REKLAM

Cenk Tosun'dan açıklamalar! "Weghorst ve Muleka transferlerine çok sevindim"

9

Beşiktaş'ın yeni transferi Cenk Tosun, Avusturya kampında yayıncı kuruluşlarına açıklamalarda bulundu.

Cenk Tosun'dan açıklamalar! "Weghorst ve Muleka transferlerine çok sevindim"

Cenk Tosun'un yaptığı açıklamada;

-YUVAMA DÖNDÜM -

"Çok güzel duygular içerisindeyım. Kısa bir tatil gibi geldi. Yuvama döndüm. Beni Cenk Tosun yapan yere döndüm. Mutluyum." dedi.

- ÜZÜLEREK DE GİTTİM -

" Büyük umutlarla İngiltere'ye gittiim. Üzülerek de gittim. Çok sevdiğim bir kulüpten de ayrılıyordum. Kolay olmadı. Yeni bir maceraya büründük. Her şey güzel gidiyordu. Goller atıyordum. Sakatlıklar ve hoca değişiklikleri beni etkiledi. Genel anlamda iyi tecrübe oldu. Daha güçlü daha tecrübeli bir Cenk geldi. Gaziantepspor'dan buraya geldiğim hırs ile buraya geldim. Şampiyonluklara açım.İnşallah bu sene Beşiktaş'a katkı vermek istiyorum." dedi.

-FUTBOL DIŞINDA DA BAZI ŞEYLER ÖĞRETTİ -

"Hocaların hepsi çok değerli. Hepsinden bir şeyler kattım. Hepsi ile iyi anlaştım. Ancelotti bana çok şey kattı. Saha içi ve saha dışında iyi insandı. Benimle düşüncelerini paylaşırdı. Futbol dışında da bazı şeyler öğretti."

- ŞENOL HOCA İYİ VE KÖTÜ ZAMANIMDA ARKAMDA DURDU -

"Hayatımda 2 tane Şenol var. Babam 7/24 benimle beraber. Herşeyimi onunla paylaşıyorum. Ayrıca menajerim. Beraber kararlar veriyoruz. Şenol hoca benim iyi ve kötü zamanımda arkamda durdu. Bende onun şans verdiği dönemlerde iyi oynadım. Beşiktaş'a ve Türk futboluna katkıları büyük. Bizim ülkemiz için değerli." dedi.

- MİLLİ TAKIMA ZAMAN VERİLMELİ -

"Milli takım yeni yapılandırmaya gidiyor. Hocamız değişti, yönetim ve başkan değişti. Bunlar kolay şeyler değil. Milli takıma zaman verilmeli. Bir dahaki kamplarda bende katıldığımda bende orada ağabeyliği yapacağım. İnşallah iyi yerlere geleceğiz. En son oynadığımız turnuvada arkadaşlarımız güzel sonuçlar aldı. İnşallah gruptan çıkacağız" dedi.

- BİR ARA ÜLKEMİZDE TÜRK FORVET ÇIKMIYORDU -

"Bir ara ülkemizde Türk forveti çıkmıyordu. Şimdi Umut Bozok, Enes gibi önemli isimler var. O pozisyonda artık sıkıntımız olmayacak. " dedi.

- O MAÇ AKLIMDAN ÇIKMAYACAK -

"Beşiktaş'ta Benfica maçını unutamam. Canlı izleyenler maçı anlatırken bana gözleri doluyor. 3-0 mağlup durumdayken taraftar takımı çağırıp alkışladı. Bunu hiç bir ülkede görmedim. Benim golümle geri dönüş oldu. Öyle bir gol attım ki takımda motive oldu. Belki 5 dakika daha olsaydı 4-3 kazanabilirdik. Müthiş geri dönmüştük. O maç aklımdan çıkmayacak." dedi.

- FUTBOLUN İÇİNDE OMLAK İSTİYORUM -

"Futbolun içinde kalmak istiyorum. İki tane planım var. Ya hoca olacağım. Yada daha fazla sportif direktör tarzında bir şey düşünüyorum. Bunlar için daha çok erken. Uzun süre futbolu şuanda bırakmak istemiyorum." dedi.

- ALLAH'A ŞÜKÜR İKİSİNİDE BAŞARDIM -

" Benim en büyük hayallerim arasında Beşiktaş'ta ve Milli takımda oynamak vardı. Allah'a şükür ikisinide başardım. Yeni hayaller kuruyoruz. Neden ileri de Beşiktaş'ta hocalık  yapmayayım? Bende çok isterim." dedi.

- BEN HİSSETTİKLERİMİ TARAFTARIMIZA AKTARMAK İSTEDİM -

" Beni en güzel anlatan "Ben sende tutuklu kaldım" şarkısıydı. Ben hissettiklerimi taraftarımıza aktarmak istedim. Gitmiş olabilirim ama her zaman kalbim buradaydı. Bunu demek istedim." dedi.

- GENELDE BU ANTRENMANLAR SAKATLIKLARI ÖNLÜYOR -

"İdmanlar ağır geçiyor. Ben Almanya'da da kamplar geçirdim. Hocanın yaptırdığı kamp gerçekten çok agresif. Takımın ihtyacı olduğunu düşünüyorum. Genelde bu antrenmanlar sakatlıkları önlüyor. Hocanın aklında bir sistem var. Çok pozitif ve iyi olduğunu düşünüyorum. Çok koşulması gereken zor bir sistem ama doğru oynadığında büyük işler yapılabilir. Şimdiye kadar sakatlıklar vermedik. Kampın ilk etabını kazasısz geçirirsek bizim için çok güzel olacak." dedi.

- HER OLANAK BİZE SAĞLANIYOR -

"Avusturya kamp için çok güzel. İdmanlarda zorlanıyorsun ama Türkiye'ye geldiğimizde çok daha rahat hissedeceğiz. İklim olarak da antrenmanlara uygun. Zeminler güzel. Otel ortamı güzel. Her olanak bize sağlanıyor. Buradaki oteli de kulüp güzel seçmiş. Herkes çok memnun. " dedi.

- WEGHORST VE MULEKA'YA ÇOK SEVİNDİM -

"Rekabet her zaman güzeldir. Onun olmadığı yerde başarı olmaz. İlk sene Demba Ba, ikinci sene Gomez, ücüncü sene Aboubakar gibi isimlerle rekabete girdim. Onlar da bana çok şey kattı. Ben çok sevindim. Weghorst ve Muleka'ya çok sevindim. Zaman zaman ben atacağım, benim kötü olduğum dönemde Muleka ve Weghorst atacak. Takım böyle şampiyon olur. 3 forvet ile lige başlamak çok güzel oldu." dedi.

- WEGHORST İNŞALLAH GOMEZ ETKİSİ YAPAR -

"Weghorst'u Almanya'da izliyordum. Gomez benzeri bir forvet. Weghorst inşallah Gomez etkisi yapar. Burnley'de oynamak kolay değildi. Değişik bir taktikle oynuyorlar. Belki sisteme adapte olamadı. Premier Lig gerçekten zor bir lig. Beşiktaş'ta çok iyi işler yapacaktır." dedi.

- FORMASYON ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL -

"Formasyon çok önemli değil. Herkes kendi işini yaptığı sürece başarılı olacağız. Türkiye'de 3lü oynayan takım yok. Bizim hocamızda bu sistemi geliştirmeye çalışıyor. Sezom başı bu sistem oturursa rakip takımlar zor günler yaşayabilir." dedi.

- HERKES NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ BİLİYOR -

"Hocanın taktik anlayışı hakkında yorum yapmayacağım. Sıkıntıya girmeyelim. Yorucu bir sistem ama iyi oynadığında rakip takımlar zor günler yaşayabilir. Herkes ne yapması gerektiğini biliyor. Onların üstünde dura dura inşallah güzel bir sezon geçireceğiz" dedi.

- UZUN SÜRELİ SAKATLIKLAR OLDU -

"Kötü günlerden bahsetmek güzel değildir. Bana tecrübe kattı. Her defasında ayağa kalkmayı bildim. Ailem hep yanımda oldu. Kolay sakatlıklar geçirmedim. Uzun süreli sakatlıklar oldu. Eve gittiğimde ailemi gördüğümde motive oluyordum. Çok okudum. Boş zamanlarda çok düşündüm ve tecrübelendim." dedi.

- WELİNTON ÇOK İYİ BİR İNSAN -

"23 numarayı çok istiyorum. Başarılı olmuştum. Welinton'da 3-4 senedir aynı forma ile oynuyor. Kendisine soracağım. Verirse çok sevinirim. Welinton çok iyi bir insan. Birbirimizi çok seviyoruz. Verirse yemeğe götürürüm. Vermezse de canı sağolsun. O zaman 9 numara olabilir." dedi.

- BEŞİKTAŞ'A YAKIŞAN ŞAMPİYONLUKTUR -

"Beşiktaş'ın hedefi şampiyonluktur. En kötü sezonda bile şampiyonluğa oynamak zorundadır. Beşiktaş'a yakışan şampiyonluktur. Bizim için bu sezon tek kulvar olduğu için avantajlı olacak. Katar'daki dünya kupası fikstürü çok etkileyecek. Avrupa'da olsaydı takım yorulacaktı. Bunu avantaja çevirebiliriz." dedi.

- AKLIMDA HER ZAMAN BEŞİKTAŞ VARDI -

"Başkandan Allah razı olsun. Zor dönemde arkamda durdu. Her zaman kapısının açık olduğunu gösterdi. Premier Ligden geliyorum. Aklımda her zaman Beşiktaş vardı. Aramızda büyük pazarlık olmadı. Beşiktaş ile pazarlık konusuna girmeyiz. Uzamasının sebepleri başka. Yine mutlu olduğum yerdeyim." dedi.

- NECİP İLE AĞABEYLİK YAPIYORUZ -

"Benim oynadığım dönemlerde çok güzel bir arkadaşlığımız vardı. Tolga ağabey, Olcay ağabey, Necip, Oğuzhan, Atınç gibi güzel bir arkadaşlığımız vardı. Necip'i yalnız bırakmak olmazdı. Geri döndüm. Şimdi de güzel bir arkadaşlığımız var. Necip ile ağabeylik yapıyoruz." dedi.

- O BENİM HAYAT BOYUNCA KARDEŞİM OLUCAK -

"Oğuzhan bu kulübe büyük katkılar verdi. Çok iyi işler yaptı. Büyük futbolcu ve yetenek. Onu da sakatlıklar etkiledi. Oğuzhan'ın iyi bir futbolcu olduğunu ve iyi bir kalbi olduğunu düşünüyorum. İnşallah iyi yerlerde olur. O benim hayat boyunca kardeşim olacak. " dedi.

-  HİÇ YAŞLANMIYOR VE PERFORMANSI YÜKSELİYOR -

"Atiba değişik bir adam. Hiç mi insan değişmez? Hiç yaşlanmıyor ve performansı yükseliyor. Onun olması büyük avantaj. Ben ona yine teşekkür etmek istiyorum. Koşularda bile yine en önde koşuyor. En hırslısı, en iseyeni. Ona hayranım." dedi.

- ŞİMDİ ÇOK DEĞERLİ KALECİLERİMİZ VAR -

"Rüştü ve Volkan ağabeyden sonra kaleci problemi vardı. Şimdi çok değerli kalecilerimiz var. Bir şeyleri doğru yapmaya başladık. " dedi.

- ONUNLA DA MİLLİ TAKIMDAN YAKINIZ -

"Ersin ile çok vakit geçiriyorum. İkinci olarak Uğurcan'ı yazarım. Onunla da Milli takımdan yakınız. Bu iki kaleciyi önde tutabilirim." dedi.

- TOSUN PAŞA DENMESİ HOŞUMA GİDİYOR -

"Beşiktaş taraftarı ile ağır bir bağım var. Bende Beşiktaş taraftarı olduğum için onların ne hissettiğini biliyorum. Onlar bana her zaman sahip çıktı. Saha içerisinde onları utandırmadım. Son damlaya kadar mücadele ettim. Benden desteğini eksik etmesinler. Bende onlar için herşeyimi vereceğim. Tosun paşa denmesi hoşuma gidiyor. Bende bana verilen bu lakabı seviyorum." dedi.

-BEŞİKTAŞ'A GERİ DÖNDÜĞÜM İÇİN ÇOK MUTLUYUM -

"Şampiyon olursak albüme yeni bir şarkı ekleyeceğiz. Beşiktaş'a geri döndüğüm için çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum. Benden desteğini esirgemesinler. Her zaman Tosun Paşa olarak beni görsünler."  dedi.

- AİLEM HAYATIMI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN HERŞEYİ YAPIYOR -

"Babam 7/24 bizler için çalıştı. O benim için çok önemli. Ailem hayatımı kolaylaştırmak için herşeyi yapıyor. Hepsini çok seviyorum. Onlara selam gönderiyorum." dedi.

- HOCAMIZ BUNA LAİK GÖRÜRSE SEVEREK YAPARIM -

"Kaptanlık için bir görüşmemiz olmadı. Hocamız buna laik görürse severek yaparım. Kardeşlerim ve arkadaşlarımda bana saygılı oldukları için severek üstlenirim. Olan kaptanlar var. Kaptanlık ekibine dahil olursam üstüme düşeni yaparım." dedi.

Haber kaynağı: ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 9 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Başakşehir 1 1 0 0 +4 3
2 Alanyaspor 1 1 0 0 +2 3
3 Trabzonspor 1 1 0 0 +2 3
4 Adana Demir 1 1 0 0 +1 3
5 Beşiktaş 1 1 0 0 +1 3
6 Galatasaray 1 1 0 0 +1 3
7 Fenerbahçe 1 0 1 0 0 1
8 Ümraniyespor 1 0 1 0 0 1
9 Gaziantep FK 1 0 1 0 0 1
10 Sivasspor 1 0 1 0 0 1
11 Ankaragücü 1 0 1 0 0 1
12 Konyaspor 1 0 1 0 0 1
13 Hatayspor 0 0 0 0 0 0
14 Giresunspor 1 0 0 1 -1 0
15 Antalyaspor 1 0 0 1 -1 0
16 Kayserispor 1 0 0 1 -1 0
17 Karagümrük 1 0 0 1 -2 0
18 İstanbulspor 1 0 0 1 -2 0
19 Kasımpaşa 1 0 0 1 -4 0

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.