızı tanıyıp kullanmamız gerekiyor. Başakşehir maçında büyük ihtimalle kullanacağız. Bambaşka şekilde çıkabiliriz." dedi.

- HERKES KENDİ POZİSYONUNDA OYNAYACAK -

"Transfer edilen oyuncuların hepsi iyi. Bana göre hazır değillerdi. O yüzden kendilerini gösteremediler. Özellikle Bakhtiyor Zaynutdinov! Milli takımına çok iyi işler yapıyor ama bizde sol bek oynuyor. Yeri sol bek değil. Herkes kendi pozisyonunda oynayacak. Arkadaşlarımız daha erken ve hazır gelselerdi, bu takım bambaşka olurdu." dedi.

- KEŞKE BENİ DAHA ÖNCE ÇAĞIRSALARDI -

"Keşke beni daha önce çağırsalardı. Takımı tanıyabilirdim. Zamanım olsaydı Avrupa'da da gruplardan da çıkabilirdik. Ama artık geriye bakmaya gerek yok. Elimizdeki oyuncularla buradan çıkmaya çalışacağız." dedi.

- TEKNİK DİREKTÖR LİDERLİK VASFI -

"Teknik direktör liderlik vasfı olmazsa, oradaki krizi çözme şansı sıfır." dedi.

- SON SIRADAKİ ANTALYASPOR'A GİTTİM -

"Son sıradaki Antalyaspor'a gittim, çünkü kadroları iyiydi. Yerleri orası değildi. Bu takım çok çok daha iyi." dedi.

- HEPSİNDE KIRGINLIK, MENTAL YORGUNLUK VE KARAMSARLIK GÖRDÜM -

"Dün futbolcularla görüştüğümde hepsinde kırgınlık, mental yorgunluk ve karamsarlık gördüm. Bunları düzelteceğiz. Bunun için zamana ihtiyacımız var. Sakat arkadaşlar da var. Bu takım toparlanır ama oyuncuların da istemesi lazım." dedi.

- YAPILACAK OLAN İLK İŞ, TARAFTARIMIZI KAZANMAK -

"Yapılacak olan ilk iş, taraftarımızı kazanmak. Başakşehir maçına sırf taraftarlarımız için çıkacağız. Çünkü onlar çok üzüldü. Maçı kazanmak için her şeyi yapacağız." dedi.

- ABOUBAKAR SEKEREK YÜRÜYOR -

Aboubakar'ı gördüm; 'hazır mısın?' dedim. O da 'yok sakatım' dedi. Zaten sekerek yürüyor. dedi.

- BEŞİKTAŞ'IN HEDEFİ BİTMEZ -

"Galibiyet serisi yaparsak, yukarıdakileri yakalayabiliriz. 3-4 galibiyetle çok iyi yerlere gerebiliriz. Beşiktaş'ın hedefi bitmez. Lig var, kupa var. Futbolcu arkadaşlarıma güveniyorum. Çok yetenekli olduklarını düşünüyorum." dedi.

- ALTYAPI İLE İLGİLİ 5 YILLIK PROJEM VAR -

Altyapının başında olan ağabeyimiz Mehmet Ekşi ile görüştük. Birkaç genç arkadaşımızı Antalya kampına götürmek istediğimi söyledim. Mert Hakan Yandaş'ı mesela biz gördük, çok iyi bir yere geldi. Şu anda Fenerbahçe'de. Altyapıdaki arkadaşlarla aramız iyi. Uzun süre devam edersek, 5 yıllık projem var." dedi. 

- KENDİ ANTRENÖR EKİBİMLE YOLA DEVAM EDECEĞİM -

"Kendi antrenör ekibimle yola devam edeceğim. Bir aksilik olursa, başka birini de ekibe alırız. Takımın her yerinin iyi olması lazım. Bu takımdakiler pasif oyuncular değil. Kafalarını sahaya vermeleri gerekiyor. Başakşehir maçını çok iyi bitirmemiz lazım. Taraftara çok ihtiyacımız var gerçekten. Beraber yeni sayfa açmamız lazım." dedi.

- BARILI OLMAMAK İÇİN NEDEN YOK -

"Ligde neyin, ne olacağı belli olmaz. Beşiktaş geçen sene 15 maç namağlup gitti. Başarılı olmamak için neden yok! Devrede de 1-2 transfer yaparsan, istediğinizi yapabilirsiniz. Yukarıdakileri yakalayabilirsiniz. Avrupa'ya gedebilirsiniz." dedi.

- BURAK BENİM SEVDİĞİM BİR İNSAN -

 "Burak Yılmaz sevdiğim bir insan. Eskişehir'de, Trabzon'da beraberdik. Futbolculuğu mükemmeldi. Hiç görüşmedik. Nasıl biri olduğunu biliyorum. Erken başladı. Çok hırslı birisi. Antrenörlükte belli bir yere gelmeniz gerekiyor. İyi futbolcuyuz ama hemen antrenör olamayız. Yanımızdaki ekip çok iyi olmalı. Biz anatomiyi bilmeyiz ama yanımızdaki arkadaşlar bilir. Kesinlikle de tecrübe kazanmamız lazım. Futbolculuktan sonra staj lazım. Ümit Milli Takım'da 2 sene çalıştım, Mustafa Denizli'nin yanında çalıştım. 'Fenerbahçe'ye de gel' dedi ama İngiltere'ye gittim, takımların idmanlarını analiz ettim. Christoph Daum'un yardımcılığını yaptım. Sonra Göztepe'ye gittim. Burak da çok iyi antrenör olabilir, belli evreleri geçmesi gerekiyor." dedi.

- GALATASARAY'IN AVANTAJI -

"Galatasaray'ın avantajı, oturmuş bir kadrosu var." dedi.

- 1-2 TANE ALABİLİRİZ -

 "Şu anda bizim bulduğumu bir sürü oyuncu var. Ekibim sürekli araştırma yapıyor. Transfer şansımız olursa, bulduğumuz hazır oyunculardan 1-2 tane alabiliriz." dedi.

Haber kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 9 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 35 31 3 1 64 96
2 Fenerbahçe 35 28 6 1 58 90
3 Trabzonspor 35 18 4 13 13 58
4 Rams Başakşehir 35 16 7 12 10 55
5 Beşiktaş 35 16 6 13 6 54
6 Corendon Alanyaspor 35 12 13 10 3 49
7 Kasımpaşa 35 14 7 14 -6 49
8 Çaykur Rizespor 35 14 7 14 -7 49
9 EMS YAPI SİVASSPOR 35 12 12 11 -9 48
10 BITEXEN ANTALYASPOR 35 11 12 12 -4 45
11 Yukatel Adana Demirspor 35 10 14 11 3 44
12 Yılport Samsunspor 35 11 9 15 -5 42
13 MONDİHOME KAYSERİSPOR 35 11 11 13 -9 41
14 Ankaragücü 35 8 15 12 -3 39
15 VavaCars Fatih Karagümrük 35 9 10 16 -2 37
16 Tümosan Konyaspor 35 8 13 14 -14 37
17 Gaziantep FK 35 9 8 18 -15 35
18 Atakaş Hatayspor 35 7 13 15 -10 34
19 SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL 35 8 9 18 -31 33
20 İstanbulspor 35 4 7 24 -42 16

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.