REKLAM

Ahmet Nur Çebi'den çarpıcı açıklamalar! Talisca, transfer, Bankalar Birliği...

11

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün Youtube kanalında "Taraftar Soruyor" programında açıklamalarda bulundu.

Ahmet Nur Çebi'den çarpıcı açıklamalar! Talisca, transfer, Bankalar Birliği...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı kulübün Youtube kanalında "Taraftar Soruyor" programında açıklamalarda bulundu.

SAYFAYI SIK SIK YENİLEYİNİZ!

İşte Ahmet Nur Çebi'nin yaptığı açıklamalar:

-Covid'in herkes üzerindeki etkisi fazla oluyor-

"Şu anda iyiyim, atlattık. Covid'in herkes üzerindeki etkisi fazla oluyor. Kimisi az, kimisi çok etkileniyor. İnşallah bundan kurtuluruz ve güzel günlere Covid'i bitirerek varırız"

-Rakip takımları destekleyen medyadaki arkadaşlar...-

"Şu anda bulunduğumuz yer tabii ki çok güzel. Mayıs ayının sonu gelmeden kimin kupayı kaldırıp, kaldıramayacağı belli olmayacak. Ayaklarımız yere basmalı. Şımarmalıyız. Beşiktaş camiasına sabırlı olun, biz iyi şeyler yapıyoruz mesajı verdiğim günden bu yana bunların kamuoyunda görülmesi beni mutlu etmiştir. Rakiplerimiz transfer dönemlerinde bizden daha fazla transfer yaptılar. Beklentiler onların şampiyonluk ipini gögüsleyeceği yönündeydi. En azından bunun içerisinde olacağımızı ispat ettik. Bize inanmayanlar vardı. Rakip takımları destekleyen medyadaki arkadaşlar onları pozitif anlamda desteklerken bizi aşağıya çekmeye çalıştılar. Şu anda mutluyuz, camiam mutlu"

-Douglas, 'Sakatım, çıkmak istemiyorum' dedi-

"Sezonun gerisine dönüp baktığımda 15 ay önce geldiğimizde 13. sırada olan, özgüvenini kaybetmiş bir takım vardı. Burayı toparlamış olmak çok önemliydi. Bunu başardık. Hiç kimse beklemezken şampiyonlar Ligi'ne katılma şansını elde ettik. Pandeminin getirdiği süreç üzerimizde çok olumsuz oldu. Transferlerin tarihleri ertelendi. Oyuncuları gönderemedik. Yeni transferlerden bahsedemedik. Bunların yanı sıra bir anda Şampiyonlar Ligi önümüze koyuldu. Bu süreçte transferleri gerçekleştirmemiz mümkün değildi. Planlamamız bu yönde değildi. Şaşırdık. Eksiklerimiz oldu. Douglas, 'Sakatım, çıkmak istemiyorum' dedi. Bunlar bile planlarımızı alt üst etti. Zamanla birlik beraberlik ile hocamızın emekleri ile büyük bir mesafe katedildi. Daha çok yol var. Bunlar bizim için yeterli motivasyon oluyor. Liderlik heran değişebilir, değişmemisi için mücadele etmeliyiz"

-Umarım bu yaz sonu onu gerçekleştirmiş oluruz-

"Kale arkası koltukları için gerekli işlemler yapıldı. Pandemi süreci bitmeden olacağını düşünmüyorum. Umarım bu yaz sonu onu gerçekleştirmiş oluruz"

-Maalesef sürümden kazanamıyoruz-

"Alışveriş yapan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Maalesef sürümden kazanamıyoruz. Alan ve gelen miktar belli. Bu sayıyı arttıramıyoruz. Biraz da ekonomik gerekçelere bağlıyoruz. Sürümden kazanmayı deneyelim."

-2-3 sene evvel ayrılmalıydım-

"Eski yönetimden 2-3 sene evvel ayrılmalıydım. Belki Beşiktaş'a daha fazla katkım olabilirdi. Orada hata yaptığımı düşünüyorum"

-Göndermek istediklerimiz gitmedikçe bizim transferde işimiz çok zor-

"Maaş skalasına baktığımız zaman yüksek ve düşük arasında çok fark var. Bunlar birlik ve beraberlik için yanlış politikalar. Birbine yakın maaşlar ile başarı gelecektir. Geçmişten gelen sözleşmeler ile başımız belada ve Beşiktaş'ın önünü kapatan, limitlerimizi kapatan futbolcularımız var. Bunların da tercihlerini hocamız yaptı ve bizi de yönlendirdi. Ücretleri yüksek olan ve kendilerinden gitmesini istediğimiz oyuncular gitmeyi düşünmediklerini ve bu ücretleri başka yerlerde alamayacaklarını bizlere iletiyor. Yaz sezonunda yollarımızı ayıramadığımız arkadaşlarımızdı. Biz onları çok zor şartlarda realize ettik. Yapılan yanlış transferlerin Beşiktaş'ı yorduğunu ve 1.5 yıl daha yoracağını görüyoruz. Kadroları ufak ufak değiştirmeye çalışıyoruz. Göndermek istediklerimiz gitmedikçe bizim transferde işimiz çok zor. Maalesef bize destek vermiyorlar. Bu kontratları bunlara verenler neye istinaden bunlara verildi, neden bu kadar uzun kontratlar yapıldı? Sorgulanması gerekiyor. Ben sorguluyorum. Kamuoyunuda buna davet ediyoroum"

-Oradaki oyumu gelenler görürler-

"Bizim Futbol Anonim şirketinde 2 defa genel kurul geçirdik. Oradaki tavrımız biliniyor. Bunları bilerek bu soruyu sormak doğru olmamış. Ben buradan genel kurulu etkilemeyi doğru bulmuyorum. Oradaki oyumu gelenler görürler. İnsanlar bağımsız ve etki altında özgür iradeleri oylarını kullanırlar."

-Bunu buradan tahahüt ediyorum-

"Gençler tabii ki daha sonra büyüyor. Büyüdükten sonra hayalleri ve projeleri oluyor. Kimi çok zengin olmak istiyor. Kimi başarılı olmak istiyor. Biz gençlerle yola çıktığımızda onlar hayalleri ile başarılı oluyorlar. Şu anda Banvit projesi başarı odaklı ve uzun vadeli bir projedir. Kısa vadede ekonomik anlamda bunlardan gelir düşünmüyoruz. Beşiktaş Basket takımını daha ileriye taşıyacak arkadaşlar olarak görüyoruz. Bunu futbolda da yapmak istiyoruz. Tabii ki oradaki kontratlar çok büyük. Voleybol takımımız düşebilir. Bizim önümüzü tıkayan transfer yasağı var. Bunun sebebi yıllardan beri yüksek paralardan dolayı haciz altında olan bir kulüp var. Transfer yapmamızı açmadılar. 'Altyapıdaki arkadaşlarla yola devam edelim' dedik, maalesef altyapıda kimseyi bulamadık. Bugün küme düşebilirsiniz, bazı sıkıntlara gelecek için katlanabilirsiniz. Voleybol projemiz de basketbol projemiz gibi olacak. Bunu buradan tahahüt ediyorum."

-Beşiktaş'ın önünde 10-12 sene var-

"Beşiktaş'ın borçsuz günlerini 3-5 senede halledebilirsiniz. Başarı da gerekiyor. İkisini bir arada yürüttüğünüzde 3-5 sene, 10 seneye çıkabilir. Benim beklentim 10-12 seneden evvel Beşiktaş'ın kontrol edilebilir bir ekonomik yapısı olmayacaktır ama daha sonra kesinlikle ekonomik futbolcularla ve satıştan sağlanacak gelirlerle Beşiktaş'ın önünde 10-12 sene var."

-TFF bu konuda etkili değil, şikayetçiyiz-

"Sistemi uygulamak için biraz cesaret ve atak olmak gerekiyor. O konularda TFF'de yavaşlık görüyorum. Anlayışlı davranılmasına ihtiyaç olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Pandemi süreci hepimizi zorluyor. Bu süreçte TFF, bazı konularda kulüplerin önünü kapamak yerine, önümüzü açması gerektiği birçok konu oldu. Yabancı sayısı 14'den 16'ya çıktı. Bunu ben istedim. '3-0'lık hükmen mağlubiyet şartını koyuyorsanız, önümüzü açmalısınız' dedik. Kur artışını bir kulüp ne kadar yapmalı? Pandemi ile ilgili süreçte kulüplere biraz daha hoşgörü ve anlayış gerekiyor. Maalesef TFF bunu yapmıyor. UEFA da 'yanınızdayız' diyor ama futbolcular mahkemeye gittiklerinde pandemi yokmuş gibi davranılıyor. TFF bu konuda etkili değil, şikayetçiyiz"

-Talisca, bizim gündemimizde hiç olmadı-

“Talisca, bizim gündemimizde hiç olmadı. Talisca’nın da gündeminde olduğumuzu düşünmüyorum. Sadece marka değeri çok yüksek oyuncuların etrafından çalışanlar var. Medyasını idare edenler, takipçi sayısını artırabilmek için bu tür şeyler yapıyorlar. Taraftarlarımzı bu tür şeylere çok fazla itibar etmesinler. Biz zaten bir şey yapacağımız zaman çıkıp söylüyoruz. Çocuklarımız çok fazla meşgul oluyorlar, kafaları yoruluyor. Dikkate  almasınlar, rica ediyorum”

-Rosier, Ghezzal ve Montero cevabı-

Rosier, Ghezzal ve Montero'nun bonservisleri konusunda; "Şu anda kiralık olarak aldığımız arkadaşlarımız kendi kulüpleri tarafından önümüzü görelim diyerek bu seneye konumuzu sarkıttılar. Bahsi geçen 3 oyuncu 'Biz görmek istiyoruz, Türkiye'yi tanımak istiyoruz, Beşiktaş'ı tanımıyoruz. Bu sene tanışalım ve şartları daha sonra konuşalım' dediler. Bizi bonservisleri konusunda sıkıntılı bir süreç burada var."

-Maç öncesi oyuncularımın yanında olmak...-

"Benim totemlerim olmadı. Olanlara saygım var. Maç öncesi oyuncularımın yanında olmak, 'bizler buradayız' diyebilirim. Belki de onlara moral vermek yerine kendi moralimi düzeltmek için buraya geliyor olabilirim. Bunu hiç düşünmemiştim. Uykumdan fedakarlık etmiyorum. 8-9 saat uyuyorum. Yemeklerden kesiyorum"

-Ersin ve Utku için hocamız kaleci düşünmüyor-

"Futbolcu oynadığı takdir de gelişiyor. Ersin ve Utku için hocamız kaleci düşünmüyor. Onlara şans verebilmemiz için risk almamız gerekiyor. Risk almadan bu çocukları geliştiremezsiniz. Pandemi dönemi, özkaynak düzenini etkiledi. U19 Takımı, Ocak ayında başlıyor. Maç oynayamıyorlar. Projemiz aksadı"

-Kadın futbolcularımızın sahaya çıkmasını çok istiyoruz-

"Bayanlar konusunda Beşiktaş bir çıt yukarıdadır. Onlara verdiğimiz değer herkesten 1 çıta yukarıdadır. Kadın futbolcularımızın sahaya çıkmasını çok istiyoruz. Ancak konu sağlıksa üst otoritelerin verdiği karara saygı duymak zorundayız."

-Bizi bırakmayan, çok seven futbolcularımızın...-

"Eksikler kapatıldığında başarı daha çabuk gelir. Eksiklerimiz var. Daha iyisini alabilir miyiz? Almamız gerekebilir ama maalesef daha önceden kullanılmış yüksek limitler TFF'de lisans yönetmeliği açısından önümüzü tıkıyor. TFF'nin lisans yönetmeliğini aşmamız gerekiyor. Bizi bırakmayan, çok seven futbolcularımızın başka kulüplere gitmesi durumunda transfer yapabileceğiz."

-Bırakın o yıldızlar, onlara kalsın-

"Yıldız getirebilirsiniz. Kontratı ödeyemiyorsanız, zaten futbolcu oynamıyor ve fesih ihtarnamesi ile birlikte alacaklarını istiyor. 1-2 yıldızı ödersiniz. Geri kalanların parasını kim ödeyecek? Yıldızları gelin kendi içimizden geliştirelim. Rıdvan, hangi yıldızdan geri kaldı? Dorukhan iyi bir futbolcu ve olgunlaştı. Ersin olgunlaşıyor. Rosier bana göre yıldızdır. Hanginiz tanıyordunuz? 600-700 bin Euro'ya getirdiğiniz bir futbolcu yıldız değil de 7 milyon Euro'ya getirdiğiniz oyuncu mu yıldız? Bırakın o yıldızlar onlara kalsın"

-Başka camianın insanları futbolcular getiriyor-

"BJK TV'yi barındırabilmek bizim için zor. Birileri varsa sırtlamak istiyorsa biz açığız. Başka camianın insanları futbolcular getiriyor. Değerli kıymetli iş adamlarımız var. Buradan da çağrı yapmış olalım."

-Genel Kurul bizim patronumuzdur-

"1200 TL'den yaptığımız dönemde sayı istediğimiz gibi olmadı. Şimdi 5000 TL, az bile kalıyor. O günün 1200 TL'si bugünün 5000 TL'sinden daha fazlaydı. Genel Kurul bizim patronumuzdur. O ne derse odur."

-Bir kişi 400 kişinin parasını yatırmış-

"Başkalarının aidatlarını ödeyenlerle ilgili icraata başladık. Yapılan ödemelerin birçoğunu iade ettik. Bir kişi 400 kişinin parasını yatırmış. Aidatları yatırılan kişilere de bilgiler verildi. Beşiktaş Kulübü Kongre Üyeliğinin aidatını yatırmak bir şereftir. Eşinin, ailesinin parasını yatıranlara, 1 kişinin parasını yatıranlara muhalefet olunmaz. Bunun için Mesut beye ricada bulunduk. Daha evvelden mahkemeler açılmış ve belgelerin verilmediğini söylüyorlar. Mahkeme evrak istediğinde verilir. Onu söyleyen varsa gelsin istediği evrağı vereyim. Bizim küçük muhalefetimiz vardı. Onlar bunları yapıyorlar."

-Kartal Yuvaları büyük sıkıntı içerisinde-

"Kartal Yuvaları büyük sıkıntı içerisinde. İdari ve mali anlamda bir toparlamaya çalışıyoruz. Onları toparlarsak öğrencilerimize, yaşlılarımıza ve bayanlarımıza indirim yapabiliriz."

-Beşiktaşlıların beni sevip saydığını biliyorum-

"Ağır bir dönemden geçiyoruz. Bu süreç 1 sene daha sürecek. Biz sıkıntıları bekliyorduk ama maalesef beklediğimizin dışında zorluk yaşıyoruz. Yalnız hissetmiyorum. Beşiktaşlıların beni sevip saydığını biliyorum. Yalnız değilim."

-İnşallah en kısa zamanda yanlarına dönerim-

"Beşiktaş'ta bu görevi yaparken en çok mutlu olduğum şey onlara dokunabilmektir. Maalesef dokunamıyoruz. Temas edemiyoruz. Beşiktaşlılarla yan yana oturmak ve onlarla yan yana yürümek benim için büyük şereftir. İnşallah en kısa zamanda yanlarına dönerim"

Başkan Çebi, en sevindiği gol için; "Sergen attı şampiyonluk geldi golü benim çok sevindiğim goldür" dedi.

-Beşiktaş'ı 5 sene şampiyon olduğumuz yerde görmek istiyoruz-

"Kulübü 5 yıl içerisinde borcun yarılandığı, 5 sene şampiyon olduğumuz yerde görmek istiyoruz. Voleybol takımının gençlerden oluştuğu, bayanlarımızın ön plana çıktığı, basket takımının bütçelerinin kendi kendine yettiği ve kupaların kaldırıldığı seneler isterim"

-Beşiktaş'ın geçmişten gelen altyapıda başarılı olduğu bir süreç var-

"Beşiktaş formasına saygı duyan, onu saygı ile giyen her çocuk bizim çocuğumuz sayılır. Bizim için mühim olan onların ahlaklı olanını, zeki olanını bulmak ve onlarla yol yürümek. Beşiktaş'ın geçmişten gelen altyapıda başarılı olduğu bir süreç var."

-Diğer takımlar istemedi diye Rezerv lig yapılmadı-

"Pilot takım konusunu düşündük. Sezon başlamadan önce TFF, genç takımlardan bir takım yapma konusunu gündeme getirdi. Biz de 'istiyoruz' dedik. Onlar da 'doğru bir yaklaşım' dedi. Biz de o yüzden pilot takım projesini düşünmedik. Diğer takımlar istemedi diye Rezerv lig yapılmadı."

-Ocak ya da Şubat sonu...-

"Yeniden yapılanma konuşuluyor. Beşiktaş'ın bankalar birliği anlaşması sağlıklı bir kredi değil. Ben geldiğimden bu yana bu kredinin değişmesi için mücadele veriyorum. Ancak bankalar da haklı olarak verdikleri kredileri sağlama alabilmek için bizimle konuşuyorlar. Bir çıt daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çok iyisi için bankalar müsade etmiyor. Ocak ya da Şubat sonu bu işi bitiririz diye düşünüyoruz"

-Kendileri ile anlaşmamız 1 yıl-

"Denetim raporları hala devam ediyor. 10 yılı denetliyoruz. Covid'e yakalananlar oldu. İşin akışı yavaş gitti. Kendileri ile anlaşmamız 1 yıl. Mart ayının ortasına kadar vaktimiz var. Rapor çalışması devam ediyor. Gündeme alınmaması söz konusu değil. Hukuk komitesi hazır. O komiteye dosya verilecek, onlardan alınacak rapor değerlendirilip gereği yapılacak"

-Biz 'Gençleri Alanyaspor'a kiraya verdik' diyoruz, inatla 'sattınız' diyorlar-

"Beşiktaş'a faydası olmayan arkadaşlar algı yaratarak mevcut yönetim kurulunu yıpratıyorlar. Ben hiçbir zaman yalan söylemedim. Beşiktaş'ın bir kuruşunu kimseye yedirmem. İnsanlar evlerinde oturuyor, A-B kanallarına çıkıyorlar ve bizi yoruyorlar. 1-2 sene sonra seçim var, gelip konuşur ve aday olursunuz. Biz 'Gençleri Alanyaspor'a kiraya verdik' diyoruz, inatla 'sattınız' diyorlar. Beşiktaş'ın oraya verdiği futbolcuların 1 tanesini Welinton ve N'Sakala için kullandık. Diğer 2 tanesi Alanya gibi ligi zorlayan bir takımda gelişiyorlar. Bonservisleri bende. 'Pilot takım almayı düşünüyor musunuz?' diyen arkadaşa buyurun Alanyaspor. Keşke diğer gençleri de oraya göndersek. Ben bu çocukları satmadım. Futbol Şubedeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 11 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 BEŞİKTAŞ 27 19 3 5 32 60
2 GALATASARAY 28 18 4 6 32 58
3 FENERBAHÇE 27 17 4 6 21 55
4 TRABZONSPOR 27 15 6 6 8 51
5 HATAYSPOR 28 13 7 8 13 46
6 ALANYASPOR 27 12 7 8 14 43
7 GAZİANTEP 28 11 10 7 8 43
8 FATİH KARAGÜMRÜK 28 11 8 9 6 41
9 GÖZTEPE 27 9 9 9 5 36
10 ANTALYASPOR 27 7 14 6 -5 35
11 SİVASSPOR 27 7 13 7 -1 34
12 KONYASPOR 26 8 8 10 2 32
13 YENİ MALATYASPOR 28 7 10 11 -4 31
14 KAYSERİSPOR 27 8 7 12 -10 31
15 KASIMPAŞA 27 8 5 14 -13 29
16 BAŞAKŞEHİR FK 28 7 8 13 -15 29
17 RİZESPOR 27 6 10 11 -13 28
18 ANKARAGÜCÜ 27 7 5 15 -14 26
19 ERZURUMSPOR 27 6 8 13 -17 26
20 DENİZLİSPOR 27 6 6 15 -22 24
21 GENÇLERBİRLİĞİ 27 5 6 16 -27 21

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.