REKLAM

Başkan Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Talisca, Koray Günter, Fuente...

26

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Aspor'da açıklamalarda bulundu.

Başkan Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar! Talisca, Koray Günter, Fuente...

İşte Başkan Çebi'nin açıklamaları;

" Transferler henüz bitmedi. Orta sahada eksiğimiz var. Josef'in beklenmedik ameliyatı bunu daha da gerekli hale getirdi. Kanatlarda 1 futbolcu ihtiyacımız var. N'Kouduo'nun oyuna girince oyunun şekli değişti. Orayada bir oyuncu alacağız. Bir de meşhur stoper olacak. " dedi.

- FUENTE İLE İLGİLENİYORUZ -

" Konrad de la Fuente ile ilgileniyoruz. Orta sahada iki tane isim var. Bir tanesi Kerem Atakan Geskin. Fassnacht ile ilgileniyoruz. Stoper konusunda Koray da gündemimizde. 4 transferle transfer sezonunu kapatmak istiyoruz. " dedi.

- GİTMEK İSTEDİLER -

"Welinton ve N'Kouduo gitmek istediler. Her ikisininde burada kalmasını istiyorum. Welinton benim için çok değerli. Çok profesyonel bir futbolcu. Bir başkası bulununca onu gönderebiliriz. N'Kouduo'nun takımda kalmasını istiyorum. "

- JOSEF, TÜRK VATANDAŞI OLMAK İSTİYOR -

" Josef, Türk vatandaşı olmak istiyor. Burada yaşamaktan keyif alıyor. Kurallara henüz uyum sağlayabileceğini düşünmüyorum. Vatandaş olma kuralları kendisi açısından uygun değil"

- YABANCI KURALI TÜRK FUTBOLUNA ZARAR VERİYOR -

" Yabancı kuralı Türk futboluna zarar veriyor. Yerli oyuncular inanılmaz fiyatlara satılmaya çalışılıyor. Yerli oyuncular kendilerini garantiye aldı. Rekabet ortada kalktı. Milli takıma katkı olmaz. Bunu TFF Başkanımıza anlattım. Şimdi her gün yabancı kuraları ile ilgili açıklama yapıyorlar. Yanlış şeyler yapılıyor. 14'ü 21 yapıyorsun da 8'i arttırmıyorsun? Acaba birilerinin ekmeğine yağ mı sürüyorsun? O durumda olan takım var da onlara mı katkı yapıyorsun? Ceza konulması yönünde öneriler sundum. Yerli oynatanlara prim verin dedim ama dinletemedik. TFF Başkanına sesleniyorum. Geldikleri günden bu yana güzel çalışıyorlar. Böyle kritiik bir olay da 14 neden 21 oldu? Kulüpler ekonomik olarak zarar görüyor. Bu ekonomik bir problem. " dedi.

- EMİRHAN KONUSU... -

" Emirhan konusunda neden suçlandığımı bilmiyorum. Sosyal medyada bir rüzgar oluşturuldu. Sağlıksız muhalefet var. Seçimden önce yoklardı. Şimdi ortaya çıktılar. Çoluk çocuğa hesap açtırıp, sosyal medyada rüzgar yaratmaya çalışmasınlar. Sağlıklı düşünebilen herkes önce anlamaya çalıştı. Bir çoğu bana destek verdi. Hak vermeyenlerde daha sonraki açıklamalarımdan ikna oldular. 18 yaşını bir futbolcu geçtiği an yapmış olduğunuz eski kontrat geçersiz oluyor. Dolayısıyla 18 yaşından önce 5 yıllık kontrat yapsan da 18 yaşında fesih oluyor. Bu çok doğru bir karar. Hiç bir futbolcu köle değildir. 18 yaşında çocuklarımızı davet ediyoruz. Bir çoğu menajerimle konuşun diyor. O tarihe kadar hocaların etrafında dönen aileler susuyor. Neden? Bunu ben bilemem. Siz kapıyı kapatın, görüştürmeyin deniyor. Ne farkedecek ki? Evin önünde beklerler. Bu çocuklara imkanlar sağlanıyor. Çocukların sıkıntısı varsa bize geldiler ve biz gerekeni yaptık. Hocalarımıza altyapının önemini anlatıyoruz. Futbolcu ben oynamak istemiyorum derse, ben o çocuğa baskı kurmam. Önder Karaveli üzerinde bir düzen kurdum. Bu çocuklar takip ediliyor. Sahada gördüğünüz 4 çocuğun arkasında 44 tane pırlanta gibi çocuklar var. Onların da önünü açalım. Dar çerçeveden bakmak doğru değil. Futbolcu menajerimle konuşun dedi. Menajeri 1 milyon Euro serbest kalma maddesi koymak istedi. Biz 4,5 milyon Euro koyduk. Benim orada kafamda soru işareti yok. Ben Ümraniye'ye yemek yemeye indiğimde Ersin, Emirhan, Rıdvan, Serdar Saatçi ile yemek yedim. Ötekilerine merhaba dedim ve gençlerin yanına gittim. Emirhan'a 5 milyon TL verdik. Futbolcu kardeşlerim Avrupa hayallerinden bahsediyorlar. Zorla güzellik olmaz. "Benim hayallerim var, önümü açın" diyen bir çocuğu ben kırıp, incitemem. Onlar arkadan gelen kardeşlerine örnek olacaklar. "

- ERSİN DESTANOĞLU'NA TEKLİF YOK -

" Ersin Destanoğlu'na resmi bir teklif yok. Serdar Saatçi ile ilgili gelip giden bir şey oldu. Serdar'ı affettik. İmzalaması gereken bir sözleşmesi var. İmzalamayacaksa onun isteklerini yerine getirmeyeceğiz. Rıdvan hayallerim var dedi. İmzaladı ve biz de hayallerini gerçekleştirdik. " dedi.

- DENAYER ŞARTLARI AĞIR -

" Denayer'in bütçesi bize uymuyor. Kendisine bir teklifte bulunduk ama fark çok . Tayfur gelmek istiyor ama kulübü bırakmak istemiyor. Biz Tayfur'u istedik. " dedi.

- TALİSCA GÜNDEMDE YOK -

" Talisca gündemimizde yok. Allah yolunu açık etsin. Gelse gider havaalanında karşılarım ama olmayacak duaya amin demenin anlamı yok " dedi.

- HOCAMDAN MEMNUNUM -

" Hocamdan çok memnunum. Çok ümitliyim. Gelecekte büyük bir hoca olacak. İnanıyorum ki bu çıkışın ilk basamağı Beşiktaş olacak. Her yerde söylüyorum. Çok dürüst ve çalışkan. Teknolojiye önem veriyor. Sürekli zamanını futbola ayıran bir hoca ile çalışıyorum. Futbolcularla olan ilişkisini beğeniyorum. Oda şampiyon olmak istiyor. O da bizimle aynı amaç peşinde. Tekniği çok tartışıldı. Hocadır, ben anahtarı ona teslim ettim. Konuyu kendi çözmek zorunda. İnanıyorum. Oyuncuları ile diyalog içerisinde olması beni rahatlatıyor. Doğru yolu beraber bulacaklar. " dedi.

- TAKTİK KONUŞMAM -

" Ben soyunma odasına inip taktik ve teknik konuşmam. Bunu yapan varsa da doğru değil. Biz spor yöneticisiyiz. Biz çalıştırmıyoruz. Güvenirsiniz ve getirirsiniz. Akıl verenleriniz vardır. Birini seçersiniz. Ben hocaya sistem konusunda asla karışmam. Hoca futbolcuları ile konuşup, neyi nasıl yapması gerektiğini karar verebilecek bir hoca. Sistem değişikliği konusunda ipucu verdiğimi düşünüyorum. " dedi.

- ÖNEMLİ İSİMLERİ KADROYA KATTIK -

" Geçen sene önemli isimler kadroya kattık. Takımın başarısızlığında transfer hatası yoktu. Önemli isimleri kadroya kattık. Çok talihsiz kazalar oldu. Sakatlıklar oldu. Sakatlıklardan sonra kadro kurmak güç oldu. Şampiyonlar Liginde istediğimiz sonuçları alamamız, moral bozukluklarına yol açtı ve Sergen hoca ayrıldı. Arkasından Önder hoca ve şimdiki hocamız geldi. Talihsiz bir süreç geçti. Bu sene de Muleka, Weghorst geçen seneki transferler gibi kaliteli isimler. Josef 1 ay sonra dönecek. İyi bir Türk stoper alırsak, sol kanat alırsak inanıyorum ki bu sene şampiyon olacağız." dedi.

- ÖDEMELER AKSAMADI -

" Şampiyon olduğumuz dönemde ödemelerde aksatmalar olmuştu. Geçen sezon 1 gün bile maaşlar geç alınmadı. Bu nasıl oldu bilemiyorum. " dedi. 

- BU PARALAR CAMİANIN PARALARI -

" Kamuoyunda " Siz burada değilmiydiniz? " deniyor. Ben 1 yıl yoktum. Benim olmadığım dönemde alınan 7-8 oyuncunun ismini mi vermem gerekiyor. Bana inanmalısınız. Adem gününde parasını aldı. Çalışmadı. Hocaları istemedi. Kendine bir yer bak dedik, gitmem dedi. 3 milyon 750 bin Euro alacaksın, vergisi ile beraber 5 , bonservisi ile 7, 4 sene 30 milyon Euro'ya patlamış. Muhteşem bir futbolcu. Neden bu futbolcu başka takıma gidemedi? 2 milyon'u alamayan birine kim 4 milyon Euro vermiş. Bunu Beşiktaş camiası sorgulasın. Ötekilerini de alın üstüne koyun. Vida'ya inanılmaz paralar verildi. Adem, 200 bin Euro'ya Bodrumspor'a gitmiş. Öyle duydum. Transferleri hatalı yapabilirsiniz ama bir futbolcu ile 5 yıllık kontrat yapamazsınız. Biz kendi dönemimizde böyle hata  yapmadık. Alex olmadı, gitti. Pjanic gibi biriyle 2.5 milyon Euro'ya 1 yıllık kontrat yapıyorsam sen neden Adem ile 5 yıllık kontrat yapıyorsunuz? Bu paralar camianın paraları.  " dedi.

- KURULLAR DEĞERLİDİR -

" Beşiktaş'ın kurullarının hepsi kıymetlidir. Divan kurulu seçimleri Beşiktaş'a hayırlı olsun. Kim gelirse gelsin, bizimle beraber ağır bir yük alacak. Kurulları seçerken kimseye şunu seçin demedim. Çünkü beni kurullar zorlamalıdır. Hata yaparsam, uyarsınlar. Divan da böyle bir kurul. Orada da tarafsızım. Beşiktaş için hayırlısı neyse o olsun. Şuanki yönetimle rahat çalıştım. Yalçın ağabey de çok kıymetlidir. 3.adayıda tanıyorum. Onun da faydalı olacağını düşünüyorum" dedi.

- BELALTI KONUŞMALAR BAŞLADI -

" KMPC raporu camia talebi ile gerçekleşti. Seçimde söz vermiştim. Bunu tamamladık. Bununla ilgili dosyalar gerekli yerlere ulaştı. Davalar açıldı ve açılmaya devam ediyor. Bu benim şahsi konum değildir. Ben zor bir görevi yerine getirdim. Düşman kazandık. Benle ilgili olan ne varsa, bende hesabını vereceğim. Kendimi dışarıda bırakmadığımı camiada görecek. Eski başkanın beni kendisinin düşmanı olarak görmesini hoş karşılamıyorum. Ben bu kulüpte birileri hırsız demedim. Ben bu kulüp kötü idare edildi dedim. Kimseye düşmanlığım yok. Belaltı konuşmalar başladı. " dedi.

Haber Kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 26 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Adana Demir 7 5 1 1 +7 16
2 Galatasaray 7 5 1 1 +4 16
3 Başakşehir 6 4 2 0 +9 14
4 Beşiktaş 7 4 2 1 +6 14
5 Konyaspor 7 4 2 1 +6 14
6 Fenerbahçe 6 4 1 1 +14 13
7 Trabzonspor 7 4 1 2 +1 13
8 Kayserispor 7 4 0 3 +4 12
9 Gaziantep FK 7 3 2 2 +3 11
10 Kasımpaşa 7 3 0 4 -8 9
11 Alanyaspor 7 2 2 3 -5 8
12 Giresunspor 6 2 1 3 -3 7
13 Karagümrük 6 1 3 2 -2 6
14 Antalyaspor 7 2 0 5 -6 6
15 İstanbulspor 6 1 2 3 -6 5
16 Ankaragücü 6 1 1 4 -5 4
17 Sivasspor 7 0 4 3 -6 4
18 Ümraniyespor 7 0 2 5 -5 2
19 Hatayspor 6 0 1 5 -8 1

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.