REKLAM

Sergen Yalçın'dan flaş açıklamalar! Ljajic, Montero, Rıdvan Yılmaz, Gedson Fernandes...

41

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor'un canlı yayın konuğu oldu.

Sergen Yalçın'dan flaş açıklamalar! Ljajic, Montero, Rıdvan Yılmaz, Gedson Fernandes...

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, TRT Spor'da açıklamalarda bulundu.

İşte Sergen Yalçın'ın yaptığ açıklamalar:

-Kim çıkarsa çıksın 'eyvah' demezdim-

"Şampiyonlar Ligi kurasında kim çıkarsa çıksın 'eyvah' demezdim. Oynanmamış maç, kazanılmamıştır."

-Nasıl olduğunu anlamadan futbolcu oldum-

"Küçüklüğümde futbolcu olmayı düşünmüyordum. Eğlencesine oynuyordum. 16-17 yaşıma kadar aklımda yoktu. Adam 3 yaşındaki çocuğunu getiriyor, 'Çok büyük futbolcu olacak.' diyor. Nereden biliyorsun? Çocuk daha düzgün topa vuramıyor. Babam 'Seçmelere gitsene.' dedi. Ben de 'hadi öyle gideyim' dedim. Nasıl olduğunu anlamadan futbolcu oldum."

-Çalıştığım hiçbir kulüpte oyuncularla bir problemim olmadı-

"Futbolculuk çok kolay. Kendinden sorumlusun. Antrenmanını yapıyorsun, 'Eyvallah.' diyip gidiyorsun. Teknik direktörlükte 30 tane futbolcuyla ilgileniyorsun. Çalıştığım hiçbir kulüpte oyuncularla bir problemim olmadı. İletişime açık bir insanım. Oyuncu problemi çözmek istiyorsa benimle çözer."

-Oğuzhan geldi, 'Hocam ben neden oynamıyorum?' dedi-

"Oğuzhan geldi, 'Hocam ben neden oynamıyorum?' dedi. Ben de neden oynamadığını anlattım. Oğuzhan çok yetenekli bir oyuncu. Oynatıyorum, çok iyi oynuyor, sonra 1 hafta yok, sakat. Bir takımda 20-22 oyuncu varken tolerans geçemiyorsun. Yerine oynayan da iyi oynayınca formayı alıyor. Vazgeçilmez oyuncu yoktur. Oyuncuya dayalı düzen, asla olmamalı. Bu düzen, takımı bitirir."

-Taraftarı görünce ekibime 'Biz yandık.' dedim-

"Stadyumdaki imza törenine 'Ne gerek var, az kişi olacak rezil olacağız' dedim. Zaman da yok, planlama falan yok. Stadyumda imza töreni yapmak planda olan bir şey değildi. Tamamen tesadüf oldu. Tribünde o seyirciyi görünce şok oldum. Taraftarı görünce ekibime 'Biz yandık.' dedim. Aldığımız sorumluluğun büyüklüğünü o ana kadar anlamadık. Bir antrenörü, taraftarın arkasında durmasından daha fazla ne onore edebilir? Ben hayatımda, imza töreni gününden daha fazla heyecanlanmadım."

-Böyle şeyler yaşanmadı-

"Benim sözleşme dönemimde çok yanlış bilgiler verildi. 'Her gün görüşüyoruz, pazarlık yapıyoruz' gibi oldu. Böyle şeyler yaşanmadı."

-Ben o zaman, 'Bizim Avrupa'da oynayacak zamanımız gelecek.' dedim-

"Sezon başında sıkıntılı oyuncularımız vardı, transfer yapmamıştık. Paok, Rio Ave maçları.... Ben o zaman, 'Bizim Avrupa'da oynayacak zamanımız gelecek.' dedim ama o an değildi. Hesapta olmayan Paok maçı önümüze çıktı. Toplandık, 10 gün sonra Paok maçı var. Bana 'hazırlık maçı yapmadan Paok maçına çıktı' dediler. 10 gün var. Ben bilmiyorum hazırlık maçı yapmasını, sen mi biliyorsun? Köy takımıyla oynuyorsunuz dediler. Hangi köy takımı? Geçen sene Avrupa'dan elendiğimize sevindik."

-Nisan'a kadar 7 futbolcumuz gitti. Perişan olduk-

"'Nisan ayına tam kadro girersek, biz bu işi götürürüz' dedik. Nisan'a kadar 7 futbolcumuz gitti. Perişan olduk. Forvetlerimiz sakatlandı, kenarda hücum oyuncusu kalmadı. Aboubakar ve Cenk sakatlanınca ön taraftaki oyuncuların hepsinin yerini değiştirdim çünkü kenarda hamle yapacak oyuncu yok."

-Gönül ister 20 sene kalalım takımın başında, ama gönül istiyor işte-

"Oyuncuyken şampiyon olacağımızı biliyoruz çünkü işi kendimiz yapıyoruz. Antrenörken öyle değil çünkü kenarda duruyorsun. Zamanın ne göstereceğini bilemeyiz. Bizim yaptığımız iş tamamen başarı üstüne. Ben o takımla çalışmışım didinmişim, maçı 1-0 kaybetmişim. Kimseye bir şey anlatamazsın. Gönül ister 20 sene kalalım takımın başında, ama gönül istiyor işte."

-Avrupa planım var, İspanya olabilir-

"Büyük takımda şampiyonluktan başka hedef yok. Şahsi hedefim, her sene şampiyon olmak. Bir de Avrupa planım var. İspanya olabilir. İlk 2-3 sene, antrenörlük yapmamışım ben. Onu anladım. Kariyer planım biraz sekteye uğradı. Geç geldim büyük takıma. 4 yıl önce gelmem lazımdı."

-Küçük teklifler oldu ama Beşiktaş'tan bir yere gideceksen...-

"Bu sene de bütün kupalara talibiz. Sonraki planımda da 'Avrupa olabilir mi?' diye çalışıyoruz. Küçük teklifler oldu ama Beşiktaş'tan bir yere gideceksen, hatırı sayılır bir yere gitmen lazım. Tabii ki de her hoca Türk Milli Takımı'nı çalıştırmak ister ama şu an değil."

-Gruptan çıkmak bizim için başarı-

"Herkes 'çok güzel gruba düştük' diyor. Anlamıyorum. Sonrasında hayal kırıklığı oluyor. Önce bir kendine bak. Avrupa ile aramızdaki bağ çok açıldı. Avrupa Ligi'nde, Konferans Ligi'nde bir iki ilerlersin ama Şampiyonlar Ligi çok zor. Gruptan çıkmak bizim için başarı. Tempoya ayak uydurabilirsek, Şampiyonlar Ligi'nde heyecan yaratabiliriz. Takıma maksimum tempoda antrenmanlar yaptırıyoruz."

-Ben sezon başı tercümanlara...-

"Oyuncuyu inandırman gerek. Yabancıyı inandırmak daha zor. Ben sezon başı tercümanlara 'Ben nasıl anlatıyorsam o duyguyu yansıtın' dedim. Ben sinirli anlatıp, tercüman 'Hadi kahvaltıya gidelim' tarzında anlatırsa olmaz." 

-Batshuayi, hazır geldi-

"Batshuayi hazır geldi. Teixeira, 8-9 aydır top oynamıyordu. "60 dakika da olsa oynatıp maç kondisyonu verelim, Şampiyonlar Ligi'nde de 60 dakika oynatırız" dedik."

-Sonra 'Zaten bu adam sol kenarmış, santrfor falan değil.' dedik-

"Karagümrük ile hazırlık maçı oynuyorduk. 'Bu Larin'i nerede oynatalım.Sol kenarda oynatalım, fizikli mizikli bakarsın iş yapar.'dedik. Sonra 'Zaten bu adam sol kenarmış, santrfor falan değil.' dedik. Hani bunları tesadüfen görüyoruz yani."

-Şampiyonlar Ligi'nde formatı değiştirebiliriz-

"Şampiyonlar Ligi'nde formatı değiştirebiliriz. Orada elini kolunu sallayıp puan alamazsın. İlla bir planın olacak. Burada oyunu dikte edebilirsin ama orada olmaz. Gerçekçi olmak lazım. Mücadele edebiliriz, kazanabiliriz ama gerçekçi olmamız lazım."

-Telefondan seyrettim, 'Sen bu oyuncuyu nereden buldun?' dedim-

 "Rachid Ghezzal'ın transferi tesadüfen oldu. Transferin bitmesine 2 gün var, menajer arkadaşım bana geldi 'Seyreder misin?' dedi. Telefondan seyrettim, 'Sen bu oyuncuyu nereden buldun?' dedim. Tanımıyordum oyuncuyu. Ghezzal'ın sadece topu alışına verişine baktım."

-Rıdvan Yılmaz cevabı-

"Nereden çıktı, ben anlamadım, Rıdvan'ı niye kiralayalım? Ersin, Rıdvan bizim geleceğimiz. Bu Rıdvan konusu çok canımı sıktı. Kardeşim, size bunu kim söyledi? Biz onları veririz ama minimum 10 milyon Euro ile gelirlerse. Rıdvan ve N'Sakala benim için aynı. İkisini de oynatırım ama biri sakatlıktan düşünce elimizde birisi kaldı. İkisinin de aynı seviyeye gelmesini bekliyoruz."

-Montero'nun transferi muhtemel-

"Utku, Karagümrük'e gidecek. Montero'nun transferi muhtemel. Montero'yu bonservisiyle almayı düşünüyoruz."

-3-4 oyuncu üstünde çalışıyoruz-

"Orta sahaya bir yabancı oyuncu transferi düşünüyoruz. Üstüne bir de yabancı orta saha planımız var. 3-4 oyuncu üstünde çalışıyoruz."

-Kararı kimin aldığı açıklansın-

"Yabancı sınırıyla ilgili soru, '6 yabancı futbolcunun kulübede oturması doğru mu?' olmalı. 3 tane Türk oyuncu oynatmakla oyuncunun yetişeceğini mi düşünüyoruz? Sizce bu doğru mu? Yabancı oyuncuyu kısıtlarsak Türk futbolcu gelişir mantığı %100 yanlış. Biz nasıl çıktık? Oynayacak adamın önünde durabilir misin. Galatasaray'dan Kerem çıktı. Oynuyor çocuk. Yabancı sınırında önce kararı kimin aldığı açıklansın. Bu kararı kim aldı? Beşiktaş'ta oyuncularla ilgili kararı ben alıyorum. Ben de orada bu kararı kim aldı onu merak ediyorum. 'TFF aldı.' cevabı beni tatmin etmez. Kaç yabancının oynadığı seni neden ilgilendiriyor? Yabancı serbest olursa, ben Ersin'i, Rıdvan'ı, Salih'i, Kenan'ı, Necip'i oynatmayacak mıyım?"

-Ljajic'ten tamamen ümidimizi kestiğimiz için kadro dışı bıraktık-

"Adem Ljajic'ten tamamen ümidimizi kestiğimiz için kadro dışı bıraktık. Ben, Adem ile en az 8 kere toplantı yapmışımdır. Çok şans verdim. Ama bir türlü istediğimiz seviyeye gelmedi. O maliyetle bu performans kabul edilemez."

-Gedson Fernandes cevabı-

"Ben artık 6 numara istemiyorum, 6-8 birlikte oynayan oyuncular lazım artık. Gedson Fernandes'i de bu yüzden istedim. Şu anda ne durumda bilmiyorum."

-Benim için 'Kalbi nedeniyle futbol oynayamaz.' raporu verdiler-

"Futbol oynarken benim için 'Kalbi nedeniyle futbol oynayamaz.' raporu verdiler. Apar topar kamptan döndüm. Sonra bir daha baktılar, 'Kalbinde bir şey yok oynarsın, sana kim oynayamazsın dedi?' dediler."

-3 sene kontrat yaparsan oraya tazminatı koyarım-

"Kontrat mevzusunu anlatayım. Başkana da anlattım. Herkes bilsin. 3 sene kontrat yaparsan oraya tazminatı koyarım. Alırım o tazminatı senden. Ben diyorum ki, kulübü niye zor duruma sokayım? Biz zaten buradayız. Bilmeden yazıyorlar. Bir kere başkanın evinde görüştük. İkinci görüşme Emre Kocadağ'ın evinde. Öyle bir imaj verildi ki, 'yok 800 verdiler, 1 milyon istedi' falan. Yazıyorlar çiziyorlar. Yok öyle bir şey. Tatildeydik zaten. Hepimiz yorulduk. Sen bana 3 sene kontrat verirsen, ben de seni 3 sene bağlarım. Önümüzdeki sezon seçim var. Ben Beşiktaş'ı niye böyle bir kontratın altına sokayım? Benim tek derdim bu. Gerek yok. Biz zaten buradayız." 

-Ghezzal'ın penaltısını izlemedim, şekerim var-

"Şampiyonluk maçında Ghezzal'ın penaltısını izlemedim. Şekerim var, hastayım. Şampiyonluk haftaları 250-300 ile gezdim. Ağzım kuruyor, sürekli su istiyorum."

-Yurt dışından 5 oyuncuya teklif-

"Ersin’e Larin’e bir teklif geldi. Sanki bir ara Rıdvan’a Almanya’dan teklif geldi. Güven Championship’ten yeni teklif geldi. Herhalde kalacak, gitmek istemiyor. Biz de zorlamıyoruz, bizimle kalabilir. Ljajic için bugün konuştuk. Avrupa’dan biri istiyor ama bizimle değil.”

-Başkanla birbirimizi tanıyoruz artık-

"Başkanla aramız çok iyi, Emre Bey zaten benim arkadaşım. Başkanla birbirimizi tanıyoruz artık. Transferler geç oluyor ama norma, her zaman geç oluyor."

-Ljajic'e PAOK'tan teklif geldi-

"Nasıl durumda olduğunu bilmiyorum ama Ljajic'e PAOK'tan teklif geldi."

-Satın alma opsiyonu bizde-

"Can Bozdoğan’ın satın alma opsiyonu bizde. Daha göreceğiz. Antrenmanda sadece olmuyor"

-VAR sisteminden memnun değilim-

"Bu ülkede VAR sistemi var. Bu VAR, neden var? Geçen hafta Kenan'ın pozisyonu, bu hafta Vida'nın pozisyonu. 'Bilmeden bastı.' diyorlar. Bilmeden adama yumruk at, 'bilmeden yaptım' de geç o zaman. VAR sisteminden memnun değilim. Söylediğim pozisyonlara bir bakın. Bu hafta Vida'ya yapılan hareket ikinci sarı kart değil mi? Soruyorum. Kenan'ın pozisyonu penaltı olabilir ya da olmayabilir. Bari pozisyonu bir inceleyin."

Haber Kaynağı: ortacizgi.com

Bursa İnegöl Lastik Yol yardım

REKLAM

Yorumları Göster / Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Bu habere toplam 41 yorum yapılmıştır.

Kalan karakter sayısı : 200

Yorumu Gönder

REKLAM

PUAN DURUMU

Takımlar O G B M Av P
1 Beşiktaş 6 4 2 0 +8 14
2 Trabzonspor 6 4 2 0 +7 14
3 Hatayspor 6 4 1 1 +9 13
4 Altay 6 4 0 2 +4 12
5 Konyaspor 6 3 3 0 +4 12
6 Karagümrük 6 3 2 1 +5 11
7 Fenerbahçe 5 3 1 1 +3 10
8 Kayserispor 6 3 1 2 +2 10
9 Alanyaspor 5 3 0 2 -5 9
10 Gaziantep FK 6 2 2 2 0 8
11 Galatasaray 6 2 2 2 -1 8
12 Sivasspor 6 1 3 2 -1 6
13 Adana Demir 6 1 3 2 -3 6
14 Yeni Malatya 6 2 0 4 -6 6
15 Kasımpaşa 5 1 2 2 -1 5
16 Göztepe 6 1 2 3 -3 5
17 Antalyaspor 6 1 2 3 -4 5
18 Başakşehir 6 1 0 5 -3 3
19 Giresunspor 5 0 1 4 -6 1
20 ÇRizespor 6 0 1 5 -9 1

Sitemizde Son Dakika Beşiktaş Haberleri 'ne ulaşabilirsiniz. En Güncel Beşiktaş Haber portalı ortacizgi.com.