REKLAM

Ceyhun Kazancı'dan Fenerbahçe derbisi öncesi flaş açıklamalar! "Ghezzal, Ersin, Yusuf Demir, Dele Alli, hakem kararları..."

14

Beşiktaş Kulübü Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı basın toplantısı düzenliyor.

Ceyhun Kazancı'dan Fenerbahçe derbisi öncesi flaş açıklamalar! "Ghezzal, Ersin, Yusuf Demir, Dele Alli, hakem kararları..."

İşte Kazancı'nın açıklamaları;

" Transfer sezonu bitmişken, ligde 7 hafta geri kalmışken bir özet geçelim. Daha sonra soru cevap şeklinde devam edebiliriz. Son derece yoğun bir transfer dönemini geride bıraktık. Planlamalarımızı anlatmıştık. Geçen sezonun sonunda bir çok oyuncunun kontratı bitmişti. Yeniden yapılanma sürecinde 9 Türk, 9 yabancı oyuncu ile yollarımızı ayırdık. Toplam 18 oyuncu ile yolları ayırdık. 23 milyon Euro bir maaş toplamı vardı. Bu yük azaldı. Toplam 7 yabancı, 5 Türk oyuncu transfer ettik. Bunların yanında 1 Ümraniye, 1 tane yabancı ülkeden akademiye transfer edilen 2 oyuncumuz var. 13,5 Milyon + vergiler ekstra maaş yükü geldi. Geçen seneye göre 10 milyon Euroluk bir azalma yaşadık. Bazı ekstra oyuncularımız vardı. Kullanmadığımız bir çok oyuncu vardı. Kadro dışı kalan bu oyuncuların toplam maaş yükü 6,75 milyon Euro'ydu. Böyle bir yükten bu sezon kurtulduk. Bu kullanılmayan oyuncular şuanda nerede? Hiç biri takım bulamadı. Bir tanesi Fransa 3.liginde yer alıyor. Hocamızın Mart ayında gelmesinin avantajını kullanarak detaylı bir şekilde çalışmalar yaptık. Bir oyuncuyu transfer ederken aile kriterlerine baktık ve titiz şekilde yürüttük. Karakter çok önemli. Bazı oyuncular geçtiğimiz dönemde gitmezken, Alex alacaklarını bırakıp gitti. Bunlar bizim için önemli şeyler. Takım olgusu teknik anlamda olmuyor. Şuanda mevcut kadromuzda buna uygun oyunculara sahibiz. Lig devam ederken 'Hocamız bize isimler vermedi, rakamlar verdi" demiştik. Tempo düşüklüğünü yukarı çekecek, atletik anlamda hazır olan oyuncular için çalışmaları yaptık. Scout ekibimizin değerli çalışmaları vardı. Takım yapısına en uygun oyuncuları bulmak en doğru şey. Neredeyse her mevkiide ikinci tercihlerimizi ekonomik anlamda yaptık. Hocamız ve bizler memnunuz. Takım olarak son derece hazırız. Liderin 2 puan gerisindeyiz. Son maçımızı kazansak lider olarak milli araya girecektik. Bu dakikaya kadar yapmış olduğumuz çalışmalar planladığımız şekilde devam ediyor. Sezon sonu şampiyonluk hedefine inşallah kavuşacağız. " dedi.

- SALİH UÇAN KARARI BİZİ ÜZDÜ -

" Salih Uçan teknik bir karardır. Bizlerde ve Salih'de hayal kırıklığı oldu. Benim hayal kırıklığım devamında oldu. Sakatlıktan sonra 2 oyuncu daha seçildi. Boyu kriter olarak gösterdiler. Orta saha oyuncuları içinde 0,93 kafa topu kazanımında Salih 1.53 yapmış. Harika bir sezon geçiriyor. Herkes de böyle düşünüyor. Biz hakettiğini düşünüyorduk. Milli takımımızda bizlerden bir oyuncu olmaması bizleri üzüyor. Beşiktaş'ta oynayan oyuncu milli takıma alınmaz komplosuna inanmak istemiyoruz. İnşallah ilerleyen dönemlerde Beşiktaşlı futbolcular da Milli takımda görev alır" dedi.

- KENDİ KARARLARI -

" Emirhan'da çıkış maddesi kullanıldı. 18 yaş altı FİFA kuralı var. Biz Emirhan ile kontrat yapmıştık. Sonrasında kontratı uzattık. Son yıla kalmasını handikap olarak değerlendirmiyorum. Bu oyuncular kontrat uzatmak istiyordu. Her oyuncunun durumu farklıydı. Her 3 oyuncu için Avrupa hayalinin erken olduğunu düşünüyorduk. Lakin kendileri bu kararı uygun gördüler. Bir oyuncunun hayali varsa tabii ki kulüp şartları ön plana alarak o hayalleri gerçekleştirmek bizim boynumuzun borcudur. Yapılan ticaretlerden memnunuz. İnşallah hepsi başarılı olur" dedi.

- ERSİN KALACAK -

" Ersin Destanoğlu son derece karakterli biri. Bu camianın evladı. Biraz klişe laf ama tam anlamıyla bu camianın evladı. Kontratı bitip de bedava gidecek oyuncu değil. Beşiktaş'ı bir kulüp olarak değil buraya hayatını adamış biri. Kaleci yeteneğini tartışmıyorum. Her oyuncunun olduğu gibi kötü dönemleri olabilir. Yapmamız gereken şey destek vermek. Ersin şampiyon olmuş, 3 kupa kazanmış ve her kupaya katkı vermiş kaleci. O günlere geri dönecek. Tabii ki bizim ve taraftarımızın desteğiyle. Kontratı konusunda en ufak sorun yok. Kontratı uzayacak. Bir sıkıntımız yok. Prosedürlerdir bunlar, devam eder. Herhangi bir şekilde kontratı bitip ayrılması söz konusu değil. Yeri gelir, zamanı gelir, kendisinin ve bizim uygun gördüğümüz teklif gelirse oturur konuşuruz, o ayrı." dedi.

- TEPKİLERİ ANLAMLANDIRAMIYORUM -

" Hocaya gösterilen tepkiyi anlamlandıramıyorum. Beşiktaş her zaman şampiyonluğa oynar. Oyun anlamında son maçı kenara bırakıyorum. Son maçtan bizlerde tatmin olmadık. Sezon başından bu yana oyun planı olmadığı söyleniyor. Yeni oyuncular geldi. Ligin en başındayken maçların içinde oyunun kontrolünü kaybetmek doğal şeylerdir. Sistemimiz kolay bir sistem değil. Yoğun baskı ile oynayan bir takım olmak istiyoruz. Bunu geri kazanmaya çalışıyoruz. Oynadığımız maçların belirli kısımlarında rakipleri zora soktuk. Karagümrük ve Sivasspor maçında özel anlar yaşadık. Bu gelişimin hızlı şekilde devam edeceğini düşünüyoruz. Bu sezon şampiyon olacağız. Bu ekonominin uygun olmasında başkanımızın emeği çok var. Sayın başkanımız şampiyonluğu Valerien Ismael ile yaşayacağımızı söyledi. Onun sözlerini hatırlatalım. Bu sezon hocamızla devam edeceğiz. Yeni bir takım. Kısa vadede bu takım iyi olacak ve şampiyon olacağız. Tek ihtiyacımız birlik olmak. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. " dedi.

- GHEZZAL'DA ÇOK ÜZGÜN -

" Sakatlık konusuna açıklık getireyim. Bazı şeyler uzayınca, maalesef bir takım geçmiş yaşananlar akıllara geliyor, spekülasyonlar ortaya çıkıyor. Sakatlıktan başka hiçbir sorunu yok Rachid'in. Rachid sahada olamadığı için rahatsız. Taraftarın gözbebeği olmuş çok iyi bir profesyonel. Büyük değil ama hareketlerini etkileyen bir sakatlık geçirdi. Parmağının altındaki kapsülde sıkıntı var. Yürürken, koşarken çok rahatsız oluyordu. Her şey planladığı gibi giderse yakın zamanda kadroda olacak. Sürekli hastaneye gidiyor. Planlamada bu hafta testler bitecek ve her şey yolunda giderse gelecek hafta takımla çalışıyor olacak. Bizim beklediğimizden de uzun sürdü. Sağlık işinde bu olabiliyor. Rachid çok iyi çalışıyor" dedi.

- REDMOND İLE 1YILLIK ANLAŞMA VAR -

" Redmond ile 1 yıllık anlaşmamız var. Gelecek yıllarda da her iki taraf mutlu olursa devam edebiliriz. O ışığı kendisi veriyor. Karakter anlamında son derece takım oyuncusu olarak nitelendirebileceğimiz bir oyuncu. " diyerek sözlerini tamamladı.

- TAKIMIN YARISI DEĞİŞTİ -

" Bu sene takımın yarısı değişti. Türkiye'nin maalesef bir gerçeği. Kademeli olarak aşağıya çekilmeliydi. Bu sezon da Türk oyunculara yatırım yaptık. Gelişime açık oyuncular aldık. Tabii ki gidenler olursa, gelenler olacaktır." dedi.

- MUTLU OLMAK ÖNEMLİ -

" Oyuncuların performansı, mutlu olmaları, bizim onların performansından mutlu olmamız belirleyeciği olacak. Hepsini alınabilir şekilde düşündük. Yıl içerisindeki performans, oyuncuların mutluluğu bizim için önemli. " Dedi.

- HIEN AKLIMDA KALDI -

" Transferde istediklerimizi neredeyse hepsini yaptık. İsim üzerinden gitmedik. Kriter anlamında birbirine benzeyen oyuncular üzerinde gittik. Birinci tercihin hepsini yaptık. Hien'i çok istemiştik, Verona'ya gitti. Onu alsak hocanın işi de yabancı kuralından dolayı zorlaştıracaktık. Genel anlamda planlamımızı gerçekleştirdik. " dedi.

- TYLER BOYD AÇIKLAMASI -

" Tyler hocanın bu sezon teknik anlamda düşünmediği bir oyuncu olmadığı için listede değil. Montero'ya inanıyoruz. Gelişimine devam etmesi anlamında düzenli oynamasını istiyorduk. Montero'da tekliflerde anlaşamadığı için takımda kaldı. Tyler de eski kontrat devam ediyor. " dedi. 

- DELE ALLİ LİSTEMİZDE DEĞİLDİ -

" Dele Alli listemizde olan bir oyuncu değildi ama böyle fırsat transferleri olabiliyor. Biz de böyle bir oyuncuyu transfer etmek istedik" dedi.

- KURALLAR BİZE ANLATILANLAR DIŞINDA UYGULANIYOR -

" Rahatsızız. En önemli konu, bir çifte standart olduğu görüşü hakim oluyor. Bazı kurallar bize anlatılırken, başka maçlarda böyle uygulanmıyor. Çok daha basit faullerde penaltı çalınırken, bize çalınmıyor. Kurallar herkese standart olsun düşüncedeyiz. Biz sahaya bakıyoruz. Bunları bahane olarak kullanıp arkasına sığınacak değiliz. Bunlar devam etsin, biz üstesinden geliriz demiyoruz. Biz eşitlik istiyoruz. 7 hafta için çok fazla konu var. Alanya, Başakşehir maçları... Keşke standart her maçta olsa. Biz bunu görmüyoruz.

- İKNA OLMADIĞIMIZ ÇOK GÖRÜŞME OLDU -

" Bizim ikna olmadığımız çok da görüşme oldu. Onların Beşiktaş'a bakışı, bu kulübe olan yaklaşımı bizim için belirleyeceği oldu. Bizi tatmin etmeyen ve elediğimiz oyuncu oldu. Bunlar tabii ki süreç. Şuanda takım içerisinde harika bir hava var" dedi.

- JOSEF DUYGULARI İLE HAREKET EDİYOR -

" Josef duyguları ile hareket eden bir oyuncu, bir insan. Uğradığı haksızlıktan dolayı son derece mutsuzdu. Yıl içerisinde hem performansı hem kendisinin düşünceleri değişir. Josef bizim kaptanımız. Çok önem veriyoruz. Daha uzun yıllar burada kalacağını düşünüyorum. Kendisi ile görüşüyoruz. Biraz erken. Uzun soluklu bir dönemden bahsediyoruz" dedi.

- YABANCI KURALI SERBEST OLSUN -

" Yabancı sınırında zorluklar yaşıyoruz. Faydasını bulamıyorum. Yabancı sınırının bir katkı sağladığını düşünmüyorum. Serbest olmalı ve iyi olan sahada olmalı. " dedi.

- TÜRKİYE'DEN OYUNCU ALMAK DAHA DAR -

" Türkiye'den oyuncu almak daha dar. Opsiyonunuz pasaport nedeni ile olmuyor. Bizi zorlayan bir transfer olmadı. Premier Lig deyince herkes zor olacağını söyledi ama onlar burayı sorunca doğru bilgileri aldıklarında neden gelmek istemesinler ki? Beşiktaş'ın yurt dışındaki algısı çok büyük. Bilmeyen yok. Buraya son tercih olarak gelmediler. Aksine bir çok tercih olmasına rağmen burayı tercih ettiler" dedi.

- YABANCI HAKEM KONUSUNDA BİR ŞEY DİYEMEM -

" Yabancı hakem konusunda net bir yorum söyleyemem. İyi olan yönetsin. Her konuda çıtayı yukarı çekelim. Hakem standartı daha yükseğe çekilsin. " dedi.

- ÖLÜM KALIM MAÇI DEĞİL -

" Fenerbahçe derbisi önemli bir karşılaşma. Ölüm kalım maçı olarak gösteriliyor ama öyle değil. Umarım güzel bir skor olacak ve sonrasında başarılı skorların ardından şampiyonluk gelecektir." dedi.

- YUSUF DEMİR İLE İLGİLENDİK -

 "Yusuf Demir, bir süredir ilgilendiğimiz bir futbolcuydu. Ama yabancı oyuncu sayıldığı için vazgeçmiştik." dedi.

Haber Kaynağı: Ortacizgi.com

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 14 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Adana Demir 7 5 1 1 +7 16
2 Galatasaray 7 5 1 1 +4 16
3 Başakşehir 6 4 2 0 +9 14
4 Beşiktaş 7 4 2 1 +6 14
5 Konyaspor 7 4 2 1 +6 14
6 Fenerbahçe 6 4 1 1 +14 13
7 Trabzonspor 7 4 1 2 +1 13
8 Kayserispor 7 4 0 3 +4 12
9 Gaziantep FK 7 3 2 2 +3 11
10 Kasımpaşa 7 3 0 4 -8 9
11 Alanyaspor 7 2 2 3 -5 8
12 Giresunspor 6 2 1 3 -3 7
13 Karagümrük 6 1 3 2 -2 6
14 Antalyaspor 7 2 0 5 -6 6
15 İstanbulspor 6 1 2 3 -6 5
16 Ankaragücü 6 1 1 4 -5 4
17 Sivasspor 7 0 4 3 -6 4
18 Ümraniyespor 7 0 2 5 -5 2
19 Hatayspor 6 0 1 5 -8 1

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.